11:25
2/8/2011

Podczas testów umożliwiającego szyfrowanie danych NAS-a od Verbatim okazało się, że dane użytkownika można rozszyfrować przy pomocy więcej niż jednego klucza.

Verbatim backdoor

Verbatim backdoor, fot. Heise.de

NAS Verbatima, model PowerBay Databank, korzysta z LUKS-a (Linux Unified Key Setup), który pozwala na użycie kilku kluczy do szyfrowania danych. Istrukcja urządzenia jednak nie wspomina ani słowem o drugim kluczu.

Jak twierdzą testerzy, możliwe, że NAS automatycznie szyfruje dwoma kluczami, aby pomóc użytkownikom w odzyskaniu danych w przypadku utraty przez nich swojego klucza. Oczywiście oznacza to także, że zapewne na wniosek prokuratury taki klucz również może zostać przez producenta udostępniony np. biegłemu sądowemu, celem odszyfrowania danych “podejrzanego”. Firma nie odpowiada na pytania w tej sprawie.

via blad201

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: