15:33
24/8/2021

Wczoraj wieczorem pojawił się 41 odcinek naszego podcastu Na Podsłuchu. Poruszyliśmy w nim 3 tematy główne i kilka pobocznych. Marcin zastanawiał się czym grozi przejęcie cudzego numeru telefonu, takiego który “wrócił do puli”. Piotrek opisał historię podwójnego agenta, który przekazywał prasie tajne dokumenty Apple, a firmie Apple donosił na kolegów ze środowiska jailbreakującego iOS. Kuba zaś objaśnił metodę, jaką serwisy społecznościowe namierzyły i zabanowały konta Talibów, wprawiając nas wszystkich w dyskomfort. Poza tym mówiliśmy także m.in. o księżach korzystających z Grindera, pracownikach okradających pracodawców i podszywaniu się pod doktora Kaweckiego :)

Zobacz ten odcinek!

Z całością 41 odcinka możecie zapoznać się na naszym YouTube. Preferujemy tę platformę, bo łatwo można na niej komentować poszczególne sekundy odcinka. Ale jeśli ktoś nie potrzebuje video, to odcinek znajdzie na naszym Spotify. W obu miejscach dajcie suba z dzwoneczkiem. ;-)

Lista linków w opisie odcinka na YT i każdej innej platformie podcastowej.

Weź udział w Q&A z redakcją Niebezpiecznika!

Przy okazji, ponieważ kolejny odcinek ma okrągłą liczbę 42, która jest odpowiedzią na pytanie o “życie, wszechświat i wszystko”, to pomyśleliśmy że zrobimy go w formie Q&A i będziemy odpowiadać na Wasze pytania do nas. Odcinek będzie nadawany na żywo o 20:30 w tę niedzielę (29 sierpnia 2021). Zapraszamy do udziału!

Aby poszło sprawniej, wpiszcie pytania w poniższy formularz. Dzięki temu zorientujemy się, które zagadnienia Was najmocniej interesują i od tych zaczniemy odcinek, przechodząc gładko do pytań zadawanych na czacie. Dzięki!

Archiwalne odcinki

Aby zapoznać się z poprzednim odcinkami odwiedź stronę podcastu “Na Podsłuchu”. Znajdziesz na niej player pozwalający odsłuchać wszystkie odcinki oraz listę linków do postów z dodatkowymi informacjami dla każdego z poprzednich odcinków (m.in. ze spisem omawianych artykułów oraz narzędzi).


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. O widzę, że Kuba był u fryzjera ;-)

  2. Kamienna twarz :D
    Od razu mi się skojarzyło: https://www.facebook.com/watch/?v=2441340852774061

  3. Stoicie po jasnej strony mocy. Moc ma stronę jasną i ciemną a nie dobrą i złą.

    • Moze nie maja licencji? :p

      Z Jasna Strona Mocy (R?) i Ciemna Strona Mocy (R?) moze byc tak jak z jablkami i apple, wlasciciel marki bedzie bronil swoich praw i dla swietego spokoju ludzie zmieniaja nawet nazwe biznesu przetworstwa jablkowego odziedziczonego po dziatku bo jak ktos ma pieniadze to moze sobie zabirac nawet i slowa z jezyka…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: