21:17
11/4/2014

Tych, którzy głosowali online w sprawie Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych doszło do wadliwego działania systemu informatycznego służącego obsłudze Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. W związku z tym mogła Pani/mógł Pan otrzymać na ten adres e-mail wiadomość zawierającą informacje o innych osobach biorących udział w głosowaniu. Z uwagi na poufny charakter danych, prosimy Panią/Pana o nie udostępnianie tej wiadomości osobom trzecim oraz o niezwłoczne jej usunięcie. Pragniemy poinformować, że zaistniały problem nie wpłynął w żaden sposób na przebieg, ani na wyniki głosowania oraz że został już usunięty przez służby informatyczne. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za pomoc

Jakie dane wyleciały? imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz poczty elektronicznej, PESEL, a także wynik głosowania wraz z punktacją.

Podesłał Krystian

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A dokładnie wyciekły dane 133 osób. W tym moje…
  Każda z tych osób dostała maila z danymi pozostałych osób

 2. Czytałem, że wyciekły tylko dane “dane osobowe kilkudziesięciu bielszczan (…) Wszyscy oddali głos 8 kwietnia wieczorem.”
  Inna sprawa, że fascynuje mnie ten fragment:
  “Z uwagi na poufny charakter danych, prosimy Panią/Pana o nie udostępnianie tej wiadomości osobom trzecim oraz o niezwłoczne jej usunięcie.” :D

  • Tej, to pewnie w domyśle autora ta wiadomość, która zawierała dane innych osób.

 3. Dlatego ja jestem za rozwiązaniem proponowanym przez pewnego lewicowo-liberalnego polityka. Będzie monarchia, władza króla i nie będzie żadnych idiotycznych wyborów gdzie żul spod bódki z piwem ma ten sam głos co profesor mechaniki.

  • to wg mnie zupełnie nie jest serwis na dyskusje polityczne, ale jaki LEWICOWY polityk chce wprowadzić monarchię? Bo kojarzę tylko jednego konserwatywnego liberała który za podpisanie go lewicowym podałby Cię do sądu.

  • a co w tedy gdy tym żulem jest profesor mechaniki?

  • Hitler za nazwanie go lewicowcem też podałby Cię do sądu. Jonasz Koran-Mekka to taki Hitler liberalizmu.

 4. Jak wyciekają dane z różnych portali, to należy zmienić hasło. A jak wyciekły moje dane stamtąd to co mam zmienić? Pesel?

  • Zmienić państwo albo zarząd ;) [/polityka]

 5. I tak oto legło w gruzach zaufanie do głosowania online bez ustalenia wcześniej norm odnośnie tego, norm ustalonych (czytaj nie ustawionych) przez profesjonalistów . Czy może się mylę?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: