11:01
1/1/2014

Ktoś zmapował nawy 4,6 miliona użytkowników Snapchata do ich numerów telefonów. Stworzona “baza” nie zawiera haseł i powstała najprawdopodobniej poprzez API Snapchata, które pozwala na odnajdowanie przyjaciół poprzez podanie ich numeru telefonu. W podobny sposób można było kiedyś mapować użytkowników GG a później NK.

Udostępniona baza zawiera głównie Amerykanów — widać atakujący nie zdążyli przeenumerować zagranicznych prefiksów i zatrzymali sie na “+1”;)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Hmm skrypt, który by wbijał losowy numer w formularz z danym prefiksem, przy znalezieniu czegokolwiek “łapał” do bazy swojej. Nie głupie ;)

  2. niedługo zmapują nawet google maps

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: