9:06
6/8/2015

Od wycieku danych z HackingTeam minęło już trochę czasu i sporo osób, bazując na wykradzionych źródłach, zbudowało działającą wersję trojana RCS. Na stronach BBC można zobaczyć krótki filmik, który pokazuje narzędzie w akcji.

W Polsce z narzędzia korzysta(ło) CBA. Obecnie każdy może używać technik i exploitów, które za ciężkie pieniądze (miliony dolarów) sprzedawał HackingTeam. Niektóre z exploitów już zostały zapożyczone przez twórców złośliwego oprogramowania i są wykorzystywane do trwających obecnie masowych ataków.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Czemu oni korzystaja z flash musiałem urochomić chrome specialnie bo pozbyłem sie tego badziewa z mojego OS

  2. Ciekawi mnie jedna sprawa. Wyciek danych z HT to sprawa bardzo powazna sprawa, ze wzgladu na konsekwencje jakie za soba niesie,wiec powinno byc o tym glosno, a media o tym milcza. Nie slyszalem o tym w zadnych wiadomosciach, w zadnym serwisie typu wp,onet itp. Gdybym regularnie nie czytal niebezpiecznika nawet bym o tym nie wiedzial.

    • Bo HT to przykrywka czegoś innego. Rusz głową. NSA i ich kontraktorzy nie mogą sprzedawać publicznie swoich eksploitów, tym bardziej z USA; prywatna firma z Włoch za to może.

  3. asdasd jesli youtube ogladasz :) tam tez masz.

    • Na YT mozesz korzystac z html5

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: