12:27
16/4/2010

Porno wirus kradnie historię odwiedzanych stron WWW i wraz z danymi właściciela publikuje ją w internecie. Za usunięcie chce pieniędzy — równowartość 40 złotych.

Kenzero ujawni twój pr0n ;)

Wirus pochodzi z Japonii i można go złapać na serwisach umożliwiających (nie zawsze legalną) wymianę plików, głównie gier z gatunku Hentai (klimaty anime). Jego obecność stwierdzono w sieci P2P Winny, z której korzysta 200 milionów internautów.

Dość wymowny przykład Hentai... ;-)

Pamiętajcie, że oglądane przez was “niewygodne” strony można wyciągnąć bez użycia wirusa, np. za pomocą tzw. ciasteczek flashowych i specjalnego CSS-History-Hack.

Ransomware

Tego typu wyłudzający pieniądze złośliwe oprogramowanie z reguły określa się mianem ransomware, od angielskiego słowa “okup“.

W Europie bardziej znane są przypadki wirusów szyfrujących dane na dysku i domagających się pieniędzy za udostępnienie do nich hasła. Jest też wariant, który skanuje dysk ofiary w poszukiwaniu nielegalnych plików (aplikacje, filmy, gry) i każe sobie zapłacić ok. 1 000 PLN za nieprzesłanie zebranych danych do zajmujących się piractwem firm.

Miłośnikom poranime sugerujemy szybkie wyczyszczenie historii przeglądarki ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To nie hentai, to echhi ;) http://en.wikipedia.org/wiki/Ecchi

  • Zastrzel się.

 2. Warto przypomnieć, że historycznie pierwszym ransomware był trojan AIDS z 1989 roku
  http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_%28trojan_horse%29

 3. Fail, lepszy byłby trojan robiący kradnący indeks plików na dysku WRAZ z historią z przeglądarki. A jak ktoś czyści codziennie historię lub korzysta z trybu prywatnego to co :P ?

  変体 - Hentai - Abnormality
  エッチ - Ecchi - Indecent, lewd

  Tak jakby kogos to interesowało :P

  • ecchi = engrish od “h”

 4. Drobna uwaga dot tekstu:

  “[…] każe sobie zapłacić ok. 1 000 PLN za nie przesłanie zebranych danych”

  Nieprzeslanie, nie zas “nie przeslanie”.

  Tak poza tym interesujacy news.

  Pozdrawiam

  • “nie” z czasownikami piszemy rozdzielnie. Ktoś tu chyba nie chodził do podstawówki…

  • Ktoś inny tu chyba nie chodził do podstawówki. http://sjp.pl/nieprzes%C5%82anie

 5. “głównie gier z gatunku Hentai (taki rodzaj anime).”
  Anime to nic innego jak seriale animowane pochodzenia japońskiego. Natomiast gry hentai to pewien rodzaj visual novel (zasadniczo to anime mieszczą się w gatunku hentai, gry zawierające dużo ilość H-scen to nukige). Tak więc różnica jest znaczna.
  A obrazek to ecchi a nie hentai…

 6. @Krzysztof:
  To nie ecchi, to hentai ;) http://en.wikipedia.org/wiki/Hentai

 7. To co jest na rysunku jest hentai co najwyżej dla nie-japończyka. Co najwyżej. ;-)

 8. ozesz w pyte – ilez tu ekspertow! ;)

 9. Ekspertów domorosłych z tytułem doktora Wikipedii. ;-)

  • +1

 10. Hentai to po japońsku zboczony

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: