12:52
1/7/2011

* Jak zatrzymać spam

Okazuje się, że większość transakcji upłynniających zyski ze spamu, jest przetwarzana przez kilka banków do kilku instytucji. Aby ukrócić proceder spamerów, wystarczy żeby te kilka banków zablokowało możliwość transferu środków na konta tych kilku instytucji.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Takie proste rozwiązanie, a jeszcze go nie wdrożyli.

 2. Super fajnie, tylko dlaczego banki miały by to robić i na własne życzenie pozbawiać się zysków? Zresztą jaki problem dla spamerów zmienić numer konta, albo dla firm farmaceutycznych robić transfer z innego konta?
  Jednym słowem autor błysnął.

 3. przecież to nie wikileaks… wiec po co.

 4. Nikt nie wdrożył bo banki na przelewach zarabiają ;-)

 5. Tu potrzeba anonsec ;) A poważnie – któraś instytucja powinna wymusić na bankach zaprzestania tych transakcji. Spam jest mniej-lub więcej nielegalny, wystarczy nagłośnić sprawę w mediach żeby odpowiedni urzędnicy poczuli się przyciśnięci.

 6. mati: bank zarabia na przelewie, o ile klient bankowi płaci za przelew

  a samo proponowane tu blokowanie rachunków to niestety mrzonka

 7. A to nie tak, że za niedługo będą nowe konta i nowe instytucje?

 8. to bankom mozna cos narzucic ?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: