12:48
2/10/2012

* Atak na Biały Dom

WHMO to skrót od White House Military Office — to właśnie tego biura, zamującego się min. sprawowaniem pieczy nad walizeczką sterującą głowicami nuklearnymi, sieć padła ofiarą ataku spear phishing (rzekomo w wykonaniu Chińczyków). O zdarzeniu pisze freebeacon, ale wygląda na to, że nie jest to zbyt techniczne źródło informacji — ataków spear phishing nie można nazwać “włamaniem”, zwłaszcza, że atak ten został zauważony, a systemy których dotyczył “wyizolowane”, cokolwiek to znaczy.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. wyizolowanie polegało na wyniesieniu z budynku walizki z guzikiem “pierdut”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: