Każdy, kto korzysta z komputera, smartfona i internetu powinien wiedzieć jak robić to bezpiecznie.
Jak nie dać się zhackować” to nasz autorski i bardzo widowiskowy wykład. Jest pełen demonstracji ataków na żywo i praktycznych porad. Realizujemy go regularnie w różnych miastach. Oto najbliższe terminy (kliknij na wybrane miasto aby zarezerwować sobie miejsce):

Planujemy nowe terminy tego wykładu i ich lokalizację. Jeśli chcesz otrzymać informację, kiedy wykład pojawi się w Twoim mieście, uzupełnij poniższy formularz — powiadomimy Cię po ogłoszeniu nowych terminów tego wykładu:

 

Dla kogo?

Wykład przeznaczony jest dla każdego kto korzysta z internetu i komputera lub smartfona, robi zakupy w sieci lub używa bankowości online. Informacje podajemy przystępnie. Osoby nietechniczne wszystko zrozumieją, a i zaawansowani komputerowi “wyjadacze” nie raz zostaną przez nas zaskoczeni.

Tysiące uczestników poprzednich 34 edycji tego wydarzenia w ankietach podkreślało profesjonalizm przekazywania wiedzy, zrozumiały język i życiowe przykłady, przyznając nam bardzo wysokie oceny. Ich średnia to aż 9,34/10
Na naszych wykładach brakuje krzeseł. Uczestnicy muszą stać. Więc nie czekaj z rejestracją :)

Jeden z naszych wykładów

Każdy, kto korzysta z komputera, smartfona i internetu powinien wiedzieć jak robić to bezpiecznie. Do tej pory tego jak “nie dać się cyberprzestępcom” uczyliśmy tylko i wyłącznie pracowników największych polskich firm na szkoleniach zamkniętych odbywających się w ich siedzibach. Jeśli Twoja firma nie zakupiła u nas takiego szkolenia, nie miałeś możliwości wzięcia udziału w naszym 4 godzinnym, pełnym praktycznych porad i widowiskowych pokazów wykładzie. Teraz pozyskanie tej wiedzy przez osoby prywatne jest możliwe, a nawet wskazane!

Agenda

Spotkanie trwa łącznie ok. 3,5 godziny (z 15 minutową przerwą w środku). Pod koniec odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi “do oporu”. Oto lista poruszanych zagadnień:

 • Jak poprawnie zabezpieczyć komputer i smartfona, aby nie zostały one zhackowane przez cyberprzestępców
 • Jak nie paść ofiarą popularnych w Polsce internetowych oszustw, scamów i przekrętów
 • Jak chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z e-maila, aplikacji i serwisów społecznościowych
 • Jak zabezpieczyć swoje dane i komunikację, aby nie zostały one przez nikogo podsłuchane lub wykradzione
 • Jak bezpiecznie robić zakupy w internecie
 • Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej

Powyższe zagadnienia zilustrujemy prawdziwymi przykładami ataków, jakie w ostatnich miesiącach dotknęły Polaków, a dodatkowo sami, na żywo, pokażemy jak atakują cyberprzestępcy:

 • Podszyjemy się pod Pana prezydenta
 • Wykradniemy dane z telefonu komórkowego
 • Przyjrzymy się temu, co znajduje się w krążących po internecie wyciekach danych
 • Pokażemy jak szybko łamane są hasła Polaków
 • Zainfekujemy laptopa ofiary i będziemy ją podglądali przez wbudowaną w laptopa kamerkę
 • Przejmiemy kontrolę nad komputerem przy pomocy złośliwego pendrive’a

Wierz nam, że w trakcie tych pokazów szczęka opadnie Ci nie raz… Szkolimy ludzi z bezpieczeństwa od 15 lat i gwarantujemy, że nikt, kto weźmie udział w tym wydarzeniu, już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem :) Ale oczywiście nie musisz nam wierzyć — zapoznaj się z opiniami uczestników poprzednich edycji tego wykładu:

Piotr Konieczny

Piotr Konieczny

 
Wykład prowadzi dwóch trenerów. Marcin Maj lub Piotr Konieczny. Piotr to założyciel Niebezpiecznika i ekspert ds. bezpieczeństwa a przy tym wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na prestiżowych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT.

Piotr od 15 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci. Absolwent Glasgow Caledonian University. W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów i programistów jak i dla zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

 

Zapisy i bilety

Oto najbliższe terminy i lokalizacje. Aby zostać uczestnikiem wydarzenia, kliknij na wybrane miasto.

Liczba miejsc na sali jest ograniczona, a bilety rozchodzą się bardzo szybko. Dlatego zalecamy nie odkładanie rezerwacji na później :)

Bilet możesz kupić jako prezent dla kogoś: Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Syna, Córki, znajomego któremu odwirusowywałeś komputer ;) Jest to najlepiej zainwestowane 199 PLN. Bliscy zabezpieczą się sami i nie będą Ci zawracać głowy. Zresztą, koszt sprzątania po pierwszym lepszym ataku, przejęciu skrzynki czy infekcji wirusem to zdecydowanie wyższa kwota… W tym przypadku lepiej sprawdza się prewencja niż reakcja po fakcie.

Opinie z poprzednich edycji wykładu

Oto niektóre z opinii z poprzednich edycji wykładu:

4 godziny samego konkretu, nie byłem na lepszym wykładzie.

Podobało mi się, że przedstawione to było w sposób zrozumiały dla osób niezwiazanych z IT.

Wykład był bardzo merytoryczny i dlatego przy najbliższej krakowskiej edycji będę chciał kupić wejściówki dla moich rodziców ;)

Przydatne były informacje które uświadomiły mi, jak bardzo ważne jest, żeby chronić swoje dane osobowe. Nie zdawałam sobie sprawy jak łatwo można je pozyskać. BARDZO podobał mi się sposób mówienia, lekkość językowa. Łatwa, i zrozumiała nawet dla osoby która nie zna się na tych informatycznych rzeczach :)

Uważam że wykład był świetny, bardzo dobrze wydane 200 złoty, ;) w przyszłości chciałbym zabrać syna

Dobrze ułożony wykład. Fajnie zebrane narzędzia i tricki. Ogólnie dużo informacji

Wszystko było ciekawe, 0 nudy

Główna refleksja jest taka: tego typu tematy powinny być (sprawnie!) poruszane w szkołach i na uczelniach.

Wykład był bardzo merytoryczny, praktyczny, oparty na ciekawych przykładach.

Zaskoczyła mnie możliwość łatwego dostępu do informacji o mnie z różnych poziomów. Najważniejsza informacja dot. ochrony dostępu do bankowości .

Przed wykładem wydawało mi się, że jestem w zasadzie bezpieczny, że nie tak łatwo kogoś “zhakować”. Po wykładzie zrozumiałem, że się myliłem. Jeśli ktoś jest odpowiednio zdeterminowany, posiada wiedzę i cierpliwość, to może to zrobić. Warto mu więc to utrudniać w każdy możliwy sposób.

Najbardziej podobało mi się, że przykłady były prawdziwe, a nie wymyślone czy teoretyczne.

Było cudownie! Czekam na następne spotkania :)

Fantastyczny wykład. 3 godziny to nie tak mało jak na jedno podejście, a nawet nie wiem kiedy minęły.

Jestem stałym czytelnikiem i szereg zagadnień był dla mnie znany, nie mniej jednak wysłuchałem cały wykład z zaciekawieniem. Na wykład zabrałem swojego 16-to letniego syna, ucznia gimnazjum (taki prezent urodzinowy). Syn w głównej mierze traktuje komputer jako centrum rozrywki (gry sieciowe) ale czasami zdarza mu się wykorzystywać do bardziej ambitnych celów jak np.: tworzenie muzyki – generalnie (póki co) nie jest typem informatyka, nie mniej jednak wykład zrobił na nim wrażenie i bardzo mu się podobał. Myślał, że będzie się nudził tymczasem wyszedł z niego bardzo zadowolony (z poruszanej tematyki syna troszkę mniej zainteresowały kwestie związane z bankowością). Reasumując – wykład był naprawdę świetnie przygotowany, bo potrafił zainteresować zarówno mnie, osobę systematycznie czytającą Niebezpiecznika.pl i starającą się śledzić na bieżąco tematy związane z bezpieczeństwem sieci, jak i mojego syna, gimnazjalistę, który z tą tematyką niewiele miał wspólnego.

Wykład był kapitalny. PK był świetnie przygotowany. Chętnie wezmę udział w kolejnych spotkaniach.

Wykład był poprowadzony świetnie. Zyskując nową wiedzę jednocześnie świetnie się bawiłem.

Wykład oceniam wysoko ponieważ, pomimo dosyć dużej wiedzy na ten tamat (interesuje się bezpieczeństwem, czytam niebezpiecznika od dłuższego czasu a od niedawna pracuje w dziale application security) i pomimo tego że się dużo nie dowiedziałem nowego, to naprawdę fajnie spędziłem czas :). Dostałem też, dodatkowej motywacji, aby jeszcze więcej edukować rodzinę i moich znajomych. Dzięki!

Wiem, że najlepsze ankiety to takie, z których można się dowiedzieć czegoś na temat błędów, rzeczy do poprawy ale dla mnie osobiście wykład mistrz, ciekawostki, konkretne porady, przystępny język, przemawiające do głowy przykłady.

Wypełnione po brzegi kino w Warszawie

Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak dokonać rezerwacji, znaleźć się na widowni i samodzielnie doświadczyć powyższych emocji :)

Tylko sprawdzona wiedza

Materiały prezentowane na “Jak nie dać się zhackować” są sprawdzone w boju. Od początku istnienia, Niebezpiecznik przeszkolił prawie milion pracowników polskich i zagranicznych firm. Pokazaliśmy im jak bezpiecznie korzystać z komputera, smartfona i internetu nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale także w życiu prywatnym.

Ponieważ wiedzę zawsze przekazujemy w przystępny i zabawny sposób, demonstrując przy okazji na żywo najpopularniejsze ataki i ucząc ich wykrywania, opinie po naszych wykładach zawsze są pozytywne. W niektórych firmach po organizacji jednego “próbnego” szkolenia, bardzo szybko proszeni byliśmy o przeszkolenie wszystkich pozostałych pracowników. I praktycznie zawsze, niezależnie od profilu firmy, po każdym szkoleniu podchodzili do nas pracownicy i pytali, czy robimy takie szkolenia dla zwykłych ludzi. Chcieliby na nie wysłać członków swoich rodzin, rodziców, dzieci, dziadków albo znajomych…

Teraz jest to możliwe, dlatego jeśli już sam się zarejestrowałeś, to przekaż tę informację swoim rodzicom, dziadkom i innym mniej technicznym znajomym. Wiedza którą przekazujemy w ramach wykładu “Jak nie dać się zhackować?” to wiedza obowiązkowa dla każdego użytkownika komputera i smartfona podłączonego do internetu.

Ktośtam czasem przychodzi na nasze wykłady ;)

Czekamy na Ciebie! Dołącz do tysięcy uczestników naszych wykładów!