10:47
6/5/2011

* 0day na Skype?

Jeśli wierzyć firmie Pure Hacking, to w kliencie Skype’a na OS X jest ciekawy błąd. Z opisu wynika, że błąd umożliwia atakującemu wykonanie swojego kodu na maszynie ofiary — wystarczy w rozmowie z ofiarą wpisać odpowiedni ciąg znaków.

Skype wie (od miesiąca) o błędzie, ale jak na razie, nie został on poprawiony. Pure Hacking o szczegółach poinformuje dopiero po załataniu błędu. Odpalajcie zatem swoje fuzzery ;)

Na takim poziomie abstrakcji, na jakim Pure Hacking opisało ten błąd, równie dobrze można by powiedzieć, że podobne błędy są w Gadu-Gadu i innych programach IM. Ale z drugiej strony, dlaczego mamy nie wierzyć pracownikowi Pure Hacking?

Na marginesie, Skype widowiskowo obsługuje poprawianie literówek poprzez składnie :s/błond/błąd/ — sprawdźcie sami.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. […] potwierdził istnienie dziury, o której pisaliśmy 2 dni temu na naszym linkblogu. Błąd dotyczy komunikatora dla OS X i pozwala atakującemu na uruchomienie dowolnego kodu w […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: