10:12
2/11/2012

Kupił je, a następnie udostępnił przez BitTorrenta… A wydawca namierzył go przez zakodowane dane klienta, zaszyte w nielegalnie udostępnianych filmach.

Przypominamy, w Polsce pobieranie multimediów z internetu nie jest karane — ich udostępnianie jest.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ironia losu – piraci są nietykalni a legalnie kupujący tylko kłody pod nogi…

 2. Może ktoś rozwinąć ten fragment? “Przypominamy, w Polsce pobieranie multimediów z internetu nie jest karane — ich udostępnianie jest.” To jakaś gra słowna czy faktycznie chodzi o to, że ściągnięcie gry czy filmu z internetu nie jest karalne? I z czego to wynika?

  • Wynika z przepisów prawa.

  • gry i innych programow komputerowych z tego co kojaze jest nielegalne i sciaganie i udostepnianie

 3. Bujda! Portal torrenty.org jest w zmowie z kancelariami prawnymi i ma procent($) za przekazanie danych logowania (IP, data, czas, login, hasło, przeglądarka). Kancelaria mając takie dane, wysyła pismo od prokuratora, do dostawcy sieci danego IP z żądaniem danych osobowych owego klienta, po czym wysyła osobnikowi kare pieniężną, którą MUSI zapłacić. Pisałem już raz na niebezpiecznikiu szerszy komentarz na ten temat pod innym, podobnym artykułem. Jeśli chcecie ściągać torrenty bez większych obaw, to róbcie to na portalach bez przymusowego zakładania konta – a już na pewno nie na torrenty.org – miałem sprawę i wiem co piszę.

  • Przecież “pobieranie” z torrentów to udostępnianie…

 4. @Skazany: mógłbyś rozwinąć sprawę tej sprawy? Akurat interesuję się legalnością trackerów, odpowiedzialnością ludzi zarządzającymi nimi oraz bezpieczeństwem korzystających. Swoją drogą dziwię się – polskie trackery działają jawnie już wiele lat, nikt ich nie usuwa a baza danych ściągających/udostępniających musi być sweetaśna…

 5. Ta..
  Wszędzie zmowa..
  Ciekawe w jakim miejscu przy rejestracji podajesz swój adres.
  Chyba, że jest zatrudniona u nich wróżka, i wie na jaki adres ma wysyłać pisma..

 6. gry/software, a muzyka/filmy to różne przepisy, oprogramowania nie można nawet ściągać.

 7. Zciąganie filmów do których się nie ma praw jest dalej nielegalne , prosze nie mieszać , policja po prostu nie ma obowiązku ścigania tego, co ładnie nazwano ściąganie na własny użytek, ale jeżeli właściciel praw zgłosi do sądu że pobrałeś film do którego nie masz praw to zapłacisz

 8. @tywinnik

  Kwestia konfiguracji klienta, ale seeduj dalej ;]

 9. @skazany za pobieranie: nikt nie ma prawa żądać od Ciebie zapłaty za wyrządzoną krzywdę BEZ WYROKU SĄDOWEGO – ten temat był poruszany wielokrotnie na portalu http://prawo.vagla.pl
  P.S. To co opisałeś, to jest zwykłe wyłudzenie – nie wiem, jak się Twoja sprawa toczyła, ale jeśli zostałeś skazany, to znaczy, że sprawa trafiła do sądu a prokurator udowodnił Ci winę. Ale żadna kancelaria nie może żądać od Ciebie kasy w zamian za rozprawę!

  • “żądać kasy za rozprawę” nie mogą, ale za polubowne rozwiązanie sprawy już tak (i nie kancelaria lecz klient kancelarii). poza tym sprawy w sądzie są już na dużo większą kwotę niż w wypadku polubownego rozwiązania. inną kwestią jest to co zasądzi sąd. więc generalnie albo płacisz śrenio za polubowne rozwiązanie sprawy albo ryzykujesz że sąd cie uniewinni lub dowali więcej niż w próbie porozumienia + koszty sądowe

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: