10:58
6/4/2018

Zbliża się czas rozliczeń PIT-ów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oto lista OPP poruszających tematykę zbliżoną do prezentowanej na Niebezpieczniku. Wpisanie ich numerów KRS w odpowiedniej rubryce PIT-a spowoduje, że 1% waszego podatku zostanie im przekazany. Warto.

Jeśli znacie inne Fundacje lub inicjatywy zajmujące się w Polsce tematyką nowych technologii w kontekście wolności, prywatności, bezpieczeństwa i inwigilacji, dajcie nam znać, dopiszemy je do tej listy.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Szkoda, że dopiero teraz piszecie. Ja już wysłałem PITa z 1% na WOŚP ;(
  A właśnie myślałem czy ktoś zbiera kasę na prywatność i ochronę danych.

  • To nic nie szkodzi. Równie mocno ucieszymy się z darowizny :-) Można też zachęcać innych do wspierania Panoptykonu: https://panoptykon.org/wiadomosc/zbieraj-1-dla-panoptykonu I pamiętaj o nas za rok!

  • Zdecydowanie za późno o tym piszecie… Pracodawcy dostarczają PITy do końca lutego. Wiele osób rozlicza się jak najszybciej, żeby mieć już to za sobą i nie zapomnieć później. Gdybym wiedział wcześniej, też wskazałbym Panoptykon lub SO Watchdog Polska, zamiast innej organizacji… Po ponad miesiącu targetem są głównie ci zapominalscy…

  • Fundacje , to złote fuchy dla ślizgaczy którzy pracują jak za PRLu w myśl zasady ,czy się stoi czy się leży 9 tysięcy zł się należy.

  • @Harina Z informacją o zakresach obowiązków i o tym ile zarabiają pracownicy/czki naszego stowarzyszenia można się zapoznać tutaj https://bip.siecobywatelska.pl/index.php?id=605&id2=602. To stawki dalekie od wspomnianych. :)

 2. Trochę późno, mnóstwo osób rozlicza się jednak od razu po otrzymaniu PIT-ów, czyli najpóźniej na początku marca…

 3. Obserwuję działalność Watchdogów na Wykopie (tak, wiem) i w mojej ocenie robią naprawdę świetną robotę w bardzo trudnym obszarze.

  • Dziękujemy, również za obserwowanie nas na mirko. ;-) Pozdrawiamy!

 4. ale pomysł dobry :)
  może w przyszłym roku zrobicie coś takiego nieco wcześniej?

  • Można też o nas i 1% pamiętać za rok. :)
   Można też, niezależnie od pitowego sezonu, wesprzeć nas darowizną (https://siecobywatelska.pl/wspieraj). Taką darowiznę można sobie odliczyć od podatku przy kolejnym picie.

 5. Fajnie, że daliście Panoptykon. Lubię Was i ich.

 6. Dołączam się do przedmówców. Takie info to w połowie stycznia się daje…

  • Nie wszyscy rozliczają pit też tak wcześnie. Znamy przypadki, które zostawiają to na później. :) A jeśli dla kogoś już za późno, organizacje można wspierać nie tylko 1% w okresie pitowym, a;e także jak wspomniała Anna – darowiznami. O takiej darowiznach na konto organizacji też warto potem pamiętać przy rozliczeniu podatku, bo można je odliczyć do wysokości 6% uzyskanego dochodu.

 7. Przypomnijcie się w przyszłym roku, tylko wcześniej ;)

 8. Dziękujemy redakcji za pamięć o nas i umieszczenie nas na liście. Pozdrawiamy! :)

 9. Okazuje się, że jeśli nie przekazaliście w tym roku 1% żadnej organizacji, do końca maja możecie to naprawić. Wystarczy złożyć korektę PIT-a, a w nim zaznaczyć, jakiej organizacji chcecie przekazać 1%. Nawet jeśli dostaliście już zwrot podatku, bo 1% jest liczone od kwoty należnej państwu, czyli zwrot pozostanie bez zmian :-)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: