Serwis Niebezpiecznik.pl ma ambicję stać się rzetelnym źródłem informacji o wysokim poziomie merytorycznym. To dotyczy nie tylko publikowanych tekstów, ale również komentarzy.

Z tego powodu, przez moderację możemy nie przepuścić komentarzy, które:

  • są nie na temat lub nie wnoszą niczego do merytorycznej dyskusji
  • zawierają słowa powszechnie uważane za wulgarne
  • obrażają innych uczestników dyskusji
  • powielają myśli z artykułu lub innych komentarzy
  • wskazują wyłącznie literówki w artykule (spokojnie, poprawimy je)
  • nie zawierają poprawnego adresu e-mail
  • nie są zgodne z polskim prawem
  • są próbą (krypto)reklamy innego serwisu

Moderacja nie odbywa się w czasie rzeczywistym — czasem akceptujemy komentarze dopiero po kilkunastu godzinach. Mamy rodziny, nie żyjemy tylko w internecie ;-)

Jeśli uważasz, że twój komentarz został niesłusznie wycięty, skontaktuj się z nami. Z reguły, jeśli komentarz nie przechodzi przez moderacje piszemy na podany adres e-mail, dlaczego tak się stało. Jeśli nie dostałeś od nas maila z wyjaśnieniem, to znaczy, że albo nie podałeś swojego adresu e-mail albo twój komentarz był wyjątkowo bzdurny — w obu przypadkach jest nam bardzo przykro… :-)

Pamiętaj! Komentarz publikujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność. Niebezpiecznik.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez czytelników w ramach komentarzy.

Serwer WWW Niebezpiecznika loguje standardowe informacje związane z wymianą ruchu HTTP (adres IP oraz nagłówki: User-Agent i Referer). Niebezpiecznik może przekazać pozostające w jego posiadaniu dane czytelników sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.

Dane osobowe

Zamieszczając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Niebezpiecznik.pl swoich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem komentarza w serwisie. Niebezpiecznik.pl informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Serwis Niebezpiecznik.pl nie usuwa raz zamieszczonych komentarzy, a ich modyfikacja jest możliwa na wniosek ich autora po listownym powiadomieniu redakcji. List zawierać musi link do komentarza, którego treść ma być zmodyfikowana oraz dowód, że komentarz ten został umieszczony w serwisie przez nadawcę listu, tj. adres IP z którego oryginalnie umieszczono komentarz oraz adres e-mail podany przez osobę zamieszczającą komentarz a także skan dowodu osobistego potwierdzającego tożsamość komentującego. List musi zostać przesłany pocztą na adres redakcji: Niebezpiecznik.pl, ul. Armii Krajowej 12/64, 30-150 Kraków. Wnioski spełniające ww. wymagania będą przetwarzane w ciągu 14 dni roboczych od ich otrzymania.

Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Niebezpiecznik zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.