Ciekawe zdarzenie miało miejsce w miejscowości Clayton w USA. Konto niejakiej Suzy Harriston na Facebooku zebrało 300 przyjaciół — większość z nich chodziła do tej samej szkoły “Clayton High School”. Żaden z odpowiadających na prośby dodania do przyjaciół uczniów nie kwestionował zaproszeń od Suzy Harriston, mimo, że ewidentnie jej nie znał.

Suzy Hariston czyli Louise Losos

Za kontem Suzy Harriston stała jednak Louise Losos, dyrektorka szkoły średniej. Zdemaskował ją jeden z byłych uczniów. I od tego momentu konto zniknęło z Facebooka, a następnego dnia pani dyrektor poszła na długoterminowy urlop, który został uwieńczony …jej rezygnacją ze stanowiska dyrektora. Władze okręgu wydały tylko krótkie oświadczenie, że zmiana na stanowisku dyrektora ma związek z nieprawidłowym użyciem mediów społecznościowych.

Można się jedynie domyślać, do czego była pani dyrektor wykorzystywała swoje konto na Facebooku… Warto jednak zauważyć, że dodający ją do znajomych uczniowie nie wykazali się roztropnością — profil Suzy Harriston jako zdjęcie profilowe miał nie zdjęcie osoby, a pingwina. Mimo to, 300 osób bez problemu dodało Suzy do znajomych…