19:42
15/4/2014

Akamai (właściciel m.in. CDN-ów obsługujących 30% ruchu w internecie) opublikowało niedawno patcha dla OpenSSL, zawierającego swoje poprawki co do sposobu przechowywania klucza prywatnego, wprowadzone ok. 10 lat temu na potrzeby własnej infrastruktury. Korzystanie z tego patcha, jak pisało Akamai, pozwoliło im uchronić się przed skutkami ataku Heartbleed, tj. wyciekiem klucza prywatnego do certyfikatów SSL. Z tym, że nie :-)

Po publikacji patcha, Akamai zostało mocno skrytykowane przez Willema Pinckaersa, który wytknął błędy w kodzie patcha. Akamai wymienia więc teraz wszystkie certyfikaty SSL.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: