11:30
20/10/2013

Były vice-prezydent USA, Dick Cheney zmodyfikował swój rozrusznik serca tak, aby “nie był na niego możliwy atak hackerski”. Przyznał, że obawiał się ataku terrorystycznego, wiec poprosił swojego lekarza o wyłączenie funkcji zdalnego sterowania implantem.

O hackowaniu implantów prowadzącym do śmierci pisaliśmy już kilka razy.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dick oglądał chyba Homeland ;)

  • Albo jeden z odcinkow Elementary ;)…

   Pozdrawiam.

   Andrzej

  • To samo pomyślałem

 2. hahahaha xD ale numer ;)

 3. W przypadku tego typu urządzeń wyłączył bym wszelkie zdalne funkcje, nie ma czegoś takiego jak bezpieczna łączność bezprzewodowa ( no chyba żeby za takowe uznać splątanie kwantowe, ale na jego wykorzystanie w medycynie jeszcze dłuuuuuuuuuuuuuugooooooooooooooo poczekamy).

 4. tak samo powinno się wyłączyć zdalny dostęp do komputerów
  pokładowych nowoczesnych samochodów…

 5. Czy ktoś jeszcze pamięta o człowieku zamordowanym przed konferencją Black Hat, a który miał ujawnić podatność rozruszników/pomp insulinowych itp. na ataki? Nazywał się Barnaby Jack

  • Przeciez te/podobne ataki sa znane od dawna – pisaliśmy o co najmniej 2.

  • Pamiętam, to było bardzo niedawno, pod koniec lipca. Przyczyna śmierci… nieznana. Policja odmawiała komentarza, ale ciekaw jestem, czy coś już się wyjaśniło?

 6. Heheh, wczoraj w Wiadmomościach o tym mówili – wypowiadał sie “ekspert” z Comarchu i zapewniał, że teraz “wszystkie systemy są zabezpieczone” – cóż, ten pan chyba żył w innej rzeczywistości i nigdy nie słyszał o Barnaby Jacku…

 7. A nie przypadkiem “wiceprezydent”?

 8. Coś na temat nowoczesnego, zminiaturyzowanego rozrusznika serca, Podane jest pasmo łączności, producent, widać elementy. http://elektronikab2b.pl/katalog-produktow/produkt/7050-najmniejszy-modul-komunikacyjny-do-implantow-medycznych-na-pasmo-mics-402405-mhz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: