19:42
15/4/2014

Akamai (właściciel m.in. CDN-ów obsługujących 30% ruchu w internecie) opublikowało niedawno patcha dla OpenSSL, zawierającego swoje poprawki co do sposobu przechowywania klucza prywatnego, wprowadzone ok. 10 lat temu na potrzeby własnej infrastruktury. Korzystanie z tego patcha, jak pisało Akamai, pozwoliło im uchronić się przed skutkami ataku Heartbleed, tj. wyciekiem klucza prywatnego do certyfikatów SSL. Z tym, że nie :-)

Po publikacji patcha, Akamai zostało mocno skrytykowane przez Willema Pinckaersa, który wytknął błędy w kodzie patcha. Akamai wymienia więc teraz wszystkie certyfikaty SSL.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: