21:11
15/7/2019

Bardzo często pytacie nas, gdzie trzymać kopie bezpieczeństwa swoich danych. Zawsze odpowiadamy: w co najmniej dwóch różnych miejscach. Jednym może być Wasz domowy NAS (lub prościej: dysk podpinany na USB), a drugim chmura. Tak. Backupy w chmurze nie są złe — w końcu umieszczane w chmurze dane powinno się przed ich wgraniem zaszyfrować. Problem z backupami w chmurze do tej pory widzieliśmy tylko jeden: darmowe usługi dawały niewielką przestrzeń, a płatne kazały sobie płacić srogie abonamenty co miesiąc albo rok. Ale właśnie natknęliśmy się na ciekawą chmurę do backupu — Degoo — która za jednorazową (!) opłatą daje od 1TB aż do 10TB (!!) przestrzeni.

Uwaga! W sierpniu 2020 otrzymaliśmy 2 sygnały od Czytelników, którzy kupili dostęp do tej usługi, że otrzymali oni ostrzeżenia iż ich konta zostaną zablokowane, ponieważ w backupie znajdują się pliki mp3 (kwestia praw autorskich). Jeśli mieliście podobną sytuację, dajcie nam znać. A co do backupowania w chmurze — polecamy ZAWSZE zaszyfrować pliki PRZED wgraniem.

Płacisz raz, “używasz do końca życia”

Brzmi zbyt pięknie aby było prawdziwe i faktycznie na oficjalnej stronie Degoo cennik nie wygląda zachęcająco:

Ale okazuje się, że jeden z resellerów Degoo właśnie uruchomił promocję i te same plany (a także kilka innych) można obecnie dorwać w zdecydowanie lepszych cenach i co najważniejsze, płacąc za nie jednorazowo, a nie co miesiąc.

Najtańszy “wieczysty” plan to 1TB za 49 dolarów. Naszym zdaniem plan na 3 terabajty (69 USD) wydaje się być najrozsądniejszy dla przeciętnego internauty, o ile nie robi dużo w multimediach i chce backupować tylko jedno urządzenie.

Z drugiej strony, jak ktoś chce zapewnić backup dla całej rodziny, to ma też opcję wyboru 10TB za jednorazową opłatą 99USD i do tego jednego konta może podpiąć wiele urządzeń różnych ludzi (bo nie ma limitu).

Jeśli chcesz kupić Degoo po promocyjnej cenie, możesz to zrobić u tego resellera. UPDATE: Jeden z Czytelników informuje, że płatność za pomocą PayPal może zablokować zwrot pieniędzy, ponieważ program zwrotów w PayPalu nie dotyczy kuponów. W warunkach usługi stoi: “Unredeemed licenses can be returned for store credit within 15 days of purchase. Once your license is redeemed, all sales are final“, więc przed zakupem sugerujemy weryfikację aplikacji na darmowym trialu i jeśli Wam odpowiada, dopiero wtedy skorzystanie z oferty resellera.

Są aplikacje i dostęp po www

Degoo udostępnia aplikacje na Androida i iPhona oraz Windowsa i MacOS. Do danych możliwy jest też dostęp przez serwis internetowy, a wgranymi plikami można się dzielić ze znajomymi. To sprawia, że Degoo staje się ciekawą alternatywą dla Google Drive i Dropboksa, a pojemnościowo i cenowo ich miażdży: Niestety, przegrywa “pięknością” interfejsu:

Aplikacja wygląda niezbyt apetycznie i przenosi nas w czasie do lat 90-tych topornością interfejsu i szybkością jego działania (w skrócie: jest paskudna). No ale robi to co ma robić i — to zaliczamy na plus — dane wgrywa do chmury szybciutko (u nas z 50% prędkości łącza).

Bezpieczeństwo?

Degoo twierdzi, że prowadzi politykę zero knowledge encryption z wykorzystaniem AES-256 z kluczem generowanym wg PKCS 5 V2.0 Scheme 2. To oznacza, że dane na serwery firmy trafiają po zaszyfrowaniu ich lokalnie kluczem wygenerowanym na podstawie hasła jakie ustawisz w aplikacji. Plus: nikt nie ma wglądu w Twoje dane. Minus: jak zapomnisz hasło, to nie masz go jak “przypomnieć”.

Aby z “zero knowledge encryption” skorzystać, pamiętajcie żeby pliki wskazywać poprzez mechanizm “Top Secret Upload“, a nie zwykły “Upload”, bo ten niczym się nie różni od Google Drive czy Dropbox. Przy niekorzystaniu z funkcji “top secret upload” polecamy najpierw lokalnie zaszyfrować pliki a dopiero potem wskazać je w aplikacji do synchronizacji z chmurą (tak na wszelki wypadek ;)

Dodatkowo, dane użytkownika są rozrzucane po różnych serwerowniach na świecie, co powoduje, że nawet “wrogie” przejęcie jednej z nich nie daje nikomu dostępu do naszych danych. Sama firma pochodzi ze Szwecji i działa już od 2012 roku. Aż dziwne, że dopiero dziś o nich usłyszeliśmy… Podejrzewaliśmy nawet, że to zbyt piękne aby było prawdziwe, ale jak widać po ocenach z AppStore, inni znają i korzystają. Z recenzji wynika, że aplikacja iPhonowa działa lepiej niż Androidowa.

My właśnie kończymy pierwszy backup i będziemy żywo testowali Degoo na dniach, więc gdyby coś szło nie tak, damy znać. Już teraz możemy powiedzieć, że aplikacja o ile szybko wgrywa, to do najpiękniejszych nie należy. Przynajmniej na macOS.

Dla kogo to i czy warto?

Podsumowując, wygląda na to, że Degoo to niezła (kosztowo i pojemnościowo) alternatywa dla dziergania własnego backupu w oparciu o Amazon Glacier. I taki idealny “dodatkowy”, “zapasowy” backup, gdyby nasz NAS albo dysk na USB nagle wyzionął ducha albo został skradziony/spalony w pożarze mieszkania.

PS. UWAGA!
Wedle opisu na stronie resellera, promocja na plan 3TB jest oznaczona jako dostępna tylko do końca dzisiejszego dnia (Update: licznik się przekręcił i znowu jest 7 dni, więc w ogóle nie zwracajcie na niego uwagi, wygląda na to, że ta oferta jest stale dostępna.)


Aktualizacja 17.07.2019, 07:00
Po kilku dniach używania, mamy małą podpowiedź. Z tragicznej aplikacji na macOS napisanej w java można przestać korzystać po pierwszym uruchomieniu i wgraniu jakiegokolwiek pliku. Wtedy przy dostępie przez przeglądarkę www pojawia się możliwość dodawania plików, co działa sprawniej, ale — nie ma automatycznego synca jak w przeglądarce i o zaszyfrowanie pliku trzeba zadbać samemu — wciąż wygodniejsze i tańsze w dłuższej perspektywie niż konfiguracja wspomnianego przez nas w artykule Glaciera.

Podesłaliście też nam sporo innych rozwiązań do backupu “w chmurze”. Postaramy się je sprawdzić i zestawić kosztowo w najbliższym czasie.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

156 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. 3TB za 70 USD to bardzo słaba opcja jeśli 10TB (ponad 3 razy więcej) można mieć za 100 USD (mniej niż 1.5 raza więcej).

  Zastanawiam się nad tymi 10TB ale pierwsze słyszę o tym tworze.

  • Też wydaje mi się ze 10TB to w cale nie tak dużo. Smartfon + tablet + laptop + stacjonarka to u mnie już 7 TB.

  • Wy chyba na serio nie myślicie, że zapłacicie raz i będziecie mieć do tego dostęp przez 20 lat? Nie ma żadnej gwarancji, że firma po kilku latach nie zbankrutuje.

  • Ależ wy się zastanawiacie nad tymi cenami, podczas gdy tradycyjny dysk 3TB można kupić za 400zł, a jak mało to dokupić kolejny. Dożywotni koszt takiego nośnika to powiedzmy 110USD vs. 70USD od dostawcy. Tyle że:
   1. nie musimy bawić się w szyfrowanie, chyba że chcemy zabezpieczyć nośnik przed nalotem smutnych panów :)
   2. dużo lepszy lokalny transfer
   3. wystarczy prąd aby dysk był dostępny
   4. dysk może oczywiście paść, tak samo dostawca dysku w chmurce może splajtować
   5. dysk sam z siebie nie wyśle nam danych do nie wiadomo kogo, a u dostawcy, któż ich tam wie? jak serwer jest w USA, to na mocy lokalnego prawa agencja NSA może wszystko.

  • @Janko_Muzykant nie dlatego robię backup w chmurze żeby było taniej. Mam lokalnego NASa oczywiście z RAIDem i wszystkie dane są backupowane na ten NAS ale powiedz co to mi da jak piorun lutnie mi koło domu i wszystko mi się spali indukcyjnie, albo np pęknie rura i wszystko mi zaleje albo cokolwiek innego co się wydarzy lokalnie (meteor przywali ;-) ? Chmura dla mnie to rozwiązanie DR i zastępstwo w postaci dodatkowego dysku nic nie da.

 2. Za dopisanie się do newslettera dodatkowe 10% zniżki

  • Tylko trzeba pamiętać żeby adblocka wyłączyć. DziękI!

  • A sprawdzał ktoś regulamin i potencjalne limity transferu? Przy takiej usłudze oczywiste potencjalne zastosowanie to dzielenie się plikami co generuje duży ruch sieciowy a jak wiadomo transfer jest droższy niż storage. Moim zdaniem albo są limity albo usługa prędzej, czy później padnie.

  • Niestety… “Coupons cannot be used with this sale”

  • Zniżka 10% przy 3TB działa, przy 10TB nie

  • Dla tego zakupu są wyłączone inne zniżki i rabaty, bo to już spora przecena.

 3. z jednej strony fajna oferta, z drugiej ciekaw gdzie jest haczyk?
  w ofercie mają 10TB za 10$ miesięcznie – czy w cenie niecałego roku ktoś daje backup dożywotni? bo dożywotnio przechowują dane

  • Takie usługi wręcz tracą na pojedynczych klientach, którzy zajmuja całą dostępną przestrzeń. Ale zarabiają na wszystkich, bo większość zajmuje tylko niewielki procent przestrzeni. Wszystko to kwestia uśrednień. A przestrzeni usługa (firma) ma wykupione dużo, bo wygląda na to, że tak jak niebezpiecznik sugeruje, stosują Amazon Glacier albo jakiś wynegocjowany z nimi inny tani storage.

  • Haczyk polega na tragicznych prędkościach. Na 10 GB trzeba przeznaczyć noc. W tym tempie załadowanie 10 TB zajmie ponad rok. W razie potrzeby odtworzenia takiego backupu trzeba tyle samo czasu ściągać, no chyba że opłaty wykorzystają na poprawę przepustowości albo klienci przestaną tak intensywnie korzystać. :/

   A poważniej, to obserwowane niezwykle nierównomierne prędkości transferu mogą sugerować, że ich rozproszenie geograficzne serwisu jest realizowane przez przypisane różnych fragmentów pliku serwerom położonym w różnych miejscach, mającym bardzo różne efektywne prędkości transferu.

   Czyżby brzmienie nazwy serwisu jednak miało znaczenie?

 4. Czy ktoś testował z dużymi zaszyfrowanymi kontenerami (rzędu dziesiątek albo setek gigabajtów)? np. Dropbox indeksuje plik przed wrzuceniem do chmury – dzięki temu przesyła się tylko zmienione fragmenty pliku – to daje możliwość robienia krótkich i szybkich uploadów na koniec dnia pracy. Pytanie jak to wygląda z Degoo? Czy każdorazowo przesyła cały zmieniony plik, czy może tylko zmienione fragmenty pliku?

 5. Aplikacja to jest koszmar użytkownika… Jakbym włączył GTAV na Pentium III

 6. Ja używam pCloud. Też ma opcję wieczystego wykupu przestrzeni.

  • Cenowo nie ma co porównywać. pCloud życzy sobie 350 EUR za 2 TB. Degoo oferuje 10TB a więc pięć razy więcej za 3 razy mniej.

  • jak patrzę na przekrój cen i możliwości, to najlepiej wychodzi stacja dokująca na dyski SATA na USB, koszt ok. 100zł, plus nośnik 3TB 400zł.

   nie wiem czemu tak ulegacie złudzeniu że te dyski chmurowe są tanie. nie są. a dodatkowo trzeba dbać o szyfrowanie.

 7. Polecacie coś, a nawet nie wiadomo jak z trwałością danych, jakie mają systemy bezpieczeństwa danych etc… :(

 8. A co z chmurą Google 15Gb za darmo. W czym to rozwiązanie jest lepsze?

  • Jest lepsze w jakichś 10225 GB.

  • No, raczej jest róznica między 15GB a 10TB (10000GB)

  • Chyba Ci się pomyliły GB z TB

  • Dodatkowo mylisz gigabajty (GB) z gigabitami (Gb).

 9. Teraz bardzo proszę redakcję o poradnik jak najlepiej skonfigurować automatyczny backup uprzednio “samodzielnie” (bez użycia aplikacji właściciela chmury) szyfrując dane, które tam backupujemy ;)

  PS. Ja kodu za dopisanie się do newslettera nie mogłem wykorzystać przy zakupie opcji 10TB.

 10. Brak jakiegokolwiek klienta na linuxa? Serio?

  • W razie jakby ktoś miał pomysł, żeby zainstalować Degoo windowsowe z wine’em, to sypie errorami.

 11. https://www.reddit.com/r/DataHoarder/comments/bx2so7/warning_degoo_is_an_awful_cloud_backup_service/

  Czy wy na pewno sprawdzaliscie jak to działa?

  • Niebezpiecznik ma upload 26Mbps. To moim zdaniem niezły. Nie wiem na jakim łączu. U mnie pierwszy upload, który właśnie puściłem wgrywa się z 47Mbps. Jak na regularny backup w tle, to moim zdaniem dobra szybkość, bo potem i tak mniej plików będzie się synchronizować. Może ten koleś miał jakieś ograniczenia od swojego ISP? Warto zawsze sprawdzić z VPN i bez. Ja zawsze po LTE mam bez VPN gorsze prędkości jeśli chodzi o dostęp do YouTube i niektórych CDN. Oni chyba mają serwery w Amazonie więc niewykluczone, że ISP ciął.

  • Też właśnie przeczytałem kilka opinii na tym subreddicie i ostatecznie się nie zdecyduję. Przeważył mój zdrowy rozsądek – coś co jest przecienione o _97%_… nie może być dobre.

 12. Wygląda obiecująco, wręcz zbyt pięknie. Jaka jest gwarancja że za np. trzy miesiące serwis nie zostanie zamknięty?

  • Płać kartą, to zrobisz chargeback jakby padli. Ale ja w nich widziałbym tylko zapasowy backup, tak jak niebezpieczniki sugerują.

  • Charge back do 120 dni. Później reklamacji nie uwzględniamy.

  • Arek nie wypowiadaj się gdy nie wiesz jak to wygląda. Maksymalny czas to 540 dni a nie 120. Dodatkowo zdarzają się wyjątki a raczej płacąc za coś co miło być “na zawsze” ładnie się w ten wyjątek wkomponujesz.

  • Ten zakup jest na degoo.com widoczny jako subskrypcja “Ultimate Stackcommerce offer 10 TB” w cenie 1199 USD wykupiona na 99 lat. Nie sprawdzałem czy automatycznie przedłużają po upływie tego okresu… ;)

   Nie można całkowicie wykluczyć, że szykują się do zamknięcia serwisu, ale promocję ograniczyli czasowo do końca tygodnia, a potem jest wiele miesięcy na ewentualny chargeback. Zresztą większość klientów jest z USA, a tam prawnicy by ich zniszczyli gdyby nie utrzymali działania przez kilka lat, bo niezależnie od warunków umowy byłoby to traktowane jako świadome oszustwo.

 13. Niestety, nie działa z Linuchem :(

 14. Dzięki,

  Szukałem czegoś co mi zrobi backup NAS-a no bo jednak staruszek już i może któregoś dnia nie wstanie.

  No i dostęp online też fajnie – mam tylko nadzieję, że mi tam szperać nie będą.

 15. Kupiłem pakiet 2TB i tu niespodzianka – wchodzę na konto a tam 10TB do wykorzystania….

  • To samo :) Nawet wgrywało się zacnie. Duże pliki szły z biura około 50Mbit. Zobaczę co będzie w domu na światłowodzie 1GB

 16. Dla tych, dla których 10tb to trochę za dużo, a i płacić serwisie o wątpliwej reputacji nie chcą, Keybase daje *ZA DARMO* 250gb przestrzeni, z miejscem na dane prywatne, publiczne (dla wszystkich, którym się chce przejrzeć index, nie tylko dla znających linka) i dane w teams (grupach), + do tego 100gb na gita. Publiczny folder to od razu strona, dostępna pod username.keybase.pub (wsparcia dla custom domen na razie brak), wspierająca html i markdown. Wszystko pełne open source, szyfrowane i to porządnie. Żadnych haseł, które 99% ludzi i tak ustawia na 123456, logujemy się przez qr / kod i zatwierdzamy innym zalogowanym urządzeniem, a w razie straty wszystkiego mamy jeszcze paper key. Nalepszy mechanizm logowania jaki widziałem, ever. Do tego mamy wspomnianego gita i superbezpieczny chat z integracją z kryptowalutą Stellar (pozwalającą na przechowywanie quazi zwykłych walut jak funty czy Euro, więc piszemy do kogoś na chacie odpowiednią wiadomość i wysyłamy mu prośbę, lub dajemy pieniądze). Wallet tej waluty również jest w to wszystko wpleciony. Do większości rzeczy mamy fajny dostęp z linii poleceń lub klienta electron, nie jestem pewien, czy pliki też się da z poziomu linii poleceń obsłużyć ale zdziwiłbym się, gdyby nie. Usługa działa dość fajnie, bo dane nie są trzymane u nas, a dostępne jako ala dysk sieciowy, albo pod k:\, albo pod /keybase/, w zależności od systemu. Tak na przykład możemy, czysto teoretycznie, zapuścić sobie w naszym odtwarzaczu muzyki /keybase/username/muzyka i słuchać wszystkiego, co dana osoba publicznie udostępnia. Keybase będzie wiedział, co ma z taką ścieżką zrobić. Do tego dochodzi idea proofs, czyi możemy np. zamiast username wpisać somebody@twitter i Keybase sobie odpyta twittera, czy Somebody wrzucił tweeta ze swoim Username (a jak wrzucił, czy to się zgadza z tym, co podają serwery Keybase). W ten sposób można łatwo kogoś znaleźć.

  • Dzięki za info :)
   W sumie dziwne, że wcześniej o tym nie słyszałem, bo widzę, że działają już kilka lat.

 17. Z Degoo korzystam od kilku miesięcy, bez szału w uploadzie, ale działa stabilnie. W tej chwili przestrzeń do 500 GB jest u nich za darmo więc nie widzę sensu zakupu.

 18. Hej! Czy i jak można tą usługę kupić na firmę z FV?

  • UP! Czy ktoś z Was kupował na firmę? Jak z fakturą…

 19. Co do szyfrowania backupów w chmurze. Wystarczy wygenerowane hasło z KeePass wrzucić przy pakowaniu .zip-a, czy raczej szyfrować plik innym narzędziem?

 20. A tak przy okazji, to czym zaszyfrować pliki przed wgraniem do chmury ?

  Pozdrawiam

  • Veracrypt, gpg (symetrycznie)

  • @Piotr Konieczny Są jakieś problemy z szyfrowaniem asymetrycznym w GPG?

  • Nie ma. Ale kto szyfruje dane asymetrycznie!?

  • Do szyfrowania kontenerow wysylanych w chmurke to zamiast veracrypta wygodniejszy jest Cryptomator https://cryptomator.org/. Tez robi kontenery jak VC ale nie w jednym pliku co trudno to potem wyslac tylko stawia kontener na strukturze katalogow i plikow

  • Spróbuj Crypotomator

  • Niebezpiecznik, ale w tym przypadku, jeśli degoo nie ma blokowego incrementalnego backupu, to szyfrowanie Veracryptem (czyli tworzenie dużego pojedyńczego containera na pliki) będzie powodowało kopiowanie całego dużego pliku przy każdej modyfikacji…
   https://sourceforge.net/p/veracrypt/discussion/general/thread/29965559/

  • Cryptomator, albo Duplicati (jeżeli ważny jest dla Ciebie schedule backupów)

  • @robal, do szyfrowania użyj AxCrypt ( w wersji 1.7x, wersja 2.x jest skopana i działa online ) AxCrypt: aes 128bitów, obsługa hasła i pliku klucza, dodatkowo unikalna funkcja kodowania nazw plików. Jak nie AxCrypt to nasz polski VMPC Crypt Bartka Żółtaka.

 21. A czy na chomikuj czasem też nie ma limitów i jest za Free :)

  • A właśnie miałem wspominać o chomikuj.pl . Od paru dobrych lat trzymam tam ponad 20 tb i nie zapłaciłem za to ani grosza. Co prawda nie jest to stricte chmura, nie można synchronizować zawartości oraz nie zapewnia automatycznego szyfrowania plików (jak wiemy i tak warto uczynić to samemu), ale niemniej jednak, za darmo.

  • Czy przypadkiem ostatnio chomikuj nie rozpoczął porządków:

   Poniżej wiadomość od administratora:

   “Drogi Chomiku!

   W życiu każdego z nas raz na jakiś czas przychodzi pora na porządki. Tym razem pojawią się one w naszym serwisie, ponieważ nieustannie chcemy podnosić jakość korzystania z niego.

   Niebawem usuniemy z serwisu stare, nieużywane od dawna pliki, aby zoptymalizować miejsce na naszych serwerach i udostępnić je na nowe treści. W związku z tym usuniemy również niektóre pliki z Twojego konta.

  • Potwierdzam, porządki “trafiły” i mnie.

  • Też wgrywałem dużo na chomikuj. Też myślałem, że mam tam pliki bezpieczne. Okazało się, że połowa jest widoczna w panelu, ale nie da się ściągnąć, bo chomikuj je gdzieś zgubiło :/

  • Adam – możesz nie widzieć tych plików, bo ktoś sobie zaczął rościć do nich prawa. Miałem taki przypadek gdzieś koło 2011 roku. Uplodowałem na ogólnym dostępie bardzo dużo niszowej muzyki, której wtedy ze świecą można było szukać legalnie, bo albo jakieś nakłady wyprzedane i nie do zdobycia również elektronicznie, albo dostęp wtedy tylko na winylu, do tego sporo różnych audycji ponagrywanych jeszcze na kasetach ze ś.p “Radiostacji”. W tym były też rzeczy na licencji Creative Commons. Ogólnie sporo ciułania po nocach jeszcze przez Emule, DC++ i podobne. Te kilkanaście lat temu łatwo nie było, nie to co dziś, że w zasadzie prawie wszystko jest nawet na YT. Ale do rzeczy. Pewnego razu zauważyłem, że jednego dnia ktoś pociągnął całość mojego zbioru audio zostawiając tylko parenaście plików video, które tam leżały. Następnego dnia dostałem info, że serwis dzięki uprzejmości ZPAV blokuje bliki z powodu naruszenia praw autorskich. Pliki te były widoczne, ale nie mogłem ich pobrać, tak jak Ty. Gdy napisałem, że nie zgadzam się z częścią ich roszczeń to serwis chomikuj.pl zamiast kontynuować rozmowę po prostu usunął wszystkie te pliki i wysłał mi w pdf jakieś ustandaryzowane, straszące pisemko z jakiejś szemranej kancelarii prawnej domagającej się polubownej wpłaty kilkuset złotych (sprawa głośna w tamtym czasie). W polu adresat był tylko mój nick z chomikuj XD. Na szczęście miałem kopie na dysku, bo już wtedy im nie ufałem. Żeby było śmieszniej do dziś na innym koncie trzymam tam trochę rzeczy w zaszyfrowanych kontenerach jako ostatnia deska ratunku na czarną godzinę. Ale tylko jako backup backapu backapu.

  • Niestety ale chomikuj odpada jako backup. Mialem tam sterowniki od starego laptopa (nvidia 170 ? ) i lezal sobie katalog. gdy przyszlo co do czego, to nie moglem pliku pobrac. Facet z supportu przyznal ze mieli kiedys awarie i czesc plikow przepadla. Naskoczylem na niego ze powinni laskawie poinformowac userow o wydarzeniu a nie ze teraz nie mam jak odyskac plikow bo internet tez juz zapomnial

 22. Ja już od kilku lat używam kopię zdjęć i filmów z telefonu tej firmy. Apka jest taka sobie ala linuxowa, mimo to polecam.

 23. Zamówiłem przez resellera (stacksocial) i co dalej? Po wejściu na degoo i zalogowaniu się via Google (to konto podałem przy zakupie na stacksocial), mam tylko darmowe konto. Jak aktywować to, które kupiłem od innego resellera?

  • Nie masz wchodzic na Deego ale przy zamowieniu na stronie Stacksocial masz link oraz kod. Zakladasz konto na Degoo za pomoca tego linku.

  • Podpinam się pod pytanie – ktoś już kupował w tej promocji, korzysta i wszystko jest ok?

  • Kodem, który dostałeś u resellera. Olej wybór typu konta, przejdź na główną, konto, upgrade, redeem code.

  • Hej! Udała Ci się aktywacja?

  • Po zakupie kuponu na StackSocial trzeba w ciągu 30 dni go zrealizować czyli nacisnąć tam przycisk “Redeem…” (w oknie potwierdzenia zakupu) lub “Claim my code” w oknie szczegółów zamówienia. Wtedy pokazywany jest kod “cyferki-STACK” i przycisk “Link to redeem code” (o ile pamiętam), który otwiera stronę już ma degoo.com z tekstem “Activate your StackSocial coupon now and get started with your cloud storage”. Tam wprowadza się e-mail, wybiera hasło i podaje ten kod. Wtedy instalowana jest aplikacja Degoo, a na konto można logować się z dowolnego urządzenia.
   Co istotne, ten zakup jest tam widoczny jako subskrypcja “Ultimate Stackcommerce offer 10 TB” w cenie 1199 USD wykupiona na 99 lat. Nie sprawdzałem czy automatycznie przedłużają po upływie tego okresu… ;)

  • Na liście zakupów musisz kliknąć Product Details, a następnie przycisk Redemption Link i podczas rejestracji podać License Code

 24. Brak klienta pod Linux, brak możliwości podglądnięcia kodu źródłowego aplikacji – nie, dziękuję :)

 25. Oby Degoo nie skończyło jak Bitcasa, SOS Backup, Unlimited Cloud od Amazona, Unlimited OneDrive i wiele innych.
  Cold Storage od Amazona, Google czy Backblaze jest może tani ale nie aż tak aby firmie Degoo opłacało się trzymać 10TB danych za jednorazową opłatę.

  Nawet jak liczą, że ludzie rzucą się na plan 10TB a 95% użytkowników będzie wykorzystywać tylko znikomy procent pojemności to ten plan zostanie na pewno udaremniony przez maniaków robiący kopie internetu. Tak właśnie padły ww. prze zemnie usługi.

 26. Zakupiłam 10TB. W ramach testu chciałam wrzucić 4GB, tak na początek. Niestety od godziny postęp wgrywania nie przekroczył nawet 1% – co chwilę cofa się i osiąga wartości rzędu 0.04%, 0.08%. Najwyższa chyba póki co była na poziomie 0.16%.

 27. Kupione. Działa. 10% zniżki za pierwsze logowanie to by było zbyt pięknie.

 28. Ta promocja jest chyba wieczna…
  na reddit są wpisy z zeszłego roku na ten sam temat.
  Kluczowe pytanie to czy firma przetrwa 5 / 10 / 20 lat…

 29. Zaciekawiło mnie, więc odwiedziłem stronę. U dołu strony widzę tylko Pro za $2.99 miesięcznie i Ultimate za $9.99 miesięcznie. Przeoczyłem gdzieś wersję lifetime?

  • No tak nie czytał całego artykułu i się wypowiada ;)

 30. Bardzo słaba oferta. W Mega dostaje się za free 50 GB. Dla jednego konta.

  • 50GB? Tu jest 10TB…

 31. Za każdym razem nie przyjmuje kodu pocztowego i przerywa transakcję. Próbowałem już bez kresek, ale nic to nie daje.

  • Ten merchant (StackCommerce) i inny (Strope) zgłaszają niezgodność kodu pocztowego w przypadku karty Revolut (Visa). Tam radzą założyć i użyć karty wirtualnej (MC), co faktycznie pomaga, bo ta trafia do innego merchanta (Creative Bloq Deals).

 32. Dożywotnio… pytanie ile serwery “pożyją” skoro nie będą zarabiały.

  • Czyżby aplikacja na iPhone’a działała lepiej niż na Androidzie? W recenzji jest zapisane “iOS (…) app is crashing frequently”. Czyli często wywala. Ja bym tego nie nazwał lepszym działaniem.

 33. > Płatność jest kartą, więc gdyby ich “do końca życia” oznaczało do końca następnego roku, zawsze będzie można skorzystać z procedury charge back aby odzyskać kasę :-)

  Szanowna redakcjo, zanim udzielicie takiego pro-tipa, sprawdźcie najpierw jakie są terminy zgłaszania reklamacji typu chargeback.

  https://chargeback.com/visa-chargeback-time-limits/
  Wynika tutaj jasno, że w przypadku “Services Not Provided or Merchandise Not Received” termin na zgłoszenie to 120 dni!

  • Wyżej już ktoś napisał, że chargeback to nawet i 540 dni. Poza tym kody które cytujesz i tak tu by nie miały zastosowania, bo to byłby zły powód claima.

 34. Może warto przetestować dłużej jak to działa i czy np. będzie działać za rok taka usługa?

  Osobiście zastanawiam się nad Backblaze – działają już lata i ich backupy są też rzekomo bezpieczne. Dodatkowo, gdy ktoś nie chce ściągać całych TB danych, mogą wysłać dysk kurierem. Z naszymi danymi rzecz jasna.

  Stosuje ktoś i jest zadowolony?

  • Używałem Backblaze, beznadziejnie niewygody jeśli chcesz coś zgrać. Musisz zgrać ały gigantyczny backup aby z niego wydobyć potrzebne pliki. Przerzuciłem się na iDrive z 5TB, lepsza, bardziej elastyczna funkcjonalność.

 35. mam to samo, kupilem 2 T i po zalogowaniu mam 10 T plus zero informacji o licencji itp. Dodatkowo w aplikacji na android x – reklam. Cos jest nie tak….

  • Czesc czyli zakupiles 2T za 59,99 w stacksocial a w degoo masz 10T czy dobrze rozumiem ?

 36. Jak ktoś wyżej zauważył nie działa toto z Linuksem. Czyli np. dla mnie bezużyteczne. W sumie wolałbym ftp i jakiś skrypt lub program dedykowany do kopii zapasowych niż ufać oprogramowaniu jakieś firmy.

 37. Na stronie resellera powinieneś jeszcze wygenerować kod, który następnie podajesz w degoo. Po podaniu kodu konto upgrade’uje się do planu który kupiłeś.
  U mnie widnieje info 3TB na 99 lat

 38. > Podejrzewaliśmy nawet, że to zbyt piękne aby było prawdziwe
  I bardzo słusznie. :)
  Stack Social to w większości siedlisko różnych podejrzanych usług. Mam nadzieję, że nie zaczniecie polecać lifetime VPNów stamtąd…

 39. Za 10zł masz Dysk Google NO-LIMIT dopisany do twojego konta.

  • Gdzie?! Jak?! Za 10 zł Google daje 100GB, a nie NO-LIMIT.

 40. … skoro Niebezpiecznik polecił to trzeba było sprawdzić …

  Niebezpieczniku BARDZO ale to BARDZO straciliście w moich oczach …

  Teraz powalczę o zwrot bo na tym się nie da “pracować” …

  Aplikacja, która z laptopów zrobiła jesień średniowiecza.

  Transfer na poziomie zera (teoretycznie wychodziło przez 3 godziny z prędkością ok. 100 Mbps) i … nic się nigdzie nie pojawiło.

  TRA GE DIA … :-(

 41. Kupiłem pakiet 2TB, wpisuje kod a tam, bach! 10TB się aktywowało!
  Ciekawe czy będzie sprostowanie.

  Jestem w stanie uwierzyć że zrobili taką promke żeby ludzi zachęcić.
  Microsoft rozdawał 1TB za Insidera. Mało kto z tego korzystał, ale jaki fejm, 5 lat temu za free 1TB!!!

 42. Już był Zoolz, który też oferował “dożywotnią” chmurę, a obecnie przechodzą na abonament i kasują stare konta, bo po prostu interes był stratny.

 43. Cześć.
  Username (twoj login)>Settings>Redeem coupon I tam to wklej.

  pozdrawiam

 44. Są różne rodzaje backup – np. zrzut dysku co noc czy inne regularne, ale jeśli chodzi o ‘wieczny’ cold storage (raz wrzucić i zapomnieć…) – sądzę że niepokonany będzie Amazon Glacier Deep Archive – w takim scenariuszu, pomijając koszty wrzucenia do tegoż, przechowywanie wychodzi za 1 USD za terabajt za miesiąc – nie wierzę, że gdzieś robią to taniej i nie wychodzą na tym stratnie… (ok, może nawet i nie wychodzą, ale backup backupu kosztuje – a Amazon chwali się, że ma co najmniej 3 centra danych w ww. produkcie[1] – IMO warto robić backup raz a dobrze…)
  Żeby nie było że jestem kompletny fanboj Bezosa, to inne opcje, szczególnie jeśli ktoś by bardziej elastycznie potrzebował, polecam sprawdzić w [2] (na pierwszy rzut oka, atrakcyjne C14 Intensive albo Wasabi, ale nie badałem głębiej…).

  [1] https://aws.amazon.com/s3/storage-classes/#____
  [2] http://gaul.org/object-store-comparison/

 45. Oby Degoo nie skończyło jak Bitcasa, SOS Backup, Unlimited Cloud od Amazona, Unlimited OneDrive i wiele innych.
  Cold Storage od Amazona, Google czy Backblaze jest może tani ale nie aż tak aby firmie Degoo opłacało się trzymać 10TB danych za jednorazową opłatę.

  Nawet jak liczą, że ludzie rzucą się na plan 10TB a 95% użytkowników będzie wykorzystywać tylko znikomy procent pojemności to ten plan zostanie na pewno udaremniony przez maniaków robiący kopie internetu. Tak właśnie padły ww. prze zemnie usługi.

 46. Czy można w tym generować unikalne linki i w ten sposób udostępniać dla innych pojedyncze foldery?

  • Tak, można. I odbiorca nie musi mieć ich apki, żeby to ściągnąć. Pobiera się przez www.

 47. Jakiś żart z tym cloudem, kupiłem to badziewie, próbowałem wgrać pliki w tym trybie top secret to niby się kończy wgrywać, a pliki się nie pojawiają na liście i nie można ich pobrać (a miejsca ubyło). Po restarcie dalej nie ma. Dodałem jakiś przykładowy katalog z pulpitu normalnie to zaś usunąć go nie mogłem, w końcu trafił do kosza, ale teraz znowu z kosza nie można usunąć… upload to jakieś kilka kb/s (nie wiem czy to Niebezpiecznik zrobił ddos czy co). Speedtest pokazuje mi że mam upload 20 Mbps.

  W ogóle aplikacja zamiast wrzucić normalnie katalog to wrzuca całą ścieżkę do niego po czym przy próbie usunięcia usuwa tylko pliki a reszta katalogów zostaje…
  Testowane na macOS. Przykladowo wrzucając katalog z pulpitu wrzuca mi coś takiego:

  /Users/xxx/Desktop/katalog/(pliki…)

 48. Wraz z dowolnym zakupem (np. za $1 przy ofertach “pay what you want”) można nabyć “Store credit” o wartości $100 za $80. I dopiero w kolejnym zakupie nabyć ofertę Degoo wykorzystując te środki. Czyli realnie łącznie za $81 można kupić 10TB :)

 49. Udało Wam się bez problemu kupić? Bo mi wyskakuje cały czas invalid zipcode, juz probowałem wszystkie możliwości. Jaki Wy wpisywaliście? Nie wiem czy to nie wina tego że place karta z Revoluta.

  • U mnie tak samo gołym Revolutem. Po podpięciu przez PayPala – przechodzi bez problemu.

  • Upewnij się, że podajesz zip code do adresu, na który jest zarejestrowana karta, która płacisz.

  • Użyj karty wirtualnej zamiast głównej. To działa.
   Jak nie masz, to wygeneruj – pierwsza jest bezpłatna.

 50. Piszą że replikują dane geograficznie i włamanie do jednej lokalizacji nie daje dostępu do wszystkich danych.
  Czyli jak padnie jedno DataCenter to tracisz cześć danych?

 51. Szybko polecacie tą usługę… Ani słowa, że wszystkie linki są polecające? W artykułach o nordvpn przynajmniej link na końcu oznaczyliście jako “polecający” (mimo że w całym artykule takie były).

  Szybko polecacie interesy z tym resellerem:
  https://pl.trustpilot.com/review/stacksocial.com

 52. Jak usunąć coś trwale z tego klaun’da? Podanie napisać tsza?

 53. Korzystając z Degoo należy brać pod uwagę taki zapis (nie da się wgrać i zapomnieć na 90 lat):
  3.5 Degoo will delete the User Account and all Content uploaded to that User Account if the User has been inactive for a period of two (2) months. Before a User Account and Content is deleted, however, Degoo will send a notification to the User. Log-in in to the User Account on the website or use of the App will count as activity.

 54. Mnie tylko ciekawi jak to jest ze moga sobie uzywac mocy obliczeniowej twojego komputera, przynajmniej tak jest w ich zapisach, WTF? To normalne?

 55. Witaj,
  Piotrze przeczytałem ich regulamin i na dole jest adres. Nie jest to w Europie ;-)
  Zobacz sobie na google street jak to wygląda …. hmmm

  Customer Service Department
  StackSocial, Inc.
  Attn: Legal Department
  Re: CA Privacy Rights
  21 Market Street
  Venice, CA 90291
  Telephone: (415) 335-6768
  Mon. – Fri., 9am to 6pm PST
  support@stackcommerce.com

  Pozdrawiam.

  • Doczytaj artykuł zanim zabłyśniesz. Opisywany jest serwis Degoo (Degoo Backup AB), a nie StackSocial.

 56. Transfer mocno niestabilny: od 5 kbps do 90 Mbps, przy czy ja mam “fizycznie” 12Mbps upload.

 57. Panie i panowie, pytanko: jak opróżnić kosz w degoo?

 58. Jak ktoś wierzy w chmurki to przypomina mi się serwis grono.net. Pierwszy polski portal społecznościowy, który załatwił użytkowników w jeden dzień, kiedy bez żadnego wcześniejszego komunikatu po prostu zaorali cały portal i wystartowali z jakimś hostingiem w chmurze, który już chyba padł. Dziś sobie wszedłem i nawet nie wiem czym się to dziś zajmuje, bo na stronie jest tylko panel logowania do wordpressu i tyle.

 59. Próbował ktoś korzystać z aplikacji mobilnej? U mnie wygląda na to, że nie można zablokować automatycznego wysyłania wszystkich zdjęć z telefonu. Poza tym w aplikacji mobilnej nie widać innych plików niż zdjęcia.

 60. Udało mi się sfinalizować zakup przez PayPal (dzięki Xtremist i ma). Aplikacja jest tragicznie toporna i na jej reakcję trzeba czekać jak za czasów wgrania gry na C64. Skorzystałem z propozycji kogoś i użyłem z Cryptomatorem (zdecydowanie polecam, świetna aplikacja i wierzę jej bardziej niż wgrywaniu plików na Degoo przez TopSecret). Jeszcze jeden minus: wgrywając katalog pokazuje całą ścieżkę do katalogu, co jest słabe, a z drugiej strony odwzorowuje strukturę na naszych dyskach. Na plus na pewno duża pojemność i jako magazyn pod zapasową kopię (a nie do codziennego użytku) jest ok.

 61. Hmm… Podejrzana sprawa. Wczoraj patrzyłem, to zostało 7 godzin do końca promocji na 3TB (o czym też można przeczytać w powyższym artykule) A dzisiaj – ponownie promocja trwająca 7 dni na 3TB.

 62. Jak ktoś lubi CLI i chce coś na linuxa jak i windowsa, to oprócz Cryptomator, polecam rclone. Trzeba się w to wgłębić, ale można zrobić sobie automatyczny backup plików jedocześnie z szyfrowaniem i duplikacją na różne serwisy. Możliwe jest też zrobienie uploadu plików bez trzymania kopii lokalnie.

  No i co najważniejsze nadaje się dobrze do cron’a :)

 63. Używam darmowego pCloud i zastanawiam się czy kupić właśnie u nich 500GB na zawsze czy u firmy polecanej w tym artykule. Ktoś korzystał? Szczególnie z tego pierwszego, ponieważ u nich nie jest to takie tanie (na 99 lat szyfrowanie + 500GB), a bardzo mi zależy na zero-knowledge i sporym miejscu poza moim domem bez bawienia się w VPS.

 64. Spróbowałem zainstalować aplikację na Windows. Jest kompletnie nieresponsywna – zakończenie operacji kliknięcia (np. przycisku, zakładki, textboxa) wymaga paru minut pracy.

 65. Stawiam na:
  Nieaktywność przez 2 miesiące = usunięcie konta
  +wykorzystywanie mniej niż x% wykupionej przestrzeni

 66. do szyfrowania przed uploadem spróbujcie rclone – ma obsługę webdav, ssh, sftp etc. jest na linuxa, Windows etc. open source.
  konfiguruje sie najpierw destination jako np. sftp a później na tym destination drugie crypto. W efekcie jak coś będziemy wgrywać to najpierw zaszyfruje w locie a później zuploaduje. Bardzo fajnie działa.

 67. Super. Nic tylko przenieść tam wszystkie dane. I nie zapomnieć o portfelu bitcoinów. O ile zdążyło się je wypłacić z bitmarketu zanim się zdematerializował. Najlepsza chmura to ta w piwnicy.

 68. Udało się komuś usunąć wrzucony folder przez klienta web, windows lub android?
  W webowym nie widzę opcji, w androidowym apka jest zjepsuta i ma tylko opcję pobierz, a windowsowy ładuje listę plików latami

 69. Miał ktoś problem przy zamawianiu z kodem pocztowym?

 70. Hej!
  Też wam doliczyło 23% VAT do zakupu?
  Trochę się zdziwiłem – przygotowałem sie na 100$ a tu 123$

 71. Z własnymi fotami itp. nie lepiej do prywatnej chmury, jakieś Synology czy coś? Zawsze można odpiąć od netu, szybciutko zbackupować na zew. USB (zgrajcie sobie terabajt z tego całego degoo, ciekawe ile to potrwa), upload będzie znacznie szybszy, no i nikt nie będzie się czepiał tego co tam trzymacie ;) A chyba większe szanse, że danego public clouda szlag za kilka lat trafi, niż że coś Wam się z takim NASem stanie przez ten czas.

 72. Straszliwy szit, wywaliłem kasę w błoto. Przez 4 dni nie potrafi wgrać na dysk sieciowy więcej niż 0.03 procent wskazanej zawartości. Dodatkowo, UX o kant tyłka potłuc. Dzięki.

 73. Uważajcie na tych cwaniaczków z tą ofertą. Zastrzegli sobie w swoim regulaminie że nie można zażądać zwrotu kasy po skorzystaniu z tej oferty. Kupiłem to gówno (10TB za $100) przez PayPal, nie dało się tego używać, ich proces pożerał całe zasoby MacBook Pro, skasowałem konto i teraz muszę to eskalować do PayPala bo pośrednik Stacksocial się wykręca. Zobaczymy jak zadziała PayPal. Mam nadzieję, że nie będę musiał iść dalej i zgłaszać chargeback to banku karty płatniczej zarejestrowanej w PayPalu.

 74. Testowałem przez 2 dni ponieważ oferta wydawała sie bardzo kuszaca ale szczerze mówiąc zostaje przy swoim sprawdzonym rozwiązaniu, Degoo aplikacja webowa, Androida to jakaś katastrofa. Nie polecam nikomu tracić nerwów z ta chmura.

  Z swojej strony moge polecic pcloud z ktorego korzystam od 2 lat – zero problemow, aplikacje na kazda platforme swietne. Cena zdecydowanie wyzsza za lifetime i max z tego co pamietam 2 TB ale warto kupic w promocji ktore sa przewaznie 2-3x w roku. Nie bede reklamowal, zainteresowani potrafia korzystac z wujka gugla. Degoo niestety ale Niebezpieczniku, bardzo slaby serwis.

 75. Też kupiłem. Nie jeden raz mi wyświetlało, że wgra ło jakies 0,03 procent ale to tylko ściema. Po prostu czasami przy większym ładowaniu zacina się licznik postępu, ale po pewnym czasie nagle wskakuje na 100%. Ogólnie nie zbyt ładny i intuicyjny interfejs, ale wszystko śmiga jak należy. Czasem może przez jakiś czas nie widać plików, albo czasami nie widać efektów usuwania, ale uważam że to są takie bugi aplikacji bo po jakimś czasie jest wszystko ok.

 76. Niebezpiecznik powinien zająć się tym tematem. Jak można było polecić usługę bez jej sprawdzania. Wgrałem pliki i nie mogę ich usunąć ponieważ opcja usuń jest nieaktywna na macu i windowsie a w androidzie znika po 0,1sekundy.

 77. Dla tych co czytają uważnie 10T chmury kosztuje 81 USD :)
  Jako długotrwały backup może być.
  10T chmury w cenie 2 dysków1T zewnętrznych… Big Deal

 78. Wyrzucone pieniądze. To ustrojstwo praktycznie NIE działa. Nauczka na przyszłość …

  • Ustrojstwo działa!
   Trochę inaczej niż inne chmury (np. google drive) ale działa.
   Zainstalowałem klienta backupu, wskazałem katalogi i włączyłem synchronizację.
   Jak utworzy się obiekt urządzenia – można wrzucać pliki i tworzyć katalogi poprzez interejs web.
   K.

  • Wrzuciłem już 500GB, co prawda mogło by być szybciej, ale działa. Jeśli chodzi o aplikację desktopową to proponuję w ogóle się nie patrzeć na nią:) Pokazuje jakieś tam procenty i transfery, potem cofa progress itp, ale tak na prawdę w menadżerze widać, że cały czas pracuje i wysyła. Najlepiej dodać folder i zapomnieć, jak komputer i apka będą włączone to prędzej czy później pliki się pojawią na stronie. Generalnie na dodatkowy 3 backup świetne, bo dużo miejsca. Promocja miała się kończyć, a już miesiąc widzę, że cyklicznie od nowa 5 dni do końca. Można poczekać i komuś prezent na gwizdkę zafundować:P Polecam.

 79. Jak sytuacja aktualnie wygląda? Warto sie zainteresowac oferta? Poprawili cos w GUI?

 80. Omijajcie to coś szeroko – jest kompletnie bezużyteczne jako backup – o ile wrzucanie na chmurę jest w miarę bezproblemowe to download to jakaś kpina. Od 3 miesięcy bezskutecznie próbuję pobrać 78GB moich danych.

 81. Bez aplikacji synchronizującej to tragedia jeżeli wszystko trzeba wrzucac recznie z przeglądarki. Jeszcze jakiś matoł skasował mi większość plików, po mojej reklamacji napisał mi tak:

  Hi Piotr,

  I apologize for the trouble. We ran a database update on your account and your space usage dropped from 360 GB to 46 GB. Deleted files should stay gone now.

  Best regards,
  Gerry, Degoo Support

 82. Beznadzieja. O ile ladowanie idzie, download to tragedia zarowno predkosciowy jak i interfejsowy.

  Do tego widze ze maja sposob jak sie “wyleczyc” z tych promocyjnych kont. Trzepia prywatne, nikomu nieudostepnione pliki a potem wysylaja info ze “naruszaja prawa” i konto zostanie skasowane do 2 tygodni jesli sie nie odwolam do nich.

  Porazka.

 83. Omijajcie to szerokim łukiem, są raporty, że ludziom boty przeszukały zuploadowane pliki i wykryły naruszenia praw autorskich nawet przy mp3, które sobie ktoś sam nagrał. Konta lifetime są wyłączane po dwóch tygodniach. Właściciel dostaje maila, ze bot przeszukał jego pliki i znalazł naruszenie praw autorskich a co za tym idzie konto zgodnie z regulaminem zostanie wyłączone za dwa tygodnie. To tyle jeśli idzie o prywatność tej usługi.

  • Po roku użytkowania z dnia na dzień przełączyli mi konto 10TB na darmowe. Napisałem do supportu i dostałem odpowiedź:

   Our record shows that a copyright infringement notice was sent to you last August 21 for storing copyrighted files in your account. However, It appears that you did not file an appeal within the allotted time. We are very sorry to inform you that, this has resulted in your premium account being revoked and your files being deleted.

   Co o tyle dziwne, że trzymałem tam wyłącznie backup pracy. Także tego…

 84. DEGOO niestety polecialo w kulki,
  uzywam, a moze raczej uzywalem (bo chyba przestane) ich darmowego konta od 5-7 lat
  z wyklikanych reklam mialem juz 200GB miejsca, i to mi wystarczalo na szybka pierwsza kopie zdjec z telefonu, ktora przydawala sie podczas wyjazdow bo na biezaco kopiowane byly do chmury i w razie utraty telefonu zdjecia zostawaly
  w sierpniu firma uruchomila boota ktory scanowal i wysylal informacje o odnalezieniu np. plikow mp3 (kilka, a doslownie 10 znalazlo sie tez w moich kopiach), podjalem rozmowe z przedstawicielem firmy, ale konto w miedzy czasie zostalo wyczyszczone z plikow
  po zakonczeniu korespondencji i przekonaniu przedstawiciela firmy ze pliki nie sa udostepniane a poza tym mam do ich przechowywania i odsluchiwania pelne prawa
  dostalem informacje ze dane zostana przywrocone
  i ……
  zostaly, ale najstarszy plik to 03.2019, reszta poszla w pi….du,
  nie jest to oczywiscie wielkim klopotem bo zdjecia zawsze kopiuje w domu na lokalne zasoby, ale te online czasami sie przydawaly

  to pokazuje ze nie mozna DEGOO i innych rozwiazan chmurowych traktowac jako jedynego medium do przechowywania kopii zaposowej

  pozdr
  K

 85. Uwaga na serwis Degoo, nie radzę nic kupować, strata pieniędzy jest murowana. Wykupilem dożywotni dostęp, po niecałym roku moje konto zostało skasowane wraz ze wszystkimi plikami, które rzekomo naruszały para autorskie,a były moimi prywatnymi plikami. SUpport nie odpowiada. Sytuacja jest dobrze opisana na zachodnich stronach. Stracone 100 euro oraz co najważniejsze prywatne dane, które myślałem że są bezpieczne, omijać ten serwis z daleka.

  • Potwierdzam u mnie to samo, naruszenie praw autorskich w bacupowanych zdjciach i bazach danych firmowych, wykupiona dożywotnia usługa – skasowana po kilku miesiącAch nie odpowiadają na kontakt z nimi. omijać !!!!

 86. Po kilku miesiącach “używania” tego nieszczęścia stwierdzam, że nie jestem w stanie przypomnieć sobie bardziej żałosnej usługi. Transfery sa takie, że jak bym chciał wykorzystać całą tę przestrzeń, to upload trwałby z rok. Funkcjonalnie zarządzanie plikami to jakaś katorga i brak w tym krzty pomyślunku. Nie ma żadnego rozsądnego i działającego klienta desktopowego. Wsparcie i obsługa klienta nie istnieją. Tu nie ma co gadać, tu trzeba lać! Trzymać się z dala i nie płacić, broń Boże, ani grosza geszefciarzom.

 87. Niestety Zoolz zrobił użytkowników w “bambuko” i się “lifetime” szybko skończył.

 88. Jest 2021 r., google photos będzie usługą płatną. Czy ten degoo nadal jest sensowną opcją?

 89. Dostałem dzisiaj ofertę na tą usługę – 10TB a 99USD. Obawy z 2019, ze uslugi nie będzie okazały się nietrafione, jak na razie. Jestem jednak także sceptyczny do tak niskiej ceny i ostatnie komentarze (omijać, stracone konto, skasowane pliki np Sławomir z 3.10.2020).
  Skasowanie plików uzytkownika, ktory przecież może być nie ylko backupem ale także jedynymi plikami uzytkownika, to jest moim zdaniem rzecz absolutnie niedopuszczalna, pod jakimkolwiek pozorem. Należałoby poinformować użytkownika o istniejącym problemie i dać mu czas na jego rozwiązanie np niech usunie “kolizyjne” pliki, zabezpieczy sobie kopię, pliki etc.
  Dzieki Waszym komentarzom z pewnością uniknąłem problemów z Degoo.
  Uzywam pCloud, od kilku lat. Mam wersję lifetime, działa świetnie, jestem zadowolony. Degoo szokuje ceną ale jeszcze bardiej szokuje swoimi praktykami.

 90. Zawiodłem się i to bardzo na tym chmurowym dysku. Miałem go od ładnych paru lat. Przechowywanych było ok 100GB wspomnień. I tu w jednej chwili wszystko zostało utracone. Mimo prób kontaktu z zarządzającym chmurą zostałem wykasowany nawet nie powiadamiali mnie że coś jest nie tak. Zdjęcia a przede wszystkim one tam były gromadzone zniknęły. Nie mogę sobie darować że taki byłem naiwny. A więc proszę uważajcie.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: