21:11
11/12/2009

Dzięki wtopie amerykańskiej agencji ds. bezpieczeństwa transportu, dokładnie wiemy jak celnicy i straż graniczna typują osoby do szczegółowej kontroli. TSA przypadkowo opublikowała na rządowych stronach podręcznik dotyczący procedur bezpieczeństwa na lotniskach.

Od kilku miesięcy w sieci widoczne były dokumenty dotyczące kontroli pasażerów na amerykańskich lotniskach. W opublikowanym materiale można przeczytać obszerne opisy procedur szczegółowych kontroli, które dotyczyć miały głównie podróżnych z 12 państw uznawanych przez USA jako wrogie. Wg dokumentu, pogranicznicy mieli skupiać swoją uwagę zwłaszcza na osobach pracujących w służbach porządkowych oraz na urzędnikach i dyplomatach.

Tego typu metalowe wkładki polecamy osobą, które nie są ani przedstawicielami służb porządkowych, ani dyplomacji, a mimo wszystko chciałyby zostać skontrolowane na lotnisku ;)

[piotr_konieczny]Atakowanie_Bankomatow.key

Tego typu metalowe wkładki polecamy osobom, które nie są ani przedstawicielami służb porządkowych, ani dyplomacji, a mimo wszystko chciałyby zostać skontrolowane na lotnisku ;)

Dokument opisuje także kto i w jakich okolicznościach możę przejść przez odprawę bez kontroli bezpieczeństwa — zadbano nawet o załączenie wzorów dokumentów do tego upoważniających.

TSA przyznała się do błędu i usunęła podręcznik z sieci. Anonimowi pracownicy agencji przyznają, że od czasu wpadki, procedury zmieniono już ponoć 6 razy…

Dokument wciąż można pobrać z jednego z mirrorów.

P.S. Mały przykład tego, co może się stać przy przekraczaniu granicy z U.S.A.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Mirror juz chyba nie tita ale gdzie mirror nie moze, tam blogersa posle: http://labvirus.files.wordpress.com/2009/12/tsa-screening-procedures-2008.pdf

  2. […] i już wielokrotnie wspominany na Niebezpieczniku żart, to wrzucona do bagażu metalowa płytka z wyciętą wiadomością, którą odczyta operator […]

  3. Dosyć stary, ale ciekawy artykuł:
    http://www.theatlantic.com/magazine/archive/2008/11/the-things-he-carried/7057/

  4. […] lub wyłączania telefonów komórkowych w trakcie startu samolotu nazywa się mianem “teatru bezpieczeństwa” (ang. Security Theather). Nie od dziś bowiem wiadomo, że służbę graniczną można […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: