19:37
20/6/2011

Jeden z developerów aplikacji na iPhone’a zebrał i opublikował kody, z których najczęściej korzystają użytkownicy iPhone’a do blokowania ekranu swojego telefonu. Poniżej lista.

Kody blokujące telefon/klawiaturę

Na wstępie zaznaczmy, że developer aplikacji Big Brother nie wykradł prawdziwych kodów, ale — korzystając z tego, że ekran blokowania swojej aplikacji jest prawie identyczny z oryginalnym — poczynił założenie, że większość osób ustawia zapewne taki sam kod tak w jego aplikacji, jak i w systemie iOS.

Z 204508 zebranych kodów, 15% stanowiło poniższych 10:

iPhone popularne hasła-kody

iPhone popularne hasła-kody

Jeśli porównać je z najpopularniejszymi hasłami Polaków — widać pewne podobieństwo. Przodują łatwe do zapamiętania (mnemotechnika) wzory na klawiaturze.

Zastanawiająca jest popularność kodu 5683 — ale wszystko staje się jasne, kiedy spojrzymy na litery odpowiadające tym cyfrom (LOVE). Niewyjaśnioną zagadką pozostaje natomiast użycie 1998 — czyżby w tym roku urodziła się większość użytkowników iPhone’a? A może to nie rok urodzin właścicieli telefonów, a ich pociech?

Przypominamy, że w iPhone można zmienić prosty 4-cyfrowy kod na alfanumeryczne hasło (Settings -> General -> Passcode Lock) i dodatkowo ustawić opcję kasowania pamięci telefonu po wpisaniu nieprawidłowego kodu dostępu więcej niż 10 razy. Tylko pamiętajcie, że jeśli się na to zdecydujecie, ktoś może wam zrobić głupi żart, celowo 10 razy podając błędny kod (trochę pomaga wymuszone przez iOS opóźnienie po 3 błędnym kodzie).


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. ciekawe…

 2. Kurcze! Muszę zmienić PIN do karty!
  ;-) ;-) ;-)

  iPhona na razie nie blokuję, ale już wiem jakich haseł nie używać przy zdalnym blokowaniu przez „Znajdź mój iPhone” ;-)

 3. Firewall to pierwsza aplikacja która instaluję po jailbreak, i żadna aplikacja która nie musi nie wyśle nic w sieć…

  A to co zrobił ten koleś to czyste sk******two… Powinien dostać dożywotni zakaz dodawania aplikacji do App Store.

 4. Ciekaw że jakiś miesiąc temu widziałem ten artykuł na onecie podpisany najczęściej używane PINy do kart. Screen był identyczny

 5. No i co z tego?:)

  • Jak zabierzesz koledze jego iPhone, będziesz mógł sprawdzić, czy to prawda. ;]

 6. patrzac na to, ze w kilku bankach samemu wybiera sie PIN do karty, i minimalna jego dlugosc to 4 znaki dochodzimy do prostego wniosku ;)

 7. Jak polazłem do banku zakładać konto.. i kazali mi zdefiniować kod cyfrowy. Nie miałem kompletnie pomysłu, więc poleciałem do najbliższego kiosku.. kupiłem najtańszą startówkę do telefonu otworzyłem i podałem PUK. Dodatkowo było hasło mieszane… nad tym też się nagłowiłem :D

  • Z racji tego, że, najprawdopodobniej z umowy z bankiem wynika, że masz użyć kodu unikalnego, nie wykorzystanego nigdzie indziej i nie zapisywać go nigdzie powinieneś:
   1. Spalić komisyjnie kartkę z w/w kodem
   2. Spalic komisyjnie kartę, która tego kodu używa ;)

  • 3. Komisyjnie przebyć świat, niszcząc wszelkie instancje użycia tego 8-cyfrowego kodu. Zacząłbym od żądania usunięcia (albo conajmniej jednokrotnego obejrzenia) na YouTube każdego filmu, który ma “PUK” wyświetleń. :)

 8. cześć:) jeśli chodzi o kod 1998 to na pełnej klawiaturze, trzymając telefon oburącz, kciuki układają się automatycznie dokładnie na cyfrach: 1 i 9 :) skoro potrzeba aż czterech cyfr, to może ludzie myślą tak: 1,9..a to znowu 9 i żeby było ciut inaczej to wcisnę 8:) i tak oto mamy zagadkę 1998 rozwiązaną:) chyba:)

 9. 1998 tez nie jest trudne chodzie pewnie o to, że cyfry 9 i 8 są koło siebie i przy wpisywaniu może wyglądać jakby sie wpisywało 1999. Takie jest moje zdanie

 10. Coś w tych liczbach jest.. ;D Ja zawsze używam “5683” przy tunelowaniu i ogólnie jako wolny port.

 11. włączyłam blokade na kod z funkcja kasowania pamięci, przez przypadek po 10 nieudanych próbach, telefon mi się zawiesił… reset nie działa… Co mogę zrobić?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: