20:03
1/6/2016

Trustwave natknął się na dość wiarygodną ofertę exploita umożliwiającego eskalację uprawnień na systemie Windows (od Windows 2000 do najnowszej wersji, wraz ze wszystkimi patchami). Demo działania exploita (nagrane przez autora) tu:

Koszt — od 95 000 USD.

Dziękujemy czytelnikowi Adamowi za przesłaną iformację

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. EMET 5.5 jest dziurawy (tak jak i 5.2)

    • Czy możesz polecić jakąś lepszą i niedziurawą alternatywę?

  2. W ostatnim słowie brakuje N iformacji

  3. :) Chyba długo się tym ‘exploitem’ nie pocieszy (nic nie udowadnia na filmie, może po prostu ma UACa wyłączonego), ma też drugi filmik z tym programem gdzie ma połączenie z internetem i włączony filtr SmartScreen – Microsoft pewnie już otrzymał próbkę tego exploitu na swoje serwery ;)

  4. ale przeciez eskalacja do systemu jest znana juz bardzo dlugo, nie rozumiem gdzie ten exploit

    • @angel AFAIK jest możliwa tylko z uprawnieniami Administratora (SE_DEBUG_PRIVILEDGE) aby wyciągnąć i zduplikować token systemu. Tutaj wygląda na eskalację uprawnień z poziomu konta zwykłego usera, ale równie dobrze może być sfingowane.

  5. Na mój gust popelina. e@o.it

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: