12:37
27/2/2012

16-bitowa ochrona

Oto profesjonalna, 16-bitowa ochrona. To zdjęcie mówi samo za siebie…

valve padlocks

fot. thereifixit.com


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

21 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. moze to jest coś w rodzaju Mostu miłości jak w Wrocławiu :)

  • W każdym mieście robi się taką wiochę.

  • Zabezpieczenie zaworu przez rozproszone ekipy remontowe. Dopóki ostatni nie zakończy pracy nie można go odkręcić.

 2. …w oczekiwaniu na wieczorny Jurassic Sec :-)

  • Na co przepraszam? Na kolejne odgrzewane kotlety? Ile można się zachwycać repostami lub ‘ujawnianiem’ tego co nie jest tajemnicą? Dorośnijcie.

  • Co to znaczy odgrzewane kotlety? Poproszę o link do tych samych informacji udostępnionych przez Jurassic Sec, które pochodzą sprzed 23 lutego 2012 roku.

   Ponadto dobrze o tym wiesz, że mnóstwo z tych przedstawionych danych (konta mailowe, hasła do nich i adresy zamieszkania) są obecnie aktualne.

   Bardzo dobrze, że się tym Niebezpiecznk zainteresował, bo pewno pies z kulawą nogą by o tym nie słyszał. A może hołdujesz zasadzie, że niewiedza jest błogosławieństwem?

   Jesteś w stanie powiedzieć, ile osób z listy Akademii Morskiej pojęcia nie miało o tym, że ich dane osobowe zostały wykradzione? Teraz mają szansę się o tym dowiedzieć.

 3. Analogowa raczej ;)

 4. Będę się czepiał: w tym przypadku trudność złamania zabezpieczenia rośnie liniowo, w przypadku wzrostu liczby bitów w haśle – wykładniczo ;)

  • Znaczy sugerujesz, że tu są 4 bity? ;)
   IMHO wszystko zależy od wektora ataku. Dla naiwnego brute-force to chyba jednak będzie wykładniczy problem po liczbie kłódek – choć pewnie wszystko się rozleci, zanim puszczą wszystkie kłódki.
   Atak na poszczególne kłódki powinien rzeczywiście być liniowy.

 5. Przecież to wieszak na kłódki

 6. najgorzej jak przyjdzie do tego zabezpieczenia też ktoś kto myśli 16-to bitowo=fizol=siła x siła

 7. To raczej do PTR się nadaje…

 8. Trochę dynamitu czy innego C4 i po zabezpieczeniu :)

  • Zwykły łom wystarczy, po co strzelać z armaty do muchy?

 9. Kto przeliczył, że liczba kłódek to rzeczywiście 16 ręka w górę!

 10. Przepraszam, nie jestem pewien, ale to chyba talerz mojego dysku twardego. Miałem kiedyś na nim 128 bit encryption, ale mi hakiery wykradli dane. Teraz zainstalowałem fizyczne 16-bit i jak widać zamiast kradzierzy danych to mi cały dysk ukradli. Czekam na kontakt od niebezpiecznika, gdzie złodzieje porzucili mój dysk i czemu talerze powyciągane z obudowy. Pozdrawiam.

 11. Dla zabawy.

 12. Hehe, dobre :) To są dopiero poważne zabezpieczenia… Nie odważył bym się tego łamać :P

 13. Ochrona analogowa.

 14. przez internet tego nie złamiesz! :D

 15. Smiejecie sie, a nie ma z czego.
  Jesli to jest to o czym mysle, to jest to rewelacyjny w swej w prostocie system, stosowany firmach dbajacych o bezpieczenstwo. Klucz do uruchomienia danego urzadzenia jest zamykany w skrzynce ktora zamykaja kolejne klodki ludzi pracujacych przy naprawie.
  Dopoki ostatni nie zakonczy prac i nie odblokuje skrzynki, dopoty mozna bezpiecznie pracowac wiedzac ze nikt ci nie uruchomi maszyny podczas gdy ty w niej grzebiesz.
  Ostatnio dopatrzylem sie, ze moja skrzynka od licznika elektr. tez ma taki ficzer.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: