19:56
9/6/2011

* 1 na 4 hackerów to donosiciel

Tak przynajmniej twierdzą autorzy artykułu w Guardianie, powtarzając za kwartalnikiem 2600. Uwielbiamy takie artykuły, które zamiast na twardej matematyce bazują na nieznanej liczbie hackerów (bo skąd?) i wątłych wyliczeniach, których nawet nie mają odwagi zaprezentować w tekście ;] Jak to podsumował jeden z komentujących: “In other news 47% of all news articles are speculative bullshit with no grounding in reality”.

Oczywiście jakaś prawda w tym jest, wspomnijmy tylko Mularskiego, agenta FBI, który przez 2 lata prowadził “undergroundowe forum” a potem wpakował jego użytkowników za kratki…

Celnie te wyliczenia podsumował Schneier: Nie wiem czy to prawda, ale na miejscu FBI chciałbym, żeby wszyscy wierzyli, że tak jest.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Wygląda na to, że od momentu dodania tego artykułu wysypała się lista [*ptr // linkblog] w sidebar’ze – tzn. się nie wyświetla.
    Albo ja coś za/odhaczyłem w NoScript’cie.

    • A teraz dziala?

    • Tak, teraz już wyświetla.

  2. Moze wzieli dane o informatorach FBI, przeciez takie zestawienia tez istnieja, nawet jesli Guardian ma tylko dane w przyblizeniu, swoja droga – nie trudno uwiezyc, bo jak sie komus dupa pali to zezna cokolwiek.

  3. PTR dalej nie dziala http://i.imgur.com/1Q9Gv.png

  4. … jak to mawia stare przysłowie pszczół: 38,76% statystyk jest wyssanych z palca :-)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: