14:58
26/7/2011

* Łatajcie iPhony

Jeszcze nie opadły echa łatania przez Apple dziury w iOS, która umożliwiała swobody jailbreak (i nie tylko) poprzez pliki PDF, a już pojawiła się druga łatka od Apple.

Tym razem patch dla iOS naprawia sposób, w jaki urządzenia Apple sprawdzały certyfikaty SSL. iPhone pomimo weryfikacji podpisów certyfikatów na całej ścieżce certyfikacji nie sprawdzał, czy certyfikaty te mogły zostać użyte do podpisywania innych certyfikatów (bit CA). Dzięki temu atakujący posiadający jakikolwiek poprawny certyfikat mogli wystawić “prawidłowe” pod iPhonem certyfikaty dla znanych domen i wykorzystać je do ataków Man-in-the-Middle lub w atakach typu pharming.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Ale, qwa, fuckup! Toż bit CA jest jedną z podstawowych informacji w certyfikacie i chyba każdy, kto pisał coś opartego o SSL tęsknił za takim bitem w swoim certyfikacie używanym do testów :/
    Kto to pisał?

  2. […] 2. Podmienianie adresów IP dla znanych domen to popularna technika ataku zwana pharmingiem. Korzysta z niej nagminnie złośliwe oprogramowanie, a i my pisaliśmy o niej wiele razy… […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: