21:11
11/12/2009

Dzięki wtopie amerykańskiej agencji ds. bezpieczeństwa transportu, dokładnie wiemy jak celnicy i straż graniczna typują osoby do szczegółowej kontroli. TSA przypadkowo opublikowała na rządowych stronach podręcznik dotyczący procedur bezpieczeństwa na lotniskach.

Od kilku miesięcy w sieci widoczne były dokumenty dotyczące kontroli pasażerów na amerykańskich lotniskach. W opublikowanym materiale można przeczytać obszerne opisy procedur szczegółowych kontroli, które dotyczyć miały głównie podróżnych z 12 państw uznawanych przez USA jako wrogie. Wg dokumentu, pogranicznicy mieli skupiać swoją uwagę zwłaszcza na osobach pracujących w służbach porządkowych oraz na urzędnikach i dyplomatach.

Tego typu metalowe wkładki polecamy osobą, które nie są ani przedstawicielami służb porządkowych, ani dyplomacji, a mimo wszystko chciałyby zostać skontrolowane na lotnisku ;)

[piotr_konieczny]Atakowanie_Bankomatow.key

Tego typu metalowe wkładki polecamy osobom, które nie są ani przedstawicielami służb porządkowych, ani dyplomacji, a mimo wszystko chciałyby zostać skontrolowane na lotnisku ;)

Dokument opisuje także kto i w jakich okolicznościach możę przejść przez odprawę bez kontroli bezpieczeństwa — zadbano nawet o załączenie wzorów dokumentów do tego upoważniających.

TSA przyznała się do błędu i usunęła podręcznik z sieci. Anonimowi pracownicy agencji przyznają, że od czasu wpadki, procedury zmieniono już ponoć 6 razy…

Dokument wciąż można pobrać z jednego z mirrorów.

P.S. Mały przykład tego, co może się stać przy przekraczaniu granicy z U.S.A.

Przeczytaj także:

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Mirror juz chyba nie tita ale gdzie mirror nie moze, tam blogersa posle: http://labvirus.files.wordpress.com/2009/12/tsa-screening-procedures-2008.pdf

  2. […] i już wielokrotnie wspominany na Niebezpieczniku żart, to wrzucona do bagażu metalowa płytka z wyciętą wiadomością, którą odczyta operator […]

  3. Dosyć stary, ale ciekawy artykuł:
    http://www.theatlantic.com/magazine/archive/2008/11/the-things-he-carried/7057/

  4. […] lub wyłączania telefonów komórkowych w trakcie startu samolotu nazywa się mianem “teatru bezpieczeństwa” (ang. Security Theather). Nie od dziś bowiem wiadomo, że służbę graniczną można […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: