10:28
22/1/2010

Sprawdź naszą ofertę szkoleń z bezpieczeństwa — maksimum praktyki, minimum teorii.

Techniki hakerskie użyteczne dla administratora IT” — taki tytuł będzie miało szkolenie, które poprowadzi Paula Januszkiewicz (MVP: Enterprise Security). Szkolenie odbędzie się 1 lutego 2010 o godzinie 20:00. Niestety, liczba miejsc ograniczona, rejestracja konieczna, ale możliwa dopiero po godzinie 14:00, a do uczestnictwa wymagane jest oprogramowanie Microsoft Live Meeting.

O szkoleniu poinformował serwis virtualstudy.pl:

Każdy z nas słyszał o hakerach. Doskonale wiadomo, że ich praca różni się od zadań administratora, jednak wiele technik używanych przez hakerów może być z powodzeniem wykorzystywanych przez administratorów w codziennej pracy. Z tej sesji dowiemy się jak naszą infrastrukturę postrzegają hakerzy, jakich metod używają i dzięki temu jak się przed nimi bronić. Sesja miała swoją premierę na TechEd 2009 w Berlinie i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że na ponad trzystuosobowej sali zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych i organizatorzy zadecydowali o jej dodatkowym powtórzeniu w ostatnim dniu konferencji.

Zgodnie z relacją uczestników szkolenia, będzie ono obejmowało następujące zagadnienia:

 • ataki offline
 • podmiana pliku binarnego (???)
 • enmeracja kont użytkowników
 • biały wywiad
 • odtworzenie systemu po pełnym crashu
 • obsługa debuggera i interpretacja crash dumpów
 • jak szkolić użytkowników i administratorów

Po sesji planowane są debaty na poniższe tematy:

 • Czy Administrator powinien mieć pojęcie o bezpieczeństwie?
 • Social Networking – dlaczego udostępniamy swoją tożsamość w sieci i co się z tym wiąże?

Wśród uczestników sesji będą rozlosowane nagrody, niestety, nikt nie wspomniał jakie, ale przecież nie dla nagród się tam zarejestrujecie, prawda? :)

Link do rejestracji: tutaj

P.S. Zastanawiam się, czy szkolenie obejdzie się bez flame’u odnośnie poprawnego użycia słowa hacker ;)

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Buahahah, zapewne wszystko będzie dotyczyć win serva …

 2. V: A niby czego ma dotyczyć skoro to szkolenie MS. Na szkolenia Red Hata też mówią tylko o Reh Hacie ;-)

 3. […] This post was mentioned on Twitter by Niebezpiecznik and Norton_PL, Norton_PL. Norton_PL said: RT @niebezpiecznik: Nie przegapcie, Microsoft daje darmowe szkolenie z "technik hakerskich": http://rdir.pl/409jy #security #hack… htt … […]

 4. Przy czym, żeby uściślić – nie jest to szkolenie OD Microsoftu :) Aczkolwiek związane z technologiami Microsoft.

  Swoją droga byłem na sesji Pauli w Berlinie (na TechEd) i było całkiem sympatycznie :) Więc polecam.

 5. Kolejna polska hakerka po Asi Rutkowskiej? Jesteśmy potęgą światową :)! Co do szkoleń z tej tematyki, to polecam ten kurs online: http://www.offensive-security.com/metasploit-unleashed/

 6. A może wie ktoś czy będzie dostępne jakieś nagranie czy coś?

 7. @jurant: Będzie dostępne nagranie

 8. “podmiana pliku binarnego (???)”
  No właśnie – ???

 9. nagrania są słabej jakości więc polecam uczestnictwo ;)

 10. […] koniec stycznia zapraszaliśmy na darmowe szkolenie z bezpieczeństwa systemów Windows prowadzone przez Paulę Januszkiewicz. Po szkoleniu postanowiliśmy podpytać Paulę o jej […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: