12:38
18/9/2014

W dniach 7–8 października w hotelu Radisson Blu w Warszawie odbędzie się konferencja Cisco Secure 2014, której patronem medialnym jest Niebezpiecznik. Cisco Secure 2014 to kolejna edycja wydarzenia, podczas którego prezentowane są najnowsze trendy w walce z cyberprzestępczością.

unnamed-15

Problemy poruszane na konferencji

Jak pokazują raporty Cisco (np. Latest Malware Trends i 2014 Midyear Security Report), konieczna jest praca nad nowym podejściem do bezpieczeństwa. Takim, które obejmuje pełne kontinuum zagrożeń – przed, w trakcie i po ataku. Dane są bowiem alarmujące:

 • Liczba luk w oprogramowaniu i znanych zagrożeń osiągnęła w tym roku najwyższy poziom w historii. Według raportu Cisco Annual Security Report 2014, w stosunku do zeszłego roku zanotowano ich bezprecedensowy wzrost o 14%.
 • Badanie losowo wybranej grupy 30 firm spośród największych międzynarodowych korporacji wykazało, że wszystkie ich sieci generowały gościnny ruch do stron hostujących złośliwe oprogramowanie. Z 96% badanych sieci wykonywane były połączenia do skompromitowanych serwerów o ustalonej niskiej reputacji.
 • Ataki skierowane są już nie tylko na tradycyjnie najbardziej zagrożone sektory gospodarki, jak energetyka, bankowość, elektronika, przemysł chemiczny i farmaceutyczny. Celem dla malware stały się pozornie mniej interesujące branże, jak wydobywcza, a nawet rolnictwo.
 • Wreszcie, po stagnacji i nadziejach na permanentny trend zniżkowy w 2013 roku, ilość spamu eksplodowała, w czerwcu tego roku osiągając 240 mld wiadomości miesięcznie. Globalna baza Cisco SenderBase, reprezentująca dane telemetryczne z 35% światowego wolumenu ruchu email, podaje dane o wzroście spamu o 200% rok do roku.

Te i inne zagrożenia oraz najnowsze sposoby walki z nimi będą tamatem Cisco Secure 2014. Podczas 2 dni warszawskiej konferencji prezentacje wygłoszą najlepsi eksperci Cisco, a na sali zasiądą polscy specjaliści związani z bezpieczeństwem IT. Dla gości konferencji przygotowano 4 ścieżki tematyczne, w ramach których zostaną kompleksowo omówione zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem (z pełną agendą możecie zapoznać się tutaj).

Gośćmi specjalnymi Cisco Secure będą:

 • Martin Lee – szef organizacji technicznej Cisco Talos Security Intelligence and Research Group, specjalizującej się w analizie mechanizmów zagrożeń i upowszechnianiu wiedzy na jej temat;
 • Jeff Bollinger – Senior Information Security Investigator w Cisco, specjalista ds. monitoringu zagrożeń, twórca jednego z największych na świecie korporacyjnych systemów umożliwiających wykrywanie zagrożeń sieciowych;
 • Raymond Jett – specjalista ds. bezpieczeństwa poczty elektronicznej w Cisco.

Rejestracja na konferencję

Zarejestruj się na konferencję już dziś! Dla Czytelników Niebezpiecznika organizatorzy przygotowali specjalny kod zniżkowy cisco_nieb_15, który należy wpisać podczas rejestracji i w ten otrzymać 15% rabat od aktualnie obowiązującej ceny wejściówek.

Więcej informacji na www.ciscosecure.pl

Przeczytaj także:

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Błąd systemu rejestracyjnego

  Wystąpił niezidentyfikowany błąd. Spróbuj ponownie.

  Zamknij bieżące okno, uruchom nowe i ponów proces rejestracji.

  Przepraszamy za utrudnienia.

 2. cisco_nieb_100 :P

 3. “Błąd systemu rejestracyjnego
  Wystąpił niezidentyfikowany błąd. Spróbuj ponownie.

  Zamknij bieżące okno, uruchom nowe i ponów proces rejestracji.

  Przepraszamy za utrudnienia.”

  Bez javascripta nie rejestrujo!

 4. Jak podam kod cisco_nieb_100 wejde za darmo?

  • Wejdziesz za free, ale wyjdziesz za kaucją :D

  • tez sie nad tym zastanawialem ;)

  • nie wiem, ale jak podasz cisco_nieb_150 to Ci dopłacą

 5. @vanitas jak podasz cisco_nieb_105 to jeszcze Ci dopłacą ;)

 6. Błąd systemu rejestracyjnego

  Wystąpił niezidentyfikowany błąd. Spróbuj ponownie.
  Dobre heh

 7. jakoś w patronach medialnych was pominęli

  • Fakt, już im się dodaliśmy sami ;-)

  • :))))))) to ma sens

 8. Konferencje to strata czasu. Nikt tam nie jedzie sie niczego uczyc. Lepiej czytac prace naukowe :)

 9. Co do spamu – zastanawiam się dlaczego wciąż wszystcy używają przestarzałego SMTP. Duże firmy mogłyby opracować nowy protokół wysyłania maili, który zakładałby na dzień dobry szyfrowanie połączeń, wiarygodność nadawcy, filtrowanie po stronie serwera itp. i problem spamu zniknąłby całkowicie.

 10. Ponad 1k golda za przyjemność słuchania reklam o produktach Cisco. Jakaś paranoja :D

  Tam chyba jeżdżą tylko znudzeni pracą sysadmini na koszt firmy po tym jak naciągną swojego szefa jaka to ważna konferencja i bardzo potrzebują tej wiedzy :D

  • Konferencje to dla wiekszosci okazja by sie wyrwac z pracy na koszt firmy, wypic z ludzmi z branzy i tyle :) Jezeli ktos prywatnie chce wywalic tyle kasy na jakas smieszna konferencje to moim zdaniem jest szalony.

  • Panowie,
   nie trudno z Wami się nie zgodzić ale pamiętajcie co jest najważniejsze w takich konfrencjach, nie wydana kasa, nie odpoczynek od nudnej pracy, picie alkoholu ale znajomości.
   To dzięki nim możecie sobie poradzić później w życiu i to jest jedyna wartość dodana, pod warunkiem że podchodzi się do takich imprez, taktycznie, czyli “jadę po znajomości”, wymienić się kontaktami i utrzymać te kontakty.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: