19:56
9/6/2011

* 1 na 4 hackerów to donosiciel

Tak przynajmniej twierdzą autorzy artykułu w Guardianie, powtarzając za kwartalnikiem 2600. Uwielbiamy takie artykuły, które zamiast na twardej matematyce bazują na nieznanej liczbie hackerów (bo skąd?) i wątłych wyliczeniach, których nawet nie mają odwagi zaprezentować w tekście ;] Jak to podsumował jeden z komentujących: “In other news 47% of all news articles are speculative bullshit with no grounding in reality”.

Oczywiście jakaś prawda w tym jest, wspomnijmy tylko Mularskiego, agenta FBI, który przez 2 lata prowadził “undergroundowe forum” a potem wpakował jego użytkowników za kratki…

Celnie te wyliczenia podsumował Schneier: Nie wiem czy to prawda, ale na miejscu FBI chciałbym, żeby wszyscy wierzyli, że tak jest.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Wygląda na to, że od momentu dodania tego artykułu wysypała się lista [*ptr // linkblog] w sidebar’ze – tzn. się nie wyświetla.
    Albo ja coś za/odhaczyłem w NoScript’cie.

    • A teraz dziala?

    • Tak, teraz już wyświetla.

  2. Moze wzieli dane o informatorach FBI, przeciez takie zestawienia tez istnieja, nawet jesli Guardian ma tylko dane w przyblizeniu, swoja droga – nie trudno uwiezyc, bo jak sie komus dupa pali to zezna cokolwiek.

  3. PTR dalej nie dziala http://i.imgur.com/1Q9Gv.png

  4. … jak to mawia stare przysłowie pszczół: 38,76% statystyk jest wyssanych z palca :-)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: