8:13
17/5/2011

Po prawie miesiącu przerwy, PSN powoli wraca online. Użytkownicy PlayStation proszeni są o pobranie nowego firmware’u i reset swoich haseł. W początkowej fazie korzystania z nowego PSN gracze będą mieli limitowany dostęp do usług.

Przywracanie PSN przerosło Sony

Niestety, przywracanie usług nie idzie gładko. Sony poprosiło o zmianę haseł, ale w chwilę po opublikowaniu linka do formularza, serwery firmy zostały przeciążone, a Sony opublikowało następujący komunikat:

Odnotowaliśmy ogromny ruch na naszych serwerach więc musimy je wyłączyć na pół godziny, aby wyczyścić kolejkę.

Sony w swoim oficjalnym oświadczeniu poinformowało także o stworzeniu stanowiska Chief Information Security Officera i zdradziło, że współpracowało z firmą Symantec.

Przy okazji, w Japonii opóźniono [re]start PSN — władze chcą gwarancji, że zostanie to zrobione dobrze — widać wypowiedź Sony, że wdrożyli “Advanced Security Technology” nie dla nich jest wystarczającym zapewnieniem… ;-)

PSN

PSN - top downloads ;)

Przypomnijmy, że Sony wyłączyło PSN ok. miesiąca temu w wyniku włamania podczas którego nieznani sprawcy wykradli ponad 77 milionów rekordów z danymi graczy PlayStation z 59 różnych krajów. Restart PSN został później opóźnony przez odkrycie, kolejnego włamania, tym razem do innej sieci firmy Sony – SOE, z której znika kolejne 24 miliony rekordów i ok. 13 tys. numerów kart kredytowych. W międzyczasie, kiedy Sony podejrzewa o atak Anonimowych i rozważa, czy ufundować nagrodę za wskazanie tożsamości atakujących, firma zostaje pozwana, musi odpowiedzieć na list kongresu USA oraz zostaje zaatakowana po raz trzeci


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Niech lepiej przywracają wolno i z opóźnieniem, ale za to porządnie.

 2. Z tego co czytałem to ma być kilka darmowych gier do ściągnięcia z ps store i abonament do PS Plus dla każdego za free na 30dni.

 3. Kupcie sobie iksa :)

  • xboxa mógłbym kupić tylko na piraty, gra na necie na tej konsoli się w ogóle nie opłaca

 4. @Mery
  Darmowe gry są na razie dostępne dla USA dlatego iż :
  1. W Europie PSN nie działa jeszcze w ogóle i będzie uruchamiany stopniowo, najpierw będzie tylko dostęp do gry mutliplayer a dopiero później reszta więc cierpliwości trochę z tym rzucaniem się na darmowe fanty.

  • PSN działa wszędzie prócz Japonii.
   2 z 5 dla PS3 i 2 z 4 dla PSP gier będzie mógł pobrać każdy kto miał utworzone konto przed 20 kwietnia.
   Gry będzie można pobrać gdy ruszy PSN store.
   http://blog.eu.playstation.com/

  • @Anon
   PSN działa w europie, ale tak samo jak i w USA nie działa jeszcze PS Store, więc to na razie tylko “opis” i nikt jeszcze nic nie dostał i niczego nie ściągnął ;-)

   @voip
   Mam “iksa” tak samo jak mam tez Xbox360, PS3 i PSP i zapewniam cie – w moim odczuciu zakup PS3 jest lepszym wyborem niż kupno Xbox360. Ale aby nie było, że X zawsze zły to mogę powiedzieć, że jakość usług internetowych Microsoftu jest lepsza, ale co się dziwić – w końcu jak się płaci to się wymaga…

 5. Sony nadal jest “napastowane” – od wczoraj nie działa stronka do zmiany hasła do PSN…

  • Wyłączyli je sami, bo była dziura w systemie zmiany hasła. Znając e-mail i datę urodzenia dało się zmienić hasło użytkownikowi. A jak się miało te dane, to konto w zasadzie przejęte.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: