Serwis Niebezpiecznik.pl jest rzetelnym źródłem informacji o wysokim poziomie merytorycznym. To dotyczy nie tylko publikowanych tekstów, ale również komentarzy.

Z tego powodu, przez moderację możemy nie przepuścić komentarzy, które:

  • są nie na temat lub nie wnoszą niczego do merytorycznej dyskusji
  • zawierają słowa powszechnie uważane za wulgarne
  • obrażają innych uczestników dyskusji
  • powielają myśli z artykułu lub innych komentarzy
  • wskazują wyłącznie literówki w artykule (spokojnie, poprawimy je)
  • nie zawierają poprawnego adresu e-mail
  • nie są zgodne z polskim prawem
  • są próbą (krypto)reklamy czegokolwiek

Moderacja nie odbywa się w czasie rzeczywistym — czasem akceptujemy komentarze dopiero po kilkunastu godzinach. Mamy rodziny, nie żyjemy tylko w internecie ;-) Czasem nawet nie zobaczymy Twojego komentarza, bo wcześniej wytnie go automatyczny system antyspamowy.

Jeśli więc nie widzisz swojego komentarza albo uważasz, że Twój komentarz został niesłusznie wycięty, skontaktuj się z nami. Z reguły, jeśli komentarz nie przechodzi przez moderację piszemy na podany adres e-mail, dlaczego tak się stało. Jeśli nie dostałeś od nas maila z wyjaśnieniem, to znaczy, że albo nie podałeś poprawnego adresu e-mail albo Twój komentarz był wyjątkowo bzdurny — w obu przypadkach jest nam bardzo przykro… :-)

Pamiętaj! Komentarz publikujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność. Niebezpiecznik.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Czytelników w ramach komentarzy.

Serwer WWW Niebezpiecznika loguje standardowe informacje związane z wymianą ruchu HTTP (adres IP oraz nagłówki: User-Agent i Referer). Niebezpiecznik może przekazać pozostające w jego posiadaniu dane Czytelników sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań pod warunkiem, że poprawnie powołają się one na zasadne przepisy polskiego prawa. Jeśli Ci się to nie podoba, to bardzo nam przykro, ale takie jest prawo. Jednocześnie informujemy, że masz także prawo czytać nas za pomocą sieci Tor anonimizującej adres IP użytkownika lub VPN-ów (zdecydowanie polecamy NordVPN jako najlepszy, nieprzechowujący logów VPN znajdujący się poza polską jurysdykcją prawną).

Dane osobowe

Administratorem Twoich danych osobowych jesteśmy my (co za niespodzianka!), niebezpiecznik.pl z siedzibą w Krakowie, ul. Armii Krajowej 12 lok. 64. Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu umożliwienia zamieszczenia komentarza na stronie niebezpiecznik.pl (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci zarządzania komentarzami do materiałów zamieszczonych na stronie niebiezpiecznik.pl).

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby opublikować Twój komentarz. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wzniesienia skargi do organu nadzorczego.

Serwis Niebezpiecznik.pl nie usuwa raz zamieszczonych komentarzy, a ich modyfikacja jest możliwa na wniosek ich autora po listownym powiadomieniu redakcji. Aby uniknąć ataków spoofingowych, list zawierać musi link do konkretnego komentarza, którego treść ma być zmodyfikowana oraz dowód, że komentarz ten został umieszczony w serwisie przez nadawcę listu, tj. adres IP z którego oryginalnie umieszczono komentarz oraz adres e-mail podany przez osobę zamieszczającą komentarz a także skan dowodu osobistego potwierdzającego tożsamość komentującego. List musi zostać przesłany pocztą na adres redakcji: Niebezpiecznik.pl, ul. Armii Krajowej 12/64, 30-150 Kraków. Wnioski spełniające ww. wymagania będą przetwarzane w ciągu 14 dni roboczych od ich otrzymania.

Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Niebezpiecznik zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.

Wiemy, że czytanie regulaminów i polityk prywatności nie należy do najmilszych, ale wierzymy że ci, którzy to robią powinni zostać nagrodzeni. Więc, specjalnie do Ciebie, zdjęcie uroczego misia koala: