9:55
28/2/2010

UODO Survival Kit 2.1 to poradnik wydany przez polski oddział ISACA. Zadaniem dokumentu jest wyjaśnić meandry zarządzania i nadzoru nad systemami informatycznymi pod kątem zgodności z UODO (Ustawą o Ochronie Danych Osobowych).

Jak donosi ipsec.pl, podręcznik zawiera odwołania do standardu COBIT i udziela wskazówek co do współpracy z GIODO (Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych). Oprócz tego, w dokumencie znajdziemy informacje na temat obowiązków ABI (Administratora Bezpieczeństwa Informacji) oraz zalecane czynności dla osób na różnych stopniach zaawansowania (tych, które zaczynają się zajmować ochroną danych osobowych w systemach informatycznych, tych które wdrożyły już mechanizmy ochrony danych osobowych i tych, które chcą zweryfikować zgodność swoich procedur z Ustawą przeprowadzając audyt).

UODO Survival Kit 2.1 dostępny jest do ściągnięcia w wersji polskiej i angielskiej.

P.S. Jak na ironię, serwer ISACA, organizacji zajmującej się bezpieczeństwem, ma przedawniony certyfikat SSL… :>)

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Przewodnik z października 2007, a nius na stronie ISACA z 2008-03-11 (https://www.isaca.org.pl/index.php?m=show&id=247)

  Trochę stare.

  • @Łukasz: jeśli zagwarantujesz, że wszyscy czytelnicy Niebezpiecznika na pewno znają ten poradnik, to od razu go ściągamy. To jak, podnosisz rękawicę? ;-)

 2. Ja tego poradnika nie znałem :) Dzięki za info.

 3. Ja tam nigdzie nie sugerowałem, że każdy zna ten dokument. Sam go nie znałem, ale pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to data, które wydała mi się odrobinę dawna. Nevermind odczytałem niusa jako pewną nowość.

 4. Treść pewnie super, ale “Niezaufane połączenie”. Firefox aż krzyczy “uciekaj stąd” i straszy wyjątkami bezpieczeństwa.
  Ten certyfikat utracił ważność 2009-12-13 00:59.

  Kuriozum?

 5. Ściągnięte i oznaczone “do przeczytania”. Powinno się przydać. ;]

 6. U mnie się to pojawiło wczoraj z bardzo prostego powodu – dodałem wersję angielską newsa dla kolegów z pracy. Dokument faktycznie jest dość stary, ale z doświadczenia wiem, że wcale nie jest powszechnie znany. Co do certyfikatu to na stronie ISACA wisi news, że stowarzyszenie dostało kuratora z urzędu. Można więc przypuszczać, że nieaktualny certyfikat jest najmniejszym z ich problemów :)

 7. Jeszcze porada praktyczna – pliki są też dostępne po HTTP, wtedy żadne błędy się nie pokazują :)

 8. ISACA (warszawski oddział) nie ma zarządu, więc nie ma kto kupić nowego certyfikatu …

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: