21:00
8/8/2010

Zobaczcie, czy przewidywania sprzed 30 lat znalazły pokrycie w dzisiejszych czasach…

Kliknij, aby powiększyć

Ktoś pokusi się o opis sieci za 30 lat? :>


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Całkiem trafione:>
  Można by się kłócić co do tego czy faktycznie wraz z biegiem lat jest bezpieczniej – z jednej strony faktycznie, są wprowadzane nowe, coraz to zmyślne zabezpieczenia, z drugiej złożoność wzrasta, a ludzie wcale dużo mądrzejsi nie są – błędy typu otwieranie załączników od nieznajomych, nieprawidłowa konfiguracja urządzeń, czy już błędy programistów których aplikacje posiadają miliony linijek kodu.

 2. Chciałbym zobaczyć jak mój laptop broni się przed włamywaczem ;) np. waląc go tacką DVDRomu z pół obrotu : za 30 lat każdy będzie miał sieć w zegarku lub w innym czipie i chyba ludzkość się od netu uzależni do końca i kompletnie… niestety :]

 3. Choćby oprogramowanie ruterów nie wymusza ustawienia dobrego hasła. Jest coraz bezpieczniej, ale nie zawsze wymusza się bezpieczne zachowania. Ludzie często nie wiedzą jak właściwie skonfigurować rózne systemy.

 4. I dobrze, że nie. Ja tam jestem przeciwnikiem wymuszania czegokolwiek na kimkolwiek. Przynajmniej jeśli chodzi domowych użytkowników. Większości ludzi nie interesuje informatyka, a co dopiero bezpieczeństwo. Ile osób ma hasła do banku w stylu Krysia1980? Albo dane dostępowe do tego czy śmiego w txt na pulpicie. Większość osób chce używać komputera jak telewizora, czyli że włącza i ma działać.

 5. Ich wybór. To się nazywa bodajże selekcja naturalna. ;P

  //moda proszę o scalenie.

 6. Fajny obrazek. Futurystyczny klimat lat 80.
  Szkoda, że sytuacja na nim bardziej przypomina współczesne naloty na akademiki – studentów wyrywających z komputera dyski z muzyką i wynoszących gdzie się da byle z dala od policji.
  Swoją drogą ten cyberprzestępca ma niezły komputer – zajmuje mu prawie całą ścianę pokoju.

 7. Ktoś pokusi się o opis sieci za 30 lat? :

 8. Pod względem zagrożeń całkiem trafnie, z bezpieczeństwem już nieco gorzej :> Ale tak to już jest, że coraz trudniej przewidzieć, jakie trendy będą za 10, 20, 30 lat.

 9. Koleś, blondyn ucieka z kasetą. Cóż tak wartościowego ona zawiera ? Widać napad. Czy futurolodzy wywróżyli upadek Świata analogowego ? Tego, że Świat się obróci całkiem.

 10. Hmm, za 30 lat…

  Hakerzy są jak fizycy wirtualnego świata. Są w tej komfortowej sytuacji, że w stosunku do swoich kolegów, ze świata rzeczywistego, doskonale znają swój a-tom, jest nim pojedynczy bit. Co więcej potrafią dowolnie nim manipulować, zmieniając w ten sposób zachowanie makro obiektów (oprogramowanie). Wyobraźmy sobie teraz, że fizycy, ci z świata rzeczywistego, równie łatwo mogą manipulować swoimi atomami, mogli by wówczas zmieniać deterministyczne zachowanie sprzętu, które można porównać do praw fizyki w wirtualnym świecie. Pytanie jako to osiągnąć? Odpowiedź: nanotechnologia.

  Myślę, że za kilkadziesiąt lat może to być całkiem poważny problem.

 11. @dariusz – po jakości oprogramowania “hackerskiego” (a nie crackerskiego?) twierdzę, że “fizycy wirtualnego świata” kiepsko znają ów “pojedyńczy bit”.
  Btw., każdy nanoprzestępca (wymyśliłem nowe słowo?) raczej by chciał by jego sprzęt jak najbardziej zachowywał się “deterministycznie” i generował dla niego zyski.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: