21:10
6/10/2011

Niech żyje geniusz polityków

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ktoś chyba na serio na głowę upadł…

 2. Zaraz, zaraz, sami się “zawiesili” w proteście przeciwko *PROPOZYCJI* jakichś idiotycznych zmian we włoskim prawie.

  • Zawieszona ona może być potencjalnie.
   Które uniemożliwiłyby istnienie wikipedii.
   No i nie do końca się zawiesili, bo dostęp jeszcze jest.

  • Istotne jest to, że nikt im nic (jeszcze) nie zrobił – a tytuł na *ptr może sugerować, że została zawieszona przez kogoś (z reszty notki: wiadomo, przez polityków). To jest protest polityczny, przeciwko projektowi zmiany w prawie w jednym kraju, a nie atak złych sił Imperium na dobrą, rebeliancką wikipedię ;-)

 3. Zamiast tłumaczyć przez Google translate, można po prostu podać linka do angielskiej wersji artykułu ;) http://it.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Comunicato_4_ottobre_2011/en

 4. Chodzi o projekt przepisu (aktualnie w parlamencie), który nakazywałby usuwać w ciągu 48 godzin na żądanie osoby zainteresowanej jakichkolwiek informacji jego dotyczących umieszczonych na blogu, itp. . Nazywany jest “legge bavaglio” (prawo knebel). Praca w toku, włoski parlament to taki jak polski, potrzeba 100 lat, można spać spokojnie. Wikipedia IT działała już po 3 dniach.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: