11:04
13/7/2010

Sławek Jasek pisze: Rok temu (17.05.2009) znalazłem się przypadkiem na “dworcu autobusowym” w Myślenicach (te kilka bud dworcem, to brzmi dumnie). Na jednej z bud przybity był rozkład jazdy, w treści którego wpleciony był tekst:

Twenty-two points, plus triple-word-score, plus fifty Points for using all my letters. Game’s over. I’m outta here

Wirus w rozkładzie jazdy

Ten cytat z Simpsonów do worda dokleił bardzo stary (ponad 10-letni) robak Melissa. To że dziesięcioletni malware nadal sobie żeruje w najlepsze specjalnym zaskoczeniem nie jest, ale jak dla mnie fascynujący jest fakt, że nie zauważył tak wplecionego tekstu nikt kto drukował, laminował i wywieszał ten rozkład. Według mnie, od razu rzuca się w oczy.

Zainfekowany Dworzec PKS w Myślenicach

Nie byłem tam ostatnio, nie sądzę żeby w nowej wersji rozkładu również był wirus, ale przypuszczam że ten z zeszłego roku powisiał sobie długo ;-)

Zainfekowany wydruki

Tyle od Sławka. Dzięki niemu chyba wiemy o co chodziło w przypadku tajemniczego paragonu po pizzy, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu — może to sprawka ironicznej Melissy? ;-)

P.S. Niektóre linie PKS pracują tak, jakby od dawna nosiły w sobie wirusa, takiego, który spowalnia pracę systemu o 2 godziny, na każdym kursie ;-) Przy okazji, wiedzieliście, że w Kielcach kosmici przejęli dworzec PKS?

Przeczytaj także:

21 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Kosmici by tak nie zapuścili dworca w CK…

 2. ten ‘rozkład’ cały jest tak nieczytelny, że można było nie zauważyć wstawki!
  (w legendzie brakuje informacji, co oznacza kropka i wytłuszczenie tekstu – nawet jeżeli lokalni wiedzą, co to za tradycja, to powinna być przy okazji informacja dla ‘obcych’)

  wygląda jak zrobiony w Ms Word, ale …bez stylów czy nawet tabelki – chyba, że przewoźnik miał licencje tylko na WordPada to powinien poszukać czegoś darmowego

  …już się nie wtrącam :)

 3. kandydat na wtopę roku (tylko którego) ;)

 4. buuuhahahah :]
  I klaw cały znów kawą zapaćkany.. ;PPP

 5. teraz zauważyłem, że to nie jest cała legenda, więc przepraszam

 6. W nocy dworzec prezentuje się jeszcze ciekawiej:
  http://www.pks.kielce.pl/galeria/img/10 ;).
  Trzeba by go jeszcze wyremontować z zewnątrz (bo wewnątrz remont podobno już był).

 7. Hrubieszów moje miasto ;]

 8. Tekst ktoś pewno zauważył, ale pomyślał: “Eee tam, nie moja sprawa” ;-)

  • k-kolacz: ta znieczulica na panoszące się dookoła wirusy…

 9. mitcom: ależ oczywiście, że jest wytłumaczone – tak jak 57 innych oznaczeń :P
  http://polandian.home.pl/index.php/2009/04/14/timetable-surrealism-in-southern-poland/

  Prawie jak date() w php… :)

 10. No tak, bo co by się stało, gdyby poszedł powiedzieć, że coś jest nie tak. Jeszcze musiałby nieść pomoc, a to się może źle skończyć… Doskonale obrazuje to ten komiks: http://dilbert.com/strips/comic/2010-06-27/ Dlatego ja nie lubię pomagać “obcym” komputerom :)

 11. “twenty-two points, plus triple-word-score” site:pl wrzucone do Google’a daje dwa czy trzy podobne kwiatki: “Tarnowski Gość Niedzielny”, BIP w Lipianach, Urząd Pracy w Czarnkowie…

 12. Żenada… Pozostaje mieć tylko nadzieje, że te wszystkie BIPy i PKSy wyciągną wnioski i to niekoniecznie takie jak fifa po tym jak w trakcie transmisji pokazano błąd sędziego.

 13. Pracownicy PKS sami nie wiedzą, co powinno, a co nie powinno znajdować się na tablicy i taki tego efekt ;)
  BTW – Ta premia za użycie wszystkich liter to przegięcie, potem się wygrać z takim nie da :D

 14. Mnie to wogule nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że na pks’ach i pkp gdzieniegdzie są szroty 486… antywirus? …dobry dżouk

 15. @Dźwiedziu: kosmici go porzucili i dlatego rdza go powoli pochłania….

 16. @pk to nie jest znieczulica po prostu nieświadomość przyczyna pojawienia się tego tekstu. Taki pan Kowalski nie ma pojęcia dlaczego to się pojawiło. Nie każdy użytkownik komputera musi znać się na wirusach. O informatykach mechanik samochodowy powie to samo ignoranci, którzy nie wiedzą nic o sondzie lambda ;)

  @GabbaMan A po co lepsze do wydrukowania 2-3 kartek czy wskazania w informacji połączenia lepszego komputera nie trzeba.

  Ppozdrawiam

 17. @Radom
  No rzeczywiście, niezbędna jest niesamowita wiedza techniczna, żeby zamiast rozkładu jazdy nie powiesić np. przepisu na parówki w cieście…

 18. Wykop o was pisze! http://www.wykop.pl/link/406715/wirus-na-dworcu-pks/

 19. a mnie zawsze interesowalo jaki oprogramowanie jest wykorzystywane do generowania rozkladow. teraz juz wiem ze word to naprawde potezne narzedzie.
  Korzystajac z okazji zapraszam na szkolenie: http://guzik.net.pl/blog/2010/05/darmowe-szkolenie/

 20. to tak sie dzieje jak obsadza sie posady kuzynami, ciotkami i starymi znajomymi :) to nie technika winna a czlowiek, ewidentnie .. nie tlumaczmy sobie tego zaszlosciami ponad 20 letnimi! .. tak skromnie dodam jeszcze, smiejesz sie z posta? a ilu znasz znajomych krolika na jakiejs posadzie? :) zenada

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: