23:06
18/11/2010

67 numer legendarnego Phrack!

W nocy 17 listopada wyszedł 67 numer magazynu Phrack! Phrack jest e-zinem pisanym przez i dla hackerów. Pierwszy numer został opublikowany 17 listopada 1985 roku. Artykuły zawarte w magazynie to szczegółowa analiza zabezpieczeń systemów komputerowych oraz potencjalnych nowych źródeł zagrożeń.

Autorem poniższego tekstu jest anonim. Jeśli chcesz, żeby i Twój tekst znalazł się na Niebezpieczniku, po prostu go nam wyślij.

Na co warto zwrócić uwagę w tym numerze?

Dział Loopback wrócił do łask i znów można pośmiać się jak za starych dobrych czasów. Tematem wiodącym w tym numerze jest ewidentnie exploitowanie błędów z poziomu userland.

Phrack Logo

Phrack!

Warto podkreślić, że w tym numerze znalazł się artykuł naszego rodaka, Adama ‘pi3’ Zabrockiego (twórcy jeszcze świeżego grzebacza), który opisuje jak wyeksploitować zdalnie błędy typu stack overflow przy włączonych wszystkich możliwych zabezpieczeniach. Wartym odnotowania jest, że napisany przez pi3 PoC działa również na systemach Linux z patchem grsecurity (!) i włączonymi opcjami kompilacji SSP (kanarki śmierci) oraz kompilacji do obiektów typu PIE.

Pełna agenda magazynu znajduje się poniżej:

0x01 Introduction / Phrack Staff
0x02 Phrack Prophile on punk / Phrack Staff
0x03 Phrack World News / EL ZILCHO
0x04 Loopback (is back) / Phrack Staff
0x05 How to make it in Prison / TAp
0x06 Kernel instrumentation using kprobes / ElfMaster
0x07 ProFTPD with mod_sql pre-authentication / FelineMenace
0x08 The House Of Lore: Reloaded / blackngel
0x09 A Eulogy for Format Strings / Captain Planet
0x0a Dynamic Program Analysis and Software Exploitation / BSDaemon
0x0b Exploiting memory corruptions in Fortran programs under UNIX/VMS / Magma
0x0c PHRACKERZ: Two Tales / Antipeace & The Analog Kid
0x0d Scraps of notes on remote stack overflow exploitation / pi3
0x0e Notes Concerning the Security, Design and Administration of Siemens DCO-CS Digital Switching Systems / The Philosopher
0x0f Hacking the mind for fun and profit / lvxferis
0x10 International Scenes / various

Na marginesie, numer 67 Phracka pojawia się dokładnie 25 lat po wydaniu pierwszego numeru. Nie ma co, okrągła rocznica. Gratulujemy i zachęcamy do czytania!

P.S. xorl postarał się o krótką recenzję każdego z artykułów — to dla tych, którzy nie wiedzą od czego zacząć lekturę Phracka :)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

20 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. w kiosku tego pewnie nie kupie ?? ;)

  • Nie, ale już leży na najlepszych warezach — odpalaj torrenta!

 2. To zapodaj na FB linka :D

 3. czyli co? mam rozumieć, że polak napisał jakiegoś złośliwca który psuje też linuxa? toż to powód do wstydu nie dumy!:/

 4. A nie współtwórcy grzebacza? jeśli już?.. bo jakoś nigdzie się tym nie chwali, a do samego grzebacza przyznaje się oficjalnie Chempinski niejaki Łukasz.

 5. Na grzebaczu mamy komunikat:

  Fatal error: Uncaught exception ‘Exception’ with message ‘Unable to execute query. (call list_types()/Incorrect information in file: ‘./grzebacz_it/source_type.frm’)’ in /home/grzebacz/domains/grzebacz.it/public_html/src/io/Database.php:64 Stack trace: #0 /home/grzebacz/domains/grzebacz.it/public_html/src/control/display.php(151): Database->execute(‘call list_types…’) #1 /home/grzebacz/domains/grzebacz.it/public_html/src/control/display.php(72): Display->prepareSourceTypes() #2 /home/grzebacz/domains/grzebacz.it/public_html/index.php(88): Display->_prepare() #3 {main} thrown in /home/grzebacz/domains/grzebacz.it/public_html/src/io/Database.php on line 64

  :-)

 6. http://www.phrack.org/issues.html – tu macie wszystkie wydania :)

 7. Błąd nie komunikat :D

 8. komunikat błędu ;]

 9. [offtop]
  Znów włączyliście ten skrypt javy, który zakłada lock na scrolla?
  [/offtop]

 10. @Mery
  Chyba javascriptu.

 11. @Grzechooo

  Racja ;).

 12. Mery : mi scroll działa ;]

 13. ln 25 / ln 2 = 4,64
  To nie jest okrągła rocznica.

 14. A jest jakiś Polski odpowiednik tego e-zinu ??

 15. Polski? Jasne, Komputer świat senior…

 16. Poczytaj najpierw:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Phrack

 17. Tygrys, dawaj google translator:D

 18. Fajny ten grzebacz ;] wszystko w jednym, no i jest też niebezpiecznik :S

 19. zdaje się, że 9. września wyszedł w phracku artykuł o elektronicznym głosowaniu, proponuję zalinkować

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: