Już w czwartek 29 lutego o godzinie 19:00 wraz z Tomaszem Szymańskim z SoftwareMill opowiemy Wam o konkretnym ataku — jednym, ale wielopoziomowym i dość złożonym. Ataku, w którym ofiarami są zarówno polskie firmy jak i polscy internauci, osoby prywatne. Ataku, w którym przestępcy podszywają się pod faktycznie istniejące spółki i ich pracowników (!), aby później rekrutować Polaków do prania pieniędzy, narażając ich na odpowiedzialność karną. Przykłady będą do bólu praktyczne, bo ofiarą tego ataku była firma Tomka.

Jak bardzo ucierpiał ich wizerunek? Kiedy i jak zorientowali się, że ich marka jest wykorzystywana do scamu? Jak wielu internautów straciło pieniądze i do kogo mieli żal? Ile czasu i pieniędzy stracił Tomek na walce z oszustami, którzy podszywali się pod jego spółkę? Czy Tomek zemścił się na atakujących? O tym wszystkim usłyszycie na lajwie.

Tomek, poza perspektywą ofiary, przedstawi też rady, narzędzia i procedury, jakie warto wdrożyć w swojej organizacji, aby zminimalizować straty w przypadku podobnych ataków. A w drugiej części webinara skupimy się na “końcowych” ofiarach tego ataku — zwykłych ludziach, którzy przeglądają ogłoszenia, nie tylko o prace. Podpowiemy jak wykryć różne warianty tzw. “money mule” scamu, w którym ludzie nie tylko tracą pieniądze, ale są nieświadomie wykorzystywani do prania brudnych pieniędzy, za co dodatkową karą jest …kara pozbawienia wolności.

Mówiąć krótko, ten webinar powinni obejrzeć wszyscy, zarówno pracownicy firm obecnych w internecie, (bo ich wizerunek może zostać skradziony i wykorzystany do przestępstwa) jak i każda osoba prywatna, która zamierza odpowiedzieć na jakiekolwiek internetowe ogłoszenie, które oferuje usługę, produkt lub pracę (bo złapanie przynęty oznacza nie tylko straty finansowe, ale i kłopoty z prawem). Dlatego przekażcie informację o tym lajwie swoim znajomym i dołączcie do nas 29 lutego o 19:00!

Zapisz się teraz, za darmo

Jeśli chcesz otrzymać od nas przypomnienie o transmisji (w dniu wydarzenia oraz na godzinę przed startem), to wpisz poniżej swojego e-maila:Bez obaw, podanych e-maili nikomu nie przekazujemy i wykorzystamy je wyłącznie do przypominania Ci o naszych wydarzeniach. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

Możesz też dodać przypomnienie o tym LIVE wprost do swojego kalenarza:

Dodaj do kalendarza

 

Stream

Transmisja rozpocznie się 29 lutego o godz. 19:00