7:42
14/7/2011

W Polsce. Weszło w życie miesiąc temu.

Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

I dobrze.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. No to Urzędy Skarbowe mają przechlapane :-)

    • To moze pozew zbiorowy?

    • To może jeszcze ZUS załatwmy? I komorników? :D

    • Tak już na serio: dla mnie to mocno niejasne zapisy. Na upartego “niebezpiecznik jezd gupi” napisane po trzykroć podpada pod paragraf. Wywieszenie listy ocen z egzaminów to też naruszenie prywatności (“moja prywatność jest zagrożona, wszyscy wiedzą ze ja – z imienia i nazwiska – mam same dwóje. A sam wykładowca twierdzi że moje okoliczności są zagrożone”). Oczywiście kluczem jest “uzasadnione” – ale co to właściwie znaczy? Zresztą, przypadki kuriozalnych spraw w USA pokazują, że z byle duperelki można zrobić aferę na skalę światową (aka gorąca kawa w McDonalds).

  2. Urzędy skarbowe, ZUS, Straż Miejska, Celnicy, kanar w tramwaju. Tyle tylko że USy i ZUS to łamią prawo od lat i jakoś nikt na nich ręki nie podnosi.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: