20:39
30/1/2019

Styczeń jeszcze nie dobiegł końca, a już mamy mocnego zwycięzcę na przekręt roku. Jak informuje nas Czytelniczka Aneta, jej partner dziś na klamce swojego samochodu znalazł taką kłódkę:

Do kłódki przyczepiona miała być kartka zawierająca informację, że jeśli chce się ją otworzyć trzeba zajrzeć na stronę na Facebooku. Na wskazanej stronie znajduje się komunikat o następującej treści:

“Darmowe otworzenie kłódki”

Po skontaktowaniu się z właścicielem strony przez chat, “ofiara” otrzymuje informację o tym, że kod do kłódki można dostać po przesłaniu “PIN-u” z karty Paysafecard o wartości 100 złotych. A więc darmowe otworzenie kłódki nie jest takie “darmowe”.

Jak informuje nas Aneta:

“niestety w internecie nie ma jeszcze informacji o innych ofiarach tego procederu. Mój partner jest zapewne jednym z pierwszych. Co mamy z tym zrobić? Zgłosić na policję?”

Kto stoi za tą stroną?

Nie wiemy, ale niewątpliwie jest to bardzo pomysłowy człowiek i to z początkowym kapitałem! Kłódka trochę jednak kosztuje — a pewnie nie wszyscy płacą, bo przecież czasem można kłódkę zsunąć odkręcając klamkę śrubokrętem ;)

Strona zostałą założona 11 stycznia, a jedyny obecnie dostępny na niej post jest z 27 stycznia. Ile kłódek założył naciągacz? Czy było ich więcej niż 5? Ilu jest poszkodowanych, którzy zapłacili? I czy szantażysta marzył aby pracować w straży miejskiej, ale go nie przyjęli i w ten sposób odreagowuje brak możliwości zakładania blokad na samochodach? Nie wiadomo.

Ktoś mi założył taką kłódkę — co robić, jak żyć?

Proponujemy następujące działania. Jeśli potrafisz odkręcić swoją klamkę — zrób to i zsuń kłódkę, wyjdzie najtaniej. Jeśli masz przecinak do metalu, sprawdź czy dasz radę kłódkę rozciąć. Jeśli nie pozostaje ci dużo cierpliwości — musisz przejść przez 100 000 kombinacji, albo skorzystać z kilku tricków na otwarcie kłódki szyfrowej. Proponujemy zacząć od tego:

Jeśli jesteś ofiarą, która już zapłaciła, daj nam znać, jaki kod otrzymałeś. Być może kod jest taki sam do wielu kłódek, choć ze zdjęcia można wywnioskować, że są one ponumerowane.

Wszystkim poszkodowanym, niezależnie od tego czy zapłacili szantażyście czy nie, radzimy zgłoszenie sprawy na policję. I to jak najszybciej. Dowcipnisia mogły uwiecznić kamery miejskiego monitoringu. Jeśli zapłaciliście, przekażcie policji i firmie Paysafecard PIN, który podaliście z karty zdrapki — dzięki temu będzie można wyśledzić gdzie trafiły pieniądze i być może “od tej strony” namierzyć szantażystę. Zgłoszenia oszustwa firmie Paysafecard można dokonać tutaj.

Nie potrafimy pomóc w przypadku takich “ataków” jak ten opisany powyżej. Ale potrafimy zabezpieczyć Twoje dane, oszczędności i Twoją tożsamość przed atakami przez internet. A tych jest coraz więcej i Polacy tracą w nich setki tysięcy złotych. Jeśli chcesz wiedzieć jak bezpiecznie korzystać z internetu na smartfonie i komputerze, dbając przy tym o swoją prywatność, wpadnij na nasz wykład pt. “Jak nie dać się zhackować?“. Na żywo pokazujemy najnowsze ataki, na jakie narażeni są Polacy i zrozumiałym dla każdego językiem przekazujemy zestaw praktycznych porad, które podniosą Twoje bezpieczeństwo bez konieczności płacenia za cokolwiek. Przydadzą Ci się jeśli w sieci robisz zakupy lub korzystasz z bankowości internetowej i jeśli wykorzystujesz internet do kontaktu ze znajomymi. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach (alfabetycznie):

Zarejestruj się na ten wykład już teraz. W niektórych miastach zostały ostatnie wolne miejsca!

PS. Dane Czytelniczki zostały zmienione.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

113 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Kłódka ze zdjęcia wygląda na oznaczoną “5” – więc może są w jakiś sposób numerowane

  • Pewnie je numeruje po to, aby wiedzieć jaki kod jest przypisany do danej kłódki.

  • A po co numerować, wystarczy zapisać kod do kłódki i przypisać do niego nr rejestracyjny auta :)

  • @Piotr Poważnie spisywałbyś nr rejestracyjne “w trakcie roboty”? Kłódki są numerowane bo gość najprawdopodobniej ma kartkę że spisanymi pinami dla każdej z nich. Przed akcją zostało mu tylko doczepić kartki i wrzucić do plecaka / kieszeni i przebiec się po parkingu. Żadnego zatrzymywania.

  • Skąd wiadomo že nr. 5?

 2. Powiem tak, żaden przecinak, tylko młotek. I dobry śrubokręt lub cokolwiek innego twardego. Przyłożyć śrubokręt w dobre miejsce, jedno puknięcie i po kłódce. Polecam dać to zrobić zdolnemu przyjacielowi, żeby potem drzwi nie szpachlować ;) Ale każdą kłódkę typu “U” odpowiednio ciężki młotek otwiera.

  • Jakakolwiek siłowa próba otwarcia tak założonej kłódki spowoduje uszkodzenie lakieru.
   A np. do mojego samochodu klamka to 650zł

   A waląc młotkiem urwie się na pewno szybciej niż nawet najgorsza kłódka.

  • NIE,NIE i jeszcze raz nie. Jak nie ma przecinaka czy piłki do metalu (co jest najtańszą opcją) to potrzebne są dłuższy przedłużacz i szlifierka/mikroszlifierka (ta ostatnia w okolicach 100 zł na allegro). Kupić,pożyczyć itp itd. (od rodziny,sąsiada,kolegi, może jakieś “hackerspace” ?) Dla bezpieczeństwa okolicę okleić gazetami/kartonem jak się boicie o lakier (bo szlifierkami ciąć trzeba odpowiednio – iskry polecą jak nic – choć jak odpowiednio trzymać i ciąć nie powinny lecieć na drzwi,ale jak wiadomo strzeżonego to i Pan Bóg strzeże ;] )

   Można też spróbować z wiertarką:

   Kłódki na normalny zamek z kluczem i sporo starych zamków jest podatne na głupią wiertarkę akumulatorową (bo takie są przenośne i nie wymagają gniazdka) możliwą do kupienia za 150 zł. Na tą z gniazdka oczywiście też (ale przedłużacz) Podejrzewam,że taką ze zdjęcia wiertarką i wiertłem do metalu można by TEŻ zniszczyć i tym samym otworzyć taką kłódkę (wiertarkę nawet łatwiej pożyczyć,gorzej z jednoczesnym wierceniem i trzymaniem tej kłódki).

   Prawidłowe rozwiercanie dużych otworów wymaga jednak aby przed użyciem wiertła mającego kilkanaście/kilkadziesiąt milimetrów najpierw wiercić mniejszym wiertłem. Nie warto też wiercić/przecinać stali wiertłami/tarczami do betonu czy drewna – kiepskie wyniki a narzędzia będą najpewniej zniszczone.

   Wszystko to o atakach na kłódki metodą brutalnej siły piszę oczywiście dla celów czysto informacyjnych i nie biorę ani nie zamierzam ponosić żadnej odpowiedzialności za wykorzystanie niezgodne z prawem lub nieumiejętne i jego skutki.

  • Może uzupełnię (patrząc na kolejne komentarze): oczywistym jest, że przy metodzie młotka między U kłódki a klamkę wkładamy kilkukrotnie złożony materiał, pod klamką na drzwi przyklejamy kawałek plastiku, np. pleksy (żeby kłódka drzwi nie porysowała), kłódkę przesuwamy maksymalnie do przodu (blisko zawiasu). Myślałem, że takich oczywistości nie trzeba pisać. A najlepiej poprosić drugą osobę, żeby przytrzymala koniec klamki “do gory” (odwrotnie do kierunku uderzenia mlotka). I uwaga, magia (która nazywa się fizyką, polecam powtórkę z podstawówki), wystarczy raz stuknąć odpowiednio. I po temacie. Nikt nie mówi o tłuczeniu mlotkiem, ludzie! Powtórka z fizyki, proszę Was bardzo. A na koniec postawić piwo osobie, która umie tak raz spiknąć ;)

  • Wbrew pozorom, otwarcie takiej kłódki (jak na zdjęciu) jest stosunkowo łatwe…

  • Wystarczy iść do najbliższego sklepu budowlanego czy narzędziowego po kątówkę i zwyczajnie przeciąć kłódkę kątówką…

  • Ja tego typu kłódki otwierałem “na słuch”. Od najdalszej cyfry na wkładce, gdzie używamy dodatkowo siły do naprężenia zamknięcia. Nie wiem, czy każdą da się tak otworzyć, ale te co miałem to udało mi się bez rozwiercania okiełznać.

 3. W jaki sposób ta kłódka przed czymś “zabezpiecza”, czy raczej uniemożliwia dostęp?

  Przecież te klamki otwiera się poprzez pociągnięcie do siebie. Jak niby ta kłódka ten proces uniemożliwia?

  • Ona raczej drażni niż coś “uniemożliwia”. I lakier rysuje, przy 200kmph ;)

  • Przy normalnym użytkowaniu samochodu kawałek metalu dyndający u klamki nie tylko porysuje lakier,ale zwyczajnie go poodbija.

  • No to prowizorycznie problem można obejść wciskając kawałek gąbki między kłódkę a karoserię :)

 4. Można jeszcze od strony pasażera wejść

  • ta klamka ze zdjęcia to chyba własnie od strony pasażera

  • Dokładniej przyjrzałem się zdjęciu i wychodzi na to, że jest to klamka od tylnych drzwi.

   Ale nawet przy wszystkich zablokowanych klamkach to jeszcze pozostaje nam bagażnik. Tylko w sedanie takie wymaga już ogromnej elastyczności. ;)

  • MegaMan A myślisz dlaczego numerek 5? Cztery na drzwi wejściowe i piąta na bagażnik :D

   Pozdrawiam

 5. Nie rozumiem, może mi ktoś wyjaśnić jak za pomocą kłódki uniemożliwić otwarcie auta? Na przykłąd na tym zdjęciu co z czym połączono za pomocą kłódki żeby nie dało się wejść? BTW protip, zawsze można wejść drzwiami pasażera ;)

  • A kto mówi o blokowaniu zamka czy drzwi? Ta kłódka ma tylko irytować/niszczyć lakier.

 6. takie kłódki otwiera się w minutę bez żadnych narzędzi, poza tym ciekawy sposób na wciągniecie informacji kto jest właścicielem pojazdu, może jakiś stalker sobie upatrzył cel

  • Załóż w swoim samochodzie i udostępnij film na YT.

  • Fakt, strasznie badziewna kłódka. Generalnie robi się to tak że cały czas lekko ciągnąc pałąk, po kolei robisz po jednym obrocie na każdej kolumnie, w końcu na którejś z kolumn powinna się trafić cyfra z której przestawienie wymaga więcej siły, tą kolumnę tak zostawiasz i lecisz kolejne tak samo aż znajdziesz całą kombinację.

 7. Te historie to Wy chyba sami wymyślacie, żeby przy okazji zareklamować swoje kursy.

  • Takiej byśmy po najlepszych zagubionych na poczcie żelkach nie wymyślili…

 8. Otworzenie takiej kłódki nie znając kodu to dla osoby która nigdy tego wcześniej nie robiła ok. max godziny zajmuje, wystarczy delikatnie ją naciągnąć w dół i w sposób czuciowy kręcić koderem aż będzie się wyczuwało wskok pinu w gniazdo. Na YT od groma filmów jak to zrobić dokładnie wytłumaczone krok po kroku w szczególności że taka kłódka pewnie zbyt droga nie jest żeby “interes” się opłacał to nie powinna mieć fejkowych gniazd na pin. Trochę słaby ten interes

  • Zdradzę Wam jak się otwiera takie kłódki i zapięcia. Naciągamy kłódkę tak jakbyśmy chcieli ją otworzyć, próbujemy kręcić każdym z kółek kolejno, sprawdzamy które kręci się z największym oporem (kłódkę rozciągamy cały czas!) kręcimy tym kółkiem tak długo aż inne z kółek będzie mieć największy opór (zacznie się kręcić z większym oporem niż wcześniej) wtedy zajmujemy się tylko tym kółkiem które najciężej się obraca … sprawdzając co chwilę czy któreś z kółek łątwo się obracających nagle nie zaczęło ciężko chodzić … wtedy zostawiamy i zajmujemy się tym które ciężko się obraca …i tak do końca, ilość kółek/cyfr/znaczków nie ma znaczenia.

  • Jest zima. Nikt nie bedzie ma mrozie z golymi paluchami grzebal przy klodce przez godzine. A i policja moze sie pojawic.

 9. Proponuję dwa klucze płaskie. Mniejsze ryzyko zniszczenia lakieru. https://youtu.be/O1S8wS7OzQU

  • Chyba ciężko będzie je włożyć przy tak dopasowanej kłódce jak na fotce…

 10. Dremelek + cierpliwość + precyzja = nie ma kłódki. I co najwyżej malutka rysa…

 11. nie sądzę by znalazło się wielu frajerów którzy zapłacą, a nawet i niewielu

 12. Albo jestem bardzo ślepy, albo takiej informacji nie ma. W jakim mieście miała miejsce ta sytuacja?

 13. Za 100 zł można kupić szlifierkę typu “Dremel”, przyda się w domu.

 14. Co do filmiku poglądowego warto tylko dodać, że jeśli jest to ciut lepsza kłódka to trzeba z puszki wyciąć 2 takie dynksy i otwierać z obu stron jednocześnie ;)

  Poglądowy filmik tutaj o co chodzi (tylko gotowymi blaszkami a nie wyciętymi z puszki): https://www.youtube.com/watch?v=pCetfrzg2cY

 15. Za 100PLN można mieć multiszlifierkę (replikę popularnego dremela) i nie tylko samemu rozciąć kłódkę, ale jeszcze zatrzymać narzędzie…

  • … i zacząć oferować usługi usuwania “tanio” kłódek z klamek samochodowych :P (np. w konkurencyjnej cenie 20 zł, po 5 kłódkach inwestycja się zwróci)

 16. Wystarczą zwykłe szczypce do obcinania prętów.

 17. W sumie to taki trochę ransomware tylko sprzętowy xD

 18. Ja napisałem do niego, i wymyśliłem, że mam kłódkę numer 3 i podał kod 75320 za darmo. Może zadziała do innych.

 19. Wystarczy pożyczyć szczypce do metalu i ją zmiażdżyć.

 20. Taką kłódkę otwiera się jedną ręką w 20 sekund. Hehehe… “Owce trzeba strzyc” ;)

 21. Proszę usunie z tekstu zdanie o przecinku do metalu bo on nic nie da… Przecina służy do całkowicie innych rzeczy

  • Co racja, to racja! Przecinakiem do metalu (o takim: pl.wikipedia.org/wiki/Przecinak) to tutaj raczej nie ma co się męczyć. Tzn. tak jak utopić się można w szklance wody, tak i na drzwiach od stodoły można latać, ale chyba lepiej używać narzędzi nieco lepiej dobranych.
   No chyba, że ktoś woli emacsem przez sendmaila, ale to dla wytrawnych….

 22. W Rosji robią to ciut upierdliwiej: w drogich autach ktorymi jezdza mlode kobiety na kolo od strony kierowcy zakładają gruby łańcuch z kłódką, a za szybe liścik z numerem telefonu. Zwykle panie te ,by nie połamać tipsów, rezygnują ze zmiany koła, tylko dzwonia na podany numer i tam podają jakiś kod do ruskiej usługi a’la BLIK, po czym dostają kod do otwarcia kłódki. Slyszałem to od znajomego z Rosji już z rok temu, powoli moda trafia do nas…

 23. smieszkowalem z 2 miesiace temu ze bd chodzic po krk i zakladac na alusy takie klodki z kawalkiem lancucha by sie tluklo, a by otrzymac kod do klodki kaze wyslac sms na platna subskrypcje, ktora codziennie wysyla suchara. chcialem sie podpisywac klodkowy smieszek. widze ze ktos mi biznes plan ukradl i koledzy sie ze mnie smieja. jak zyc.

  teraz na powaznie, z jakiego miasta jest P. Aneta? Jak Kraków to otworze ja 10x taniej ;)

 24. Dla pocieszenia powiem, że nie 100.000 a jedynie 99.999 kombinacji wystarczy do otwarcia kłudki :)

  • Ja pocieszę jeszcze bardziej, w wyniku wyliczenie pierwszego momentu równomiernego rozkładu zmiennej losowej dyskretnej który upraszcza się do wzoru na sumę n pierwszych liczb naturalnych, można mieć nadzieję, że to będzie połowa sumy pierwszej kombinacji i ostatniej. Czyli 50 000!

  • Co Ty mówisz człowieku? Od 00000 do 99999 jest dokładnie 100000 kombinacji. Swoją drogą, polecam zajrzeć czasem do słownika.

  • @Marek tylko, że odpada kombinacja, która jest aktualnie ustawiona…

  • @Marek, to oczywiste że kombinacji jest 100000, ale do sprawdzenia pozostaje tylko 99999, bo można założyć że kombinacja zastana w momencie ujawnienia kłódki NIE pozwoli jej otworzyć ;-)

 25. Wygląda na metodę jakiejś młodszej osoby, bo chyba nie do końca przemyślał wszystko.

 26. A nie prościej dremelem ściąć ją? lub dwa płaskie klucze i zrobić rozpórkę te kłódki nie są jakieś super jakości.
  inna sprawa czy ta kłódka zawieszona w ten sposób przeszkadza w otworzeniu drzwi?

 27. Konto na FB pod nazwą @dokwawa sugeruje że to w stolicy

 28. Przekręt roku to ta firma krzak co kasuje 70 zeta za niewsadzenie karteczki z automatu na parkingach pod biedra.

 29. Na zdjęciu widzimy bardzo prostą,tanią kłódkę i to nie dziwi bo bandyci chcą maksymalizować zyski.Prostota jest jednak naszym sprzymierzeńcem.Taka konstrukcja prawie na pewno nie ma zabezpieczeń w rodzaju “ślepego” wejścia – obracjące się cylindry są wycięte i gdy ustawimy właściwe cyfry to otworzymy kłódkę,droższe i te od lepszych producentów mają dodatkowe,a nawet kilka dodatkowych wycięć,które nie otwierają bo są za małe lub zbyt płytkie.Takie zabezpieczenie skutecznie wydłuża proces otwierania.
  I tu zmierzam do rozwiązania – taki przekręt może być skuteczny gdy jest bardzo zimno bo gdy jest lub będzie ciepło to możemy sobie kłódkę otworzyć sami.Kręcimy pojedyńczymi cylindrami i sprawdzamy czy pojawia się luz na pałąku.Gdy luz się pojawi to mamy właściwą cyfrę.
  Teraz już wiecie dlaczego temperatura jest ważna.Gołymi dłońmi można to zrobić – w rękawiczkach,nie sądzę.Nie wiem ile kosztują ogrzewacze do rąk,mam takie żelowe,które po uruchomieniu przez pół godziny grzeją,chyba coś około 20 peelenów kiedyś płaciłem – wielokrotnego użytku to jest i ja bym zainwestował w takie rozwiązanie.

 30. Może to jakaś grubsza akcja edukacyjna? :D

 31. Jestem bezpieczny, na moje klamki nie da się założyć kłódki.

 32. Ale przecież w samochodach klamkę ciągnie się do siebie, więc kłódka na niewiele się zdaje

 33. Uff. Mój samochód nie ma klamki…

  • Pierwszy raz widzę praktyczą stronę dostępu bezklamkowego. Jeszcze warto mieć felgi stalowe, przez ich otwory przejdzie najwyżej łańcuszek na szyję.

 34. Wygląda na atak ograniczony terytorialnie, możecie zdradzić w jakim mieście to było?

 35. Niczego nowego ten bandyta nie wymyślił! Jest to zmodyfikowany plagiat tego co od lat praktykuje się w Rosji a w związku z znaczącą ilością Ukraińców i Rosjan mieszkających u nas możemy sądzić, że preceder jest w jakimś stopniu ich udziałem (ale nikogo nie posądzam i nie wątpię w kreatywność lokalnych “pszzzzedsiępiorczych” rodaków)
  W Rosji praktyka w większości przypadków dotyczyła samochodów z obcymi numerami zaparkowanych na ulicy. Jazda bez numerów np. do Polski czy na Ukrainę nie wchodzi w rachubę. Dla tego zdejmowane są z samochodów tablice i chowane gdzieś w pobliżu w za wycieraczką karteczka z numerem telefonu. Chcesz dostać tablice – wpłać mi kasę na popularnego w Rosji komórkowego pre-paida. Nie chcesz płacić – zgłoś to na policję, kup bilet powrotny np. do Polski, wyrób nowe tablice i dowód i wróć po auto. Ogólnie za 200 czy 300 zł (w przeliczeniu) całej akcji z nowymi numerami nie ogarniesz więc ludzie płacili. Z czasem przykręcali tablice przez zderzak na wylot śrubami z łbem grzybkowym.

  • tylko tu mała różnica, ta kłódka w niczym nie przeszkadza. A koszty jej ściągnięcia żadne.

 36. A zgniecenie w imadle by nie dało rady?

 37. Hmmmm, a nie lepiej samemu taką kłódkę kupić i założyć? Potencjalny naciągacz zrezygnuje widząc, że ten samochód już jest “zrobiony”…

 38. Kłódka to nie problem, gorsza jest trytytka.

 39. “Zakłada kłódki na samochody i domaga się okupu” – zupełnie jak straż miejska.

 40. Internet już nie wystarcza. Teraz atakują klamki! Co dalej panie premierze? Jakie kolejne ataki są w planach?

 41. A może to nie jest polski patent – w czerwcu 2017 na parkingu w Niemczech widziałem lepszą kłódkę

 42. Malutka mikroszlifierka i po 3 minutach nie ma problemu a dzieci maja nowa zabawke. Niech szukaja kodu ;)

 43. Dobra, może to jakieś rocket science, ale przecież ta klamka i tak powinna dać się otworzyć. Poza tym, są jeszcze drugie drzwi. Kwestia podjechania do mechanika czy ślusarza i kłódki nie ma.

 44. Witam,

  Kupować auta z klamkami innego typu. I pozamiatane. :) Pozdrawiam bezpieczniki.

 45. Kod można dostać za darmo, oto dowód :-)
  https://i.imgur.com/eOh9tJs.png

  15640

 46. Makita DGA 506 plus podłożona szmata zmoczona lub karton.

 47. “Jeśli potrafisz odkręcić swoją klamkę — zrób to i zsuń kłódkę, wyjdzie najtaniej.”
  no bez jaj porządny rak takie kłódeczki przecina jak nożyczki zapałkę :)

 48. Z doświadczenia wiem że są specjaliście którzy takie kłódki otwierają w mniej niż minutę…. Niestety jest ich mało, przeważnie są na wakacjach w najbliższym ZK

 49. Ale gadanie że lakier, ze klamka za 650. Dwa płaskie duże klucze ( nie oczkowe) jeden zapiera się z jednej drugi z drugiej I jeszcze je o siebie i ściska mocno. Niema opcji żeby nie poszło.

 50. Żal mi go, nie potrafi normalnie zarabiać pieniędzy, tylko musi zakładać bezwartościowe kłódki na klamki które tylko służą denerwowaniu i tak naprawdę nie uniemożliwiają otwarcia samochodu.

  • Przestępca jest oczywiście żałosny, jestem ciekaw tylko kiedy nasza kochana władza zakaże pod tym pretekstem anonimowych doładowań Paysafecard. Bo przecież wszystko co anonimowe może “rozzuchwalać przestępców”!

 51. Protip: zawsze można zmienić samochód na taki z klamkami, na które nie da się założyć kłódki :)

  • Protip: Zawsze można zmienić samochód na taki, który nie ma kłódki na klamce. :)

 52. Jeśli jest to kłódka słabej lub średniej jakości wystarczy mocno “napiąć” metalowe zamknięcie tak jakbyśmy chcieli ją otworzyć i powoli kręcić tarczą z cyferkami. Przy odpowiedniej cyferce metalowe zamknięcie poruszy się delikatnie. Kontynuujemy aż do odgadnięcia wszystkich numerków. Wiem że działa, otworzyłem tym sposobem z 5-6 kłódek. Oczywiście w ramach testów ;p

 53. Taka kłódkę jak na zdjęciu można otworzyć bardzo łatwo na czuja. Youtube a potem 2 minuty i otwarta. Trzeba na pociągniętej kręcić zaczynając od (z tego co pamiętam) pokrętła przy zawiasie szukać zmian w oporze przy kręceniu ;)

 54. W tym wypadku, przy tak prostej możliwości załatwienia sprawy samemu, największym przestępcą jest ten kto zapłaci okup, bo w ten sposób tylko napędza ten żałosny proceder.

 55. Problem załatwi szara taśma. Okleić kłódkę to i przy 200km/h nie będzie niebezpieczeństwa, że lakier porysuje… ;]]]]]]]

 56. Gościu bardzo ryzykuje. Gdybym go zobaczył jak mi to zakłada …intensywna terapia.

 57. Jak się da otworzyć drzwi, to jadę do domu itne kłódkę kontówką, jak nie ma sz narzędzi to do pierwszego lepszego mechanika, 30 sekund i po sprawie.

 58. Nie 100 000 tylko 1000 000 kombinacji :)

  • Policz dobrze jeszcze raz. :)

 59. A ja mam Peugeot 1007 i sobie może kłódkę…

 60. Jechać do Castorama kupić nożyce do przecinania prętów , uciąć to cuś i zrobić zwrot w Castorama. Mamy 100zl zaoszczędzone

 61. 1 Zdejmuję kłódkę (dam radę)
  2 Jadę do mechanika po rachunek 1500 zl za demontaż kłódki i lakierowanie drzwi.
  3 Zgłaszam sprawę na policje i czekam na propozycję ugody ze strony przestępcy.

  • 4. Czekasz na umorzenie sprawy przez Policję i jesteś 1500 w plecy.
   5. Profit

 62. Ja jakiś wolno myślący jestem. W czym problem? Poza estetyką oczywiście. Przecież tak założona kłódka niezbyt przeszkadza w otwieraniu drzwi. Chyba..? O_o

 63. Proponuję owinąć kłódkę czymś miękkim żeby nie uszkodzić lakieru w trakcie jazdy i podjechać do strażaków, oni są dobre chłopaki i zawsze chętnie pomogą – zwłaszcza w sprawach które ich zaciekawią.

  Jakkolwiek autor to zwykły pasożyt i wyłudzacz a do tego przestępca to i tak punkt za inwencję. Ale mógłby montować łańcuch na koło na autach zaparkowanych pod punktem sprzedaży paysafecard :D

 64. A może to nie słaby przestępca tylko dobry marketing pobliskiego marketu budowlano-remontowego?

 65. Wejdź przez bagażnik do auta.
  Potem auto od środka otworzysz.

 66. A czy to nie aby kłódeczki z zamkniętego escaperoomu bo ostatnich akcjach? ;) Coś mi tym pachnie!

 67. Przecież wystarczy drzwi zaszpachlować i polakierować. Kłódka zostanie na stałe pod szpachlą, ale w czym to przeszkadza?

 68. Nożyce do cięcia-takie z długimi ramionami-jedna osoba trzyma kłódkę ,druga tnie….i po temacie….zastanawia mnie po co tam ta trytytka…….

 69. Taka mała dygresja, bo nikt nie zwrócił na to uwagi. Gdzie można kupić kartę paysafecard? W realu? To koleś albo wyszedł z piwnicy po 10 latach albo sugeruje wycieczkę do Niemiec, bo tam real jeszcze jest.

 70. https://www.youtube.com/watch?v=l-sJyB2XRjc
  Inny wyrób tej firmy (tonyon). Trzeba zapamiętać, bo koniec filmu jest … jak mawiają amerykańce “epicki”. Podejrzewam że otwarcie tej kłódki to dla średnio rozgarniętego “włamywacza” problem kilku minut

 71. Tak trochę poza tematem. Jeżeli ktoś kto ma ambicje zostania hackerem nie potrafi otworzyć takiej kłódki czy sejfu … to gdzie on się urodził?! Jest już za późno na zostanie specjalistą od zabezpieczeń, może zostać co najwyżej pracownikiem biurowym ;)

 72. Zdjęcie kłódki to jakieś góra 5 min.

 73. Dobry to napewno pracownik strayz miejskiej …. tez mialem taka kudke wskazal mi adres strony internetowej … zdjelem ja sam ale zyskalem bo poznalem darmowy wspanialz hosting na https://2gls.com do tego jest anonimowy

 74. https://www.youtube.com/watch?v=4YYvBLAF4T8

 75. pręt zamykający w takich kłódkach jest z hartowanej stali. jest bardzo kruchy. wystarczą duże nożyce do prętów zbrojeniowych, jedno machnięcie i się kłódka rozpada.
  tą metodą niestety kradną rowery, wszelkie zabezpieczenia puszczają. rozwalenie takiego zabezpieczenia to moment.

 76. Najszybciej takie kłódki otwiera się Gumówka :) jak dla mnie 1-2 minuty i rozkodowana :))

 77. […] na deser historia przekrętu nie związanego co prawda z ubezpieczeniami, ale z samochodami i owszem. Oszuści postanowili […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: