20:09
1/4/2020

Zapraszamy na darmowy webinar pt. “Jak zabezpieczyć konta w serwisach internetowych przed hakerami*?“. Pokażemy Ci jak poprawnie zabezpieczyć dostęp do Twoich kont w serwisach internetowych i innych usługach. Ten webinar zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o hasłach, managerach haseł i dwuskładnikowym uwierzytelnieniu, pokazuje ataki oraz jest prowadzony językiem zrozumiałym dla każdego. To kluczowe i obowiązkowe informacje dla każdego internauty. I przekazujemy je za darmo!

AKTUALIZACJA!
Webinar mamy już za sobą, ale dalej możecie się na niego zapisywać — otrzymacie wtedy link do nagrania webinaru.

AKTUALIZACJA!
Webinar mamy już za sobą, ale dalej możecie się na niego zapisywać — otrzymacie wtedy link do nagrania webinaru.

Możesz pomóc polskiej służbie zdrowia…

Webinar jest darmowy. W przeciwieństwie do innych naszych webinarów, możesz wziąć w nim udział za 0 PLN. Ale jeśli chcesz, możesz za niego też zapłacić. Tyle, ile uważasz za stosownenie nam, a polskiej służbie zdrowia. Ratownikom, lekarzom, pielęgniarkom, którzy każdego dnia z narażeniem własnego życia walczą o zdrowie nas wszystkich.

Ty wybierasz kwotę. Niczego nie narzucamy, niczego nie sugerujemy, suwak możesz ustawić jak chcesz, a my dalej będziemy Cię tak samo lubić ❤️ :)

Całość wpłat jest widoczna na naszej skarbonce w serwisie siepomaga.pl, a co ważne, 100% wpłat zostanie przekazane na poczet zbiórki na środki ochrony osobistej dla polskiej służby zdrowia (zarówno serwis siepomaga.pl jak i operator płatności zrzekli się prowizji). W pierwszej kolejności na materiały ochrony osobistej, których brakuje najbardziej, a które w najbliższych dniach będą kluczowe. Ratownicy muszą je mieć, bo w przeciwnym razie zostaną wyłączeni z systemu opieki zdrowotnej. A jak ich zabraknie, nie tylko zainfekowani koronawirusem będą cierpieć, ale także inni Polacy, którzy mogą potrzebować pomocy z pozostałych powodów. To możemy być my, to mogą być Twoi bliscy.


Aktualizacja 2.04.2020, 13:00
WOW! Mamy już 35 000 PLN zebrane! I ponad 3000 osób zapisanych. Dziękujemy za Waszą hojność!

Rejestracja na webinar

Webinar będzie streamowany na YouTube, w środę, 8 kwietnia o godz. 19:00. Aby otrzymać linka do webinaru, musisz się na niego zarejestrować poprzez ten formularz lub klikając w ten wielki zielony przycisk poniżej:

Agenda

Webinar potrwa ok. godziny i poruszy następujące zagadnienia:

 • Ataki na konta internetowe
  – Jak włamywacze mogą przejąć Twoje konta internetowe?
  – Pokaz łamania haseł
 • Hasła i mity na temat haseł..
  – Zapomnij o radach dotyczących “silnych” haseł
  – Jak wybrać manager haseł i który jest “najlepszy”?
  – Demo różnych managerów haseł i ryzyka z nimi związane
 • Dwuskładnikowe uwierzytelnienie, a po co mi to?
  – Pokaz ataku ominięcia dwuskładnikowego uwierzytelnienia
  – Co zrobić, żeby włamywacza zdenerwować, a konto swoje uratować :D
 • 3 rady, aby zabezpieczyć każde konto przed włamaniami
 • Sesja pytań i odpowiedzi od widzów (na żywo)
Piotr Konieczny
Webinar poprowadzi Piotr Konieczny, założyciel Niebezpiecznika i jak zwykle, pod koniec odbędzie się sesja Q&A, w trakcie której Piotr odpowie na pytania uczestników dotyczące tematyki webinara. Ta część cieszy się zawsze dużą popularnością na naszych webinarach i nierzadko trwa tyle co sam webinar!
 

 

Przekaż znajomym!

Webinar będzie poprowadzony tak, żeby każdy, nawet (i zwłaszcza) osoby nietechniczne, były w stanie go zrozumieć. Dlatego mamy prośbę. Nawet jeśli Ty nie planujesz wziąć w nim udziału, przekaż informacje o webinarze swoim bliskim. Puść info na listach mailingowych, w firmie, na swoim Diskordzie, podeślij Mamie, Tacie, Dziadkom i dzieciom. Wrzuć na swój profil na Facebooku, Twitterze, LinkedInie, PornHubie, wklej na IRC-u, Usenecie, gopherze.

Konta internetowe w końcu ma każdy, warto aby dobrze je zabezpieczył!

A sam też wpadnij, kilka rzeczy w materiale zaskoczy nawet starych wyjadaczy! ;)

Chcesz więcej wiedzy “przez internet”?

W poprzednim tygodniu przeszkoliliśmy na naszych webinarach prawie tysiąc osób! Kolejnych kilkaset zapisało się na przyszłe terminy webinarów. W ankietach bardzo wysoko oceniacie zarówno jakość nagrania webinarów, jak i wiedzę na nich prezentowaną, podkreślając przystępny dla każdego język. Bardzo cieszymy się, że ta forma przekazywania wiedzy przypadła Wam do gustu!

Jeśli szukasz więcej wiedzy, bez wychodzenia z domu, to obecnie możesz:

  A jeśli szukasz prawdziwej petardy, to polecamy udział w zdalnym (czyli przez internet), całodniowym szkoleniu z tematyki OSINT-u, czyli technik pozyskiwania informacji o ludziach i firmach. Z tego tematu przeszkoliliśmy w minionym roku kilka tysięcy osób, a Ci, którzy wzięli udział w wersji online chwalą ją za jakość i wygodę.

  PS. Tak wiemy, haker, cracker, hacker, cybeprzestępca, złodziej. Webinar kierowany jest do odbiorcy masowego, więc upraszczamy przekaz, ale tylko w tytule. Na pierwszym slajdzie wyjaśnimy, że haker to nie przestępca.


  Aktualizacja 9.04.2020, 21:04
  Webinar mamy już za sobą, ale wciąż możecie się na niego zapisywać — otrzymacie od razu linka do nagrania webinaru.

  Przeczytaj także:

  25 komentarzy

  Dodaj komentarz
  1. Inicjatywa godna pochwały i ja wezmę udział w tym webinarze. Jednocześnie jednak wpłacając środki myślę, że też trzeba sobie zadać pytanie dlaczego służba zdrowia jest w tak opłakanym stanie i kto jest za to odpowiedzialny? Ja np. musiałem zoperować sobie nos prywatnie bo na operację w trybie pilnym termin miałem wyznaczoną za ponad 3 lata a już prawie nie mogłem oddychać i dusiłem się w nocy. Szczęście, że mnie było na to stać. Pomagać rzecz szlachetna, ale pamiętajmy że to przez czyjeś zaniedbania musimy teraz kupować te maseczki, kombinezony itp. Pozdrawiam, Maciej Kowal

   • Re: “kto jest za to odpowiedzialny?”
    – wszyscy ci, którzy wyznają neoliberalne zasady polityczno-gospodarcze, tzn. np.:
    . “podatki są złe”,
    . “powszechna służba zdrowia jest zła, sprywatyzować wszystko”,
    . “unikanie składek zdrowotnych jest dobre”,
    . “umowy-zlecenia są dobre (nawet jeśli faktycznie warunki pracy odpowiadają zasadom umowy o pracę)”
    itd. itp.
    Szczególnie w IT takie poglądy są powszechne.

   • b – serio na pytanie “kto jest odpowiedzialny za to, że służba zdrowia jest zła” odpowiadasz “ci, którzy mówią, że służba zdrowia jest zła”? :D

    Ci którzy wyznają zasady neoliberalne są odpowiedzialni za stan państwowej służby zdrowia? Niby w jaki sposób, skoro służbą rządzi aktualnie państwo, które z liberalnością nie ma nic wspólnego?

   • Czyli co, więcej podatków? To jest odpowiedź? To jeżeli obecnie obciążenia państwowe to około 60% naszego dochodu, to zwiększmy do 80% to na pewno rozwiąże problem Oddajmy rządzącym większy procent PKB, niech mają i 90% albo i 100%. Stwórzmy raj na ziemi, w którym pieniądze będą dzielone sprawiedliwie prez rząd. Czekaj, to już było i nie działało. Eh.. komunizm wiecznie żywy w głowach prostych ludzi.

  2. Jaki jest przewidywany czas trwania? Będzie można obejrzeć również później (np. gdy ktoś się spóźni lub wędzie musiał wyjść) czy tylko na żywo?

   • Ok. 1h plus Q&A. Bedzie nagranie przez kilkanascie godzin co najmniej.

  3. Dobry pomysł godny 1 kwietnia. Dlaczego? Przeczytajcie regulamin dołączony do webinaru. Tak właśnie można się narazić na niebezpieczeństwo w sieci, klikając w regulaminy dotyczące innych usług. Webinar online, a regulamin mówi o usługach offline

   • Regulamin dotyczy zarówno wydarzeń offline jak i online, co jest dość jasno wytłumaczone w dokładnie pierwszym punkcie regulaminu…

  4. Nie doszedł do mnie link na WEBINAR, czy będzie on dosyłany później?

   • Jeśli wypełniłeś formularz i nie dostałeś od nas e-maila, to:
    1. sprawdź czy wiadomość z adresu sklep@niebezpiecznik.pl nie wylądowała Ci w spamie
    2. napisałbym, żebyś zarejestrował się jeszcze raz, bo możliwe, że wpisałeś e-maila z literówką, ale sprawdziłem i Twój e-mail jest w naszej bazie, więc e-mail do Ciebie wyszedł. Zwróć uwagę, że on nie zawiera linka do webinara — te będą rozsyłane w środę rano.

  5. Chciałam się zarejestrować, byłam w Banku ale przelew nie został wykonany i podali powód: brak kodu …i ja nie wiem o jaki kod chodzi……

   • Może kod sms do potwierdzenia przelewu zazwyczaj jak robię przelew np na nowe konto/albo zawsze jak robię przelew to muszę wpisać kod sms. I 2 Kiedy się rejestrowałem widziałem różne dostępne formy płatności można skorzystać z innej.
    p.s Co to za bank co nie potrafi pomóc klientom ?

  6. Off-topic:
   Sami polecaliście NordVPN, a mając włączony właśnie ten vpn, nie jestem w stanie wejść na waszą stronę, bo wyskakuje info, że moje ip jest zbanowane.

   • Zmień serwer? Jeśli ktoś psoci, to jest szansa, ze zostanie wycięty przez naszego IPS-a i tu nie ma znaczenia, z jakiego IP. Tak jak w tekście, niektóre końcówki są banowane, więc warto mieć kolejną pod ręką. :)

  7. “Należy mi się, Somsiad niech zapłaci, Ja mam horom curke”
   Brakuje opcji: “dałem już kasę na lekarzy przez Siepomaga, zanim to było związane z akcją Niebezpiecznika”.

   Ale przekonaliście mnie, dałem jeszcze trochę :)

  8. A gdzie prima aprilis?

   • Nie w tym roku.

   • Zawiedliście mnie :(

   • Mieliśmy żart, który przy obecnych nastrojach mógłby wygenerować więcej złego niż dobrego. Użyjemy go w przyszłości ;)

  9. No szacun. Już macie zebrane 75tys około. Też wpłaciłem. A czy obejrzę na żywo czy z nagrania to już temat poboczny.
   Pozdrawiam

  10. Nie dostałem linku???

  11. Jest szansa na dostęp do tego webinara, bo się zgapiłem?:)
   Pozdrawiam

  12. Super inicjatywa! Pomagajmy pomagać :)

  13. Super! Dziękuję!

  Twój komentarz

  Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

  RSS dla komentarzy: