9:20
8/4/2011

* 0day na IE9, 8, 7, 6…

Błąd use-after-free w mshtml.dll został odnaleziony przez pracowników firmy VUPEN i posłużył im do stworzenia działającego exploita na IE9, który potrafi wyskoczyć z sandboksa (IE Protected Mode) oraz ominąć ASLR i DEP na w pełni zaktualizowanym Windows 7 i Vista.
Exploit nie jest publiczny, dostęp do niego mają tylko rządowi klienci VUPEN-a. Firma twierdzi, że ten sam błąd znajduje się także w innych wersjach IE. Więcej informacji tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. pierwszy!
    przepraszam, powstrzymać się przy piątku nie mogłem:)

  2. drugi!
    no to niezły bigos… ;>

  3. sanboksa -> sandboksa
    (przydałby się przycisk typu “zgłoś błąd”, bo praktycznie w każdym artykule są literówki, a tak się zaśmieca komentarze)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: