10:17
31/3/2010

Ncrack to narzędzie typu łamacz-haseł, pozwalające przetestować hosty pod kątem wykorzystania słabych haseł.

Ncrack wspiera protokoły SSH, FTP, TELNET i HTTP i cechuje go duża prędkość działania oraz dobra skalowalność. Stworzony przy pomocy twórcy nmapa, posiada podobną do niego elastyczność w konfiguracji. Dzięki temu, przetestowanie mechanizmów uwierzytelniania w całej podsieci jest szybkie i bajecznie proste.

Ncrack w akcji

Program mozna pobrać w wersjach na Windows, Linux i Mac OS X. Podręcznik programu wyjaśniający wszystkie opcje znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. a o thc-hydra słyszeli? http://freeworld.thc.org/thc-hydra/

  • Słyszeli. Opiszą. Wszystko po kolei ;)

 2. Przy okazji warto się zapoznać również z programem THC-HYDRA :).

 3. Większość użytkowników się pewnie domyśli jak naprawić link do podręcznika, jednak trochę głupio kierować na 404kę od razu ;)

 4. dla mało spostrzegawczych ;)

  http://nmap.org/ncrack/man.html

 5. O, jak jest pod windę to potestuję. ;]

 6. Pewnie Pan Piotr chciał być pierwszy i już dzisiaj zrobił primaaprillisowy żart ;-)

 7. Sorry, urwało mi l od intelnetu ;)

 8. Czemu takich zabawek nie robią pod też pod smartphony ? Tak wiem elastyczność tych urządzeń i w ogóle ale może ma ktoś podobne cacko do tego na windows mobile 5 lub 6 ? :] (sgh-i600)

  • @ShutDown pod WindowsMobile na pewno znajdziesz łamacz haseł dla Wifi (WEP).

 9. http://www.hoobie.net/brutus/ (z http://sectools.org/crackers.html) http://www.foofus.net/jmk/medusa/medusa.html no i wspominana hydra, ale ncracka też chętnie sprawdzę

 10. hej..czy jest może jakaś osoba która pomogła by mi złamać hasło na nk? Niestety nie znam się na tych programach :((

 11. ej, bo ktoś mi podpierdolił (ktoś z zachodu) moje konto na Steam, i zmienił od razu hasło, więc potrzebuję odpowiedzi czy to mi pomoże się Włamać na moje “byłe” konto?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: