Tysiące loginów i haseł do Facebooka można łatwo znaleźć w sieci

Zresztą nie tylko do Facebooka, ale i do innych serwisów… Kilka miesięcy temu pisaliśmy na Niebezpieczniku o setkach tysięcy haseł polskich internautów, które ktoś regularnie publikował na pewnym forum internetowym. Dane pochodziły trojanów przechwytujących hasła do serwisów internetowych. Poniżej pokazujemy, jak łatwo można znaleźć pliki z loginami i hasłami w internecie.

Loginy i hasła do Facebooka

Facebook wydaje się być teraz na topie, więc na nim skupimy nasze działania. Dzięki poniższej metodzie będzieci mogli sprawdzić, czy ktoś przypadkiem nie poznał waszego hasła lub numeru karty kredytowej, oczywiście, jeśli jesteście na tyle odważni, żeby wpisać poniższe zapytanie w Google (które przecież też ma pamięć) :-)

site:pastebin.com+facebook+login

Wynik powyższego zapytania

Niektóre z wyników wyszukiwania wprost zdradzają nazwę użytego do wykradania haseł oprogramowania — mają ją w tytule “wklejki”.

Fragment logu z hasłami do różnych serwisów

Wierzymy, że wyobraźnia i znajomość formatu pliku z logiem iStealera podpowie wam inne zapytania. Żeby było jasne, zdecydowanie odradzamy “sprawdzanie” czy znalezione tą metodą hasła ciągle dają dostęp do odpowiadających im kont. Pamiejętajcie, w sieci łatwo można sprawdzić, kto i co właśnie zobaczył na pastebin.com ;-)

P.S. W ten sam sposób można znaleźć klucze kryptograficzne (SSH, PGP) — składni zapytania domyślcie się sami.

Przeczytaj także:

Komentarze 25

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola oznaczone * są wymagane.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>