9:41
9/7/2024

Specjalistyczne wykształcenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa staje się nieocenione i niezbędne prawie wszędzie. Studia podyplomowe „Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI)” oferują unikalne podejście do edukacji w tej dziedzinie, łącząc teoretyczne podstawy z praktycznym doświadczeniem.

Autorem niniejszego artykułu są pracownicy Sekcji Komunikacji ze Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika

 
Program studiów obejmuje szeroki zakres tematów, w tym bezpieczeństwo państwa, gromadzenie i zabezpieczanie informacji, politykę bezpieczeństwa oraz wywiad gospodarczy a w szczególności zagadnienia związane z cyberprzestępczością i wykorzystaniem sztucznej inteligencji w zabezpieczaniu danych. Studia podyplomowe SGMK cechuje interdyscyplinarność, łącząc wiedzę z różnych dziedzin, zapewniając pełne zrozumienie złożonych zagadnień bezpieczeństwa. 

Jednym z największych atutów programu studiów na SGMK są wykłady prowadzone przez uznanych wykładowców i praktyków. Są to specjaliści z bogatym doświadczeniem, którzy na co dzień pracują nad zabezpieczeniem systemów największych instytucji, przyczyniając się do wzrostu bezpieczeństwa Państwa. Dzięki nim studenci mają szansę uczyć się od najlepszych, zdobywając wiedzę i umiejętności niezbędne do stawienia czoła współczesnym zagrożeniom związanym z cyberprzestrzenią. 
 
Zapraszamy do wysłuchania wykładów naszych prelegentów, a także wykładu pt. “Wojna niemilitarna – przyszłość, a może teraźniejszość?” gen. Cezarego Janowskiego:


  
Wykłady będą prowadzić m.in. 

  • Artur Chodziński, ekspert Kolegium Suwerenności. Doradca zarządów w spółkach prawa handlowego. Wykładowca. Były funkcjonariusz służb RP. 
  • płk Norbert Loba, były zastępca szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 
  • gen. Maciej Materka, polski oficer cywilnych i wojskowych służb specjalnych w stopniu generała brygady oraz urzędnik państwowy, w latach 2018–2022 szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. 
  • Krzysztof Dyki (gościnnie) ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Prezes ComCERT S.A. Był współtwórca i Członkiem Zarządu (CFO) w Aplikacjach Krytycznych, Były Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz doradca Prezesów wybranych spółek Skarbu Państwa. Pełnił funkcję Członka Rady do Spraw Cyfryzacji powołanej przez Ministra Cyfryzacji, a także Członka Rady Naukowej NASK.

Cyberbezpieczeństwo i prognozowanie strategiczne wśród usług przyszłości

 
 
Studia w Uczelni SGMK to doskonała okazja do poszerzenia horyzontów i zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy. Podobnie jak cyberbezpieczństwo, wśród kierunków przyszłości jest także prognozowanie strategiczne. „Komunikacja i strategic foresight (prognozowanie strategiczne)” w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika to jedne z pierwszych studiów podyplomowych w Polsce w tym obszarze. Trwa także rekrutacja na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.  
  
Program studiów podyplomowych “Komunikacja i strategic foresight” w SGMK kładzie duży nacisk na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. To jedne z pierwszych studiów podyplomowych w Polsce w tym obszarze. Słuchacze nauczą się, jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia komunikacyjne, jak prowadzić analizy trendów a także jak tworzyć strategie, skuteczne dziś, ale również przygotowane na przyszłe wyzwania.  
  

Międzynarodowość, Interdyscyplinarność, Wysoka jakość Nauczania

 
Uczelnia SGMK jest nowym ośrodkiem akademickim, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia studentom bezpośredni dostęp do wiedzy naukowców i specjalistów z najlepszych ośrodków naukowych, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla. Od samego rozpoczęcia działalności SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość. 

Z programem studiów możesz zapoznać się na stronie https://www.sgmk.edu.pl/rekrutacja/.

Niniejszy artykuł jest artykułem sponsorowanym i za jego publikację redakcja Niebezpiecznika otrzymała wynagrodzenie.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Przydałyby się wykłady “co zrobić żeby twój szef i/lub zarząd nie miał w głębokim poważaniu twojego zarządzania strategicznego i foresightów” :D

  2. Brzmi bardzo interesująco, ciekawe jakie będzie w praktyce.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: