21:17
25/5/2011

Przez media (i to niektóre całkiem, wydawało by się, poważne) przetoczyła się fala krytyki skierowanej pod adresem serwisu LinkedIn.com — bo ktoś uważa, że to bardzo źle (cytat: severity: high!), że LinkedIn nie ma HTTPS i — uwaga, uwaga! — można podsłuchać ciastko z tokenem sesyjnym… WOW! No niemożliwe! Atak znany od lat, na który “podatnych” jest znakomita większość serwisów internetowych. W skrócie: nic ciekawego, nie rozumiemy czemu ktoś robi czarny PR akurat LinkedInowi…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Może ktoś nowy chce wejść i to poczatek walki z obecnymi serwisami?

  2. Ale “jes gupi” i już :). A czarny PR robi pewnie goldenline, które https ma :D

  3. jak to dlaczego? bo goldenline im zapłaciło ;)

  4. swoją drogą, co w tym dobrego że LinkedIn nie używa HTTPS? Ponoć 100 mln zarejestrowanych kont, bezpieczeństwo musi być…

    • @bleble: jeśli to bezpieczeństwo ma serwis kosztować 100 tys. dolarów miesięcznie, a chroni przed kilkoma przypadkami przejęcia konta, które zdarzają się w ciągu tego miesiąca to… :>

  5. To pewnie jakas gra zwiazana z cena akcji i tyle

  6. @PK. 100 usd miesięcznie za certyfikat???

    • Za akceleratory kryptograficzne lub dodatkowe serwery które mają przejąć obciążenie wygenerowane przez ssl/tls

  7. @PK
    Pewny jesteś?
    http://www.imperialviolet.org/2010/06/25/overclocking-ssl.html

    • już kiedyś o tym rozmawialiśmy (nie wiem, czy z Tobą, ale z kimś w komentarzach na niebezpieczniku ;) Generalnie, ciągle czekam, aż ktoś w polsce pokaże mi to rozwiązanie na produkcji.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: