10:58
6/4/2018

Zbliża się czas rozliczeń PIT-ów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oto lista OPP poruszających tematykę zbliżoną do prezentowanej na Niebezpieczniku. Wpisanie ich numerów KRS w odpowiedniej rubryce PIT-a spowoduje, że 1% waszego podatku zostanie im przekazany. Warto.

Jeśli znacie inne Fundacje lub inicjatywy zajmujące się w Polsce tematyką nowych technologii w kontekście wolności, prywatności, bezpieczeństwa i inwigilacji, dajcie nam znać, dopiszemy je do tej listy.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Szkoda, że dopiero teraz piszecie. Ja już wysłałem PITa z 1% na WOŚP ;(
  A właśnie myślałem czy ktoś zbiera kasę na prywatność i ochronę danych.

  • To nic nie szkodzi. Równie mocno ucieszymy się z darowizny :-) Można też zachęcać innych do wspierania Panoptykonu: https://panoptykon.org/wiadomosc/zbieraj-1-dla-panoptykonu I pamiętaj o nas za rok!

  • Zdecydowanie za późno o tym piszecie… Pracodawcy dostarczają PITy do końca lutego. Wiele osób rozlicza się jak najszybciej, żeby mieć już to za sobą i nie zapomnieć później. Gdybym wiedział wcześniej, też wskazałbym Panoptykon lub SO Watchdog Polska, zamiast innej organizacji… Po ponad miesiącu targetem są głównie ci zapominalscy…

  • Fundacje , to złote fuchy dla ślizgaczy którzy pracują jak za PRLu w myśl zasady ,czy się stoi czy się leży 9 tysięcy zł się należy.

  • @Harina Z informacją o zakresach obowiązków i o tym ile zarabiają pracownicy/czki naszego stowarzyszenia można się zapoznać tutaj https://bip.siecobywatelska.pl/index.php?id=605&id2=602. To stawki dalekie od wspomnianych. :)

 2. Trochę późno, mnóstwo osób rozlicza się jednak od razu po otrzymaniu PIT-ów, czyli najpóźniej na początku marca…

 3. Obserwuję działalność Watchdogów na Wykopie (tak, wiem) i w mojej ocenie robią naprawdę świetną robotę w bardzo trudnym obszarze.

  • Dziękujemy, również za obserwowanie nas na mirko. ;-) Pozdrawiamy!

 4. ale pomysł dobry :)
  może w przyszłym roku zrobicie coś takiego nieco wcześniej?

  • Można też o nas i 1% pamiętać za rok. :)
   Można też, niezależnie od pitowego sezonu, wesprzeć nas darowizną (https://siecobywatelska.pl/wspieraj). Taką darowiznę można sobie odliczyć od podatku przy kolejnym picie.

 5. Fajnie, że daliście Panoptykon. Lubię Was i ich.

 6. Dołączam się do przedmówców. Takie info to w połowie stycznia się daje…

  • Nie wszyscy rozliczają pit też tak wcześnie. Znamy przypadki, które zostawiają to na później. :) A jeśli dla kogoś już za późno, organizacje można wspierać nie tylko 1% w okresie pitowym, a;e także jak wspomniała Anna – darowiznami. O takiej darowiznach na konto organizacji też warto potem pamiętać przy rozliczeniu podatku, bo można je odliczyć do wysokości 6% uzyskanego dochodu.

 7. Przypomnijcie się w przyszłym roku, tylko wcześniej ;)

 8. Dziękujemy redakcji za pamięć o nas i umieszczenie nas na liście. Pozdrawiamy! :)

 9. Okazuje się, że jeśli nie przekazaliście w tym roku 1% żadnej organizacji, do końca maja możecie to naprawić. Wystarczy złożyć korektę PIT-a, a w nim zaznaczyć, jakiej organizacji chcecie przekazać 1%. Nawet jeśli dostaliście już zwrot podatku, bo 1% jest liczone od kwoty należnej państwu, czyli zwrot pozostanie bez zmian :-)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: