10:14
15/3/2016

Dlaczego? Bo FBI zależy na ustaleniu precedensu, który poźniej mógłby zostać wykorzystywany w innych sprawach. Tak przynajmniej twierdzi były wysoko postawiony oficer NSA, Richard Clarke. A raczej twierdzi, że “każdy ekspert jakiego zna wierzy, że NSA poradziłaby sobie z tym problemem”. Nie jest więc to twarde potwierdzenie, że NSA ma odpowiednią technologię. Wiedzę jak to zrobić ma na pewno. Kod być może też. Ale trzeba pamiętać o tym, że kod musi być podpisany przez Apple, a to wymaga klucza Apple, który NSA mogło (a) wykraść (b) wyliczyć. Jest też oczywiście trzecia opcja. NSA nie jest jednak, wbrew “wierzeniom ekspertów”, w stanie złamać iPhona.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. …w stanie… (zaginelo w trakcie pisania ostatniego zdania)
  Szkoda ze nie masz prywatnych komentarzy, takich tresci jak ta nie musza czytac wszyscy.

 2. Nie mogą użyć national security letter do otrzymania kluczy jak z lavabit?

 3. pytanie do ekspertów:
  – sumy kontrolne i podpisy softu są sprawdzane przy aktualizacji systemu, czy za każdym bootowaniem?

 4. jesli wierzyc Snowdenowi to FBI czy NSA nie maja zadnych problemow z odszyfrowaniem jakiegokolwiek komerycyjnego smartphona…

 5. Relacje Snowdena są z przed wielu lat – iPhone 3 czy 4 da się złamać… przez te kilka lat firmy sporo zrobiły by zabezpieczyć swoje urządzenia…

 6. Jest też czwarta, bardzo prawdopodobna możliwość: Apple zaimplementowało w spoich produktach backdoora, który umożliwia im uzyskanie dostępu do danych użytkowników bez żadnej kryptoanalizy.

  • To by takiej siary medialnej nie robili, tylko by to załatwili po cichu za zamkniętymi drzwiami. Nie wierzę, żeby FBI przed pójściem do sądu nie próbowała załatwić tego “po dobroci”.

   Nikt by się nie dowiedział że Apple zrobiło cokolwiek, rączki by mieli czyściutkie a FBI odtrąbiłoby sukces.

 7. Mi się wydaje, że oni specjalnie tak gadają ;-) wiecie – mamy, ale nie użyjemy bo jakbyśmy użyli to hoho, dlatego Wy nam to odblokujcie bo jak nie to do sądu :) :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: