11:02
30/9/2010

LACK to popularny i tani stolik sprzedawany w IKEA. Okazuje się, że idealnie nadaje się do roli szafy rackowej :-)

LackRack Ikea

LackRack z IKEA

LackRack spokojnie zmieści do 8U 19″ switchy/routerów czy innego sprzętu sieciowego…

LackRack IKEA

LackRack IKEA

…a jego unikalna budowa umożliwi Wam zbudowanie wygodnej w reorganizacji modularnej serwerowni :)

LackRack IKEA

LackRack IKEA

Warto też wspomnieć, że LackRack, jako jedyny produkt z segmentu szaf rackowych pozwala na swobodne formowanie piramid, i to w różnych kolorach! Można też na nim postawić kolę. Albo kawę (zdobytą za free z IKEA). Albo lampkę.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. LackRack to stary projekt już…

 2. Super pomysl.

  Andrzej

 3. ule unitów ma taka szafka ?

 4. Czy szafka dźwignie UPS’a 20kVA ?

 5. @Piotr Szymczak

  8U da się upchnąć 10U, ale te dwa ostatni będą za bardzo blisko podłoża – mogą zasysać za dużo kurzu, być kopane, zawadzone odkurzaczem, sztczotką…

  Sczypta dziegciu: czytajmy ze zrozumieniem.

  Cytuję:

  LackRack spokojnie zmieści do 8U 19″ switchy/routerów czy innego sprzętu sieciowego…

  It provides for 8 U of hardware: 4 on either side of the shelf.

  Product dimensions
  Length: 90cm
  Width: 55cm (21 5/8 “)
  Height: 45cm (17 3/4 “)

 6. Chyba ten stolik teraz kosztuje 19,90 :-)

 7. odgrzebany sucharek :)… chyba już 5-6 lat ma… ale fajny :)

 8. z ikeowych wynalazków polecam jeszcze klaster w szafce: http://helmer.sfe.se/

 9. Słyszałem już o tym – fajny rack byłby z tego. Zainwestowałby i poukładał troche te sunowskie 2U.

 10. Jaka to szafa? Zwykła półka i to drewniana.

 11. Albo zmontować sobie studio muzyczne w jednej pace. Jak oczywiście ktoś się uprze na rackowy a nie wirtualny sprzęt. Wiele z takich modułów do tworzenia i nagrywania muzy kosztowało majątek a niektóre są nadal niedoścignione jak n.p. linia 303 albo 909, które
  stały się fundamentem obecnej muzyki elektronicznej. No i niektórzy muzycy mają do nich sentyment.

 12. :D Gratuluję pomysłowości. Te LACK-i to prawdziwe LEGO dla dorosłych!
  U mnie dwa stoliki zmontowane razem, z czego jeden ma wymienione nóżki na kółka, służą jako jeżdżący [URL=http://my.opera.com/Medium/albums/showpic.dml?album=3751102&picture=54904742]stolik-buda dla psa[/URL] ;)

 13. @f: Drewna to w tym stoliku praktycznie nie ma. iirc, to głównie karton, dykta i na końcach nóg nieco płyty wiórowej.

 14. Stolik LACK, podobnie jak cała seria mebli o tej nazwie, bazuje nie na drewnie, a na tzw. płycie komórkowej. Mocniejsze uderzenie w nią (zdarzyło mi się przy składaniu regału LACK) powoduje niestety uszkodzenie. Płyta komórkowa ma strukturę plastra miodu, a wykonana jest z dość wytrzymałego kartonu.
  Ponadto tuż pod lakierem jest płyta pilśniowa niezwykle wrażliwa na wodę. Tak więc przy uszkodzeniu lakieru należy to miejsce zabezpieczyć czymś wodoodpornym, bo zacznie puchnąć już przy zwykłym wycieraniu kurzu mokrą ścierką.

  Ponawiam próbę zalinkowania a href=http://my.opera.com/Medium/albums/showpic.dml?album=3751102picture=54904742 rel=nofollowzdjęcia/a, bo widzę BBCode tu nie działa.

 15. Przecież ten stolik jest z papieru, mam taki… Boję się na nim postawić telewizor, jestem pewien, że obrócił by się w pył przy próbie stanięcia na nim… a To podcięcie nóżek nie pomaga, one są puste w środku… nie polecam

 16. Haha, dobre dla prawdziwego geeka, widzę, żę nawet storage do tego wpychali. Zawsze zastanawiało mnie jak ludzie wpadają na takie pomysły ;)

 17. Trochę szkoda zniszczyć sprzęt za spore pieniądze montując go na stoliku za 20zł ;)

 18. Może i ciekawe rozwiązanie, tylko w sumie po co? I tak wszystkie kable walają się po pokoju ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: