10:46
15/5/2010

W tym tygodniu w cyklu “Video na weekend” proponujemy zapoznanie się z jeszcze ciepłym zapisem 7 godzinnego szkolenia z frameworku metasploit.

Zapisz się na szkolenia z bezpieczeństwa komputerowego prowadzone przez ekipę Niebezpiecznika. Gwarantujemy maksimum praktyki, minimum teorii.

Szkolenie odbyło się w Louisville, w U.S.A. i z racji ogromnego zainteresowania tematyką, z kameralnego treningu przerodziło się w konferencję na kilkaset osób :-)

 1. Metasploit Intro [Irongeek]:
  ściągnij AVI | prezentacja PDF
 2. Metasploit Scanning and Pivoting [Pwrcycle]
  ściągnij AVI | prezentacja PDF
 3. Metasploit Fuzzing and Exploit Development [Nullthreat]
  ściągnij AVI | prezentacja + przykłady
 4. Meterpreter and Post Exploitation + Metasploit Express demo [Purehate]
  ściągnij AVI | prezentacja ZIP
 5. Social Engineering Toolkit [ReL1K]
  ściągnij AVI
 6. More Encoding Fun, Fasttrack and Closing [ReL1K]
  ściągnij AVI

Jeśli kogoś interesują wersje powyższych materiałów na iPhone’y lub iPody albo po prostu chciałby się dowiedzieć, co działo się na lunchu i w przerwach, też jest taka możliwość ;-)

Inne szkolenia z Metasploita

Z tematyki Metasploita warto również polecić materiały stworzone przez zespół BackTracka. A jeśli ktoś z Was chciałby wziąć udział na żywo w szkoleniu z penetracji sieci komputerowych, które poprowadzi ekipa Niebezpiecznika w czerwcu 2010 w Krakowie, to zapisujcie się tutaj, a podeślemy wam szczegółowe informacje. Długość szkolenia to 2 dni, a cena zależeć będzie od ilości zgłoszeń — oczywiście im więcej tym taniej ;-)

Program naszego szkolenia niebawem wrzucimy na nasze strony szkoleniowe.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Kraków, Poznań, Gdańsk…
  Ja wiem, że wszędzie da się dojechać, ale chciałbym spytać czy planujecie jakieś szkolenia w Warszawie ? ;)

 2. Torwald: jeśli zbierze się grupa, to pomyślimy. Kraków ma lepsze knajpki na afterparty ;)

 3. Piekielny download limit…

  AndrzejL

 4. @Ekipa Niebezpiecznika: Myśleliście może o nagraniu jakiś video artów lub czymś takim? Myślę, że sponsor by się znalazł. Fajnie by było posłuchać takich nagrań w języku polskim – niestety wciąż mam problemy z Angielskim mówionym.

 5. Zgadzam się z jurantem.

 6. @jurant ze spychowa: nieznajomość angielskiego to większe vulnerability niż cokolwiek, co metasploit potrafi. :>>>

 7. @wycieczka osobista: Może i tak, ale nie mam po prostu gdzie złapać skilla w mowie i (przede wszystkim) słuchu.

 8. @jurant: teraz masz! Zapewniam Cię, że piąta godzina już pójdzie gładko. ;)
  Poza tym, mało to podcastów się po sieci wala? 15 minut dziennie i po miesiącu jesteś jak nowo-wyszkolony.

 9. @jurant ogladaj anglojezyczna telewizje i sie nauczysz w mig

 10. […] Jeśli nie czujecie się mocni z metasploita, polecamy zacząć lekturę tego artykułu od 7 godzinnego szkolenia z technik penetracji sieci przy pomocy tego […]

 11. […] do testowania ataków sieciowych. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z metasploita, zacznij od 7h szkolenia […]

 12. Trafiło coś pdf z intro…

 13. […] -https://niebezpiecznik.pl/post/7h-szkolenie-z-metasploita-video/ […]

 14. może ktoś upnąć te pdf..???

 15. Witam mam maly problem z metasploitem i prosilbym o pomoc w rozwiazaniu go,posiadam nod 32 ktory nonstop pokazuje mi komunikaty odnosnie metasploit .W rezultacie musialem go odinstalowac .Czy moze mi ktos doradzic co zrobic by nod go zaakceptowal ,a przy okazji moze rozwiazemy drugi problem :) mianowicie : mam na pokladzie rownierz vmware ale on z kolei koliduje z cainem poniewarz za karzdym razem manualnie musze wylaczac vmware gdyz cain nie moze pracowac .dziekuje za ewentualne komentarze .pozdrawiam .
  DeLL

 16. […] po testach penetracyjnych — ale warto też uczciwie powiedzieć, że w sieci dostępny jest darmowy kurs Metasploita. Nasza ocena: […]

 17. “A jeśli ktoś z Was chciałby wziąć udział na żywo w szkoleniu z penetracji sieci komputerowych, które poprowadzi ekipa Niebezpiecznika w czerwcu 2010 w Krakowie, to zapisujcie się tutaj, a podeślemy wam szczegółowe informacje.”

  Czerwiec 2010, kurde, może być ciężko z terminem, ale chyba damy radę :)

 18. czy tylko mi nie działają pdf-y i prezentacje ?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: