11:36
21/12/2009

Rozwiązanie konkursu

Nagrodę, tygodniową reklamę na naszym portalu, za odpowiedź na pytanie postawione w pierwszym odcinku Security Fail wygrywa…

Maciej. Gratulujemy!

Pytanie brzmiało: “Dlaczego Windows pyta o hasło do sieci bezprzewodowej dwa razy?”. Maciej napisał:

Z Windowsem jest jak z milicją za komuny: jeden klucz służy do czytania (deszyfrowania), a drugi do pisania (szyfrowania) :D

Inne odpowiedzi, które rozbawiły nas do łez, i które postanowiliśmy nagrodzić 3-dniową reklamą na Niebezpieczniku, to:

Underlife:

Znana praktyka wykorzystywana między innymi w serwisie Allegro. W bazie danych są przetrzymywane dwa hasła jedno w postaci zaszyfrowanej drugiej w postaci niezaszyfrowanej , aby nie męczyć procesora funkcjami typu WEP() porównuje po prostu napisy:) Zwiększa to: Wydajność, Wolny rozmiar na dysku, Prędkość przesyłania, Generuje mniej fal w powietrzu przez co wifi jest mniej szkodliwe, czyli wszystko sprowadza się o dbanie o środowisko. EKOLOGIA to bardzo ważny aspekt, dlatego trzymajmy hasła bez hashów, po co męczyć serwery obliczeniami, wtedy zużywają więcej energii i LÓD NA ANTARKTYDZIE SZYBCIEJ SIĘ TOPI!

oraz espree:

‘Wiadomo’, że usability i security są do siebie odwrotnie proporcjonalne, wobec czego obniżając usability zwiększają bezpieczeństwo, ‘logiczne’ ;-)

Wszystkim wygranym gratulujemy i prosimy o podesłanie kreacji reklamowej 125px x 125px z adresu e-mail użytego w komentarzu.

Konkurs świąteczny

A już jutro ogłosimy kolejny konkurs, a tak naprawdę grę internaktywną, która będzie wymagała od czytelników wykorzystania wiedzy z publikowanych do tej pory artykułów na Niebezpieczniku. Do wygrania kilkanaście licencji na oprogramowanie ArcaVir. Macie więc jeszcze trochę czasu na przestudiowanie archiwalnych postów ;-)

Przeczytaj także:

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: