14:03
4/2/2010

Kierunkowskaz #2

Kierunkowskaz to cykl postów wskazujący ciekawe sprawy, które niestety są za krótkie, żeby poświęcić im osobny wpis. Kierunkowskaz miga dwa razy w tygodniu; w niedzielę i środę.

 • Tragiczny błąd w QuickTime (dla Windows i Mac) link
 • ABW przejmuje kontrole nad NASK: link
 • Tylko 27% firm szyfruje dane link
 • Czego dowiedzą się o tobie z nowego dowodu osobistego? link
 • Cert prezntuje wskazówki dot. bezpiecznej konfiguracji Red Hata: link
 • Oprogramowanie cenzorskie w Chinach oskarżone o plagiat: link
 • Nowa wersja XORSearch, czyli wyszukiwanie stringów w binariach: link
 • Takie rzeczy przemycił przez kontrolę na lotnisku link
 • O cyberwojnie pomiędzy Chinami i USA: link

Przeczytaj także:

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. ABW przejmuje kontrole nad NASK
  to jest za krótkie? chyba sobie kpicie, jedna z ważniejszych informacji ostatnich miesięcy przez wszystkich dziwnie przemilczana z niewiadomych powodów…
  Skończyły się wam pampersy ze strachu? :-)

 2. No przynajmniej po trzy zdania moglibyście napisać. ;)
  I zgadzam się z artym — jak można było nie napisać o przejęciu NASK przez ABW? :o

 3. Czasem zamiast silić się na wymuszony komentarz lepiej podlinkować tekst innej osoby, nie? Robimy to i będziemy, nawet jeśli nie zgadzamy się z autorem tekstu w niektórych kwestiach. Do tego m.in. służy Kierunkowskaz. Tu wpadają materiały, które zamierzaliśmy opisać, ale albo zabrakło czasu albo nikt nie miał pomysłu co dodać/jak skomentować tekst źródłowy.

  Z przykrością muszę stwierdzić, że brakuje nam rąk do pracy — jeśli, któryś z Was jest chętny opisać sprawę, z przyjemnością opublikujemy Wasze teksty.

 4. a ja niestety muszę stwierdzić że link do artykułu ze sprawą przejęcia przez ABW NASKu nie działa. Więc jednak warto było samemu napisać trzy zdania nie patrząc na innych. A tak teraz nie można dojść do wiadomości.

 5. @Jurgi: Nie ma potrzeby się silić na jakieś dodatkowe opisy.Forma szybkich linków jest wystarczająca.

  Wielkie dzięki za link do artykułu “Tylko 27% firm szyfruje dane”. Widać jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Statystyki dotyczące rynku polskiego z pewnością wyglądają dużo gorzej.

 6. oj Piotr :) w ten sposób po paru sekundach już czytałem :) mi tylko chodziło oto że trzeba w tym momencie kombinować żeby poczytać. Prościej było by napisać parę zdań tutaj, dyskusja jakaś by się sensowna wywiązała, a tak faktycznie, sprawa przechodzi trochę bez echa, jakby nie było, dość znacząca.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: