12:25
29/3/2018

Homepay trafiło na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Na stronie KNF znajdziecie też komunikat na temat umów ubezpieczeń, które Homepay zawarła w celu ochrony środków pieniężnych otrzymanych od użytkowników. Z komunikatu dowiedzie się gdzie można zgłosić szkody.

Biuro usług płatniczych działające pod firmą Homepay sp. z o.o. posiada umowę ubezpieczenia obowiązkowego odpowiedzialności cywilnej biur usług płatniczych, zawartą z Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych z siedzibą w Poznaniu (polisa nr 23608728) z okresem ubezpieczenia od 17 czerwca 2017 r. do 16 czerwca 2018 r. Ponadto, biuro usług płatniczych działające pod firmą Homepay IP sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 87 (nr podmiotu w Elektronicznym Rejestrze Usług Płatniczych: BP 2093/2017), będące jednocześnie agentem Homepay sp. z o.o. posiada umowę ubezpieczenia obowiązkowego odpowiedzialności cywilnej biur usług płatniczych, zawartą z AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. z siedzibą w Warszawa (polisa nr 117961.BUP14.001293) z okresem ubezpieczenia od 7 grudnia 2017 r. do 6 grudnia 2018 r.

Szkody wynikające z niewykonania bądź nienależytego wykonania usługi przekazu przez wymienione biura środków pieniężnych otrzymanych od klientów mogą być zgłaszane bezpośrednio ww. ubezpieczycielom, w szczególności zgodnie z instrukcjami na stronach internetowych: https://www.concordiaubezpieczenia.pl/zglos-szkode.html – w przypadku Homepay sp. z o.o. i https://axa.pl/biznes/centrum-klienta/likwidacja-szkod-firmy/ubezpieczenia-korporacyjne-majatkowe/ – w przypadku Homepay IP sp. z o.o.

Dodamy, że Prezes Homepay do tej pory nie odpowiedział na nasze ostatnie pytania o to, czy pojawił się w siedzibie firmy i spotkał z pracownikami.

Niestety KNF nie może w jakikolwiek sposób pośredniczyć lub uczestniczyć w dochodzeniu roszczeń z tytułu niewykonania przez Homepay usług innych niż przekaz pieniężny. Działalność spółki w tym zakresie nie podlega nadzorowi KNF.

Ten tekst jest piątą aktualizacją naszego artykułu o problemach Homepay.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Tyle że wypłaty były na podstawie umów o dzieło, nie przekazów. Może być ciekawie.

  2. Ubezpieczenie opiewa na zawrotne 32tys złotych:) powodzenia.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: