19:43
27/1/2012

ACTA SRACTA

Weekendowo, parodiowo. Wklejamy, póki jeszcze możemy wklejać takie rzeczy. Niebawem będzie to nielegalne.

P.S. “Nie płacz Kasiu, nie zhackują Ci bloga” ;)

P.P.S. http://referendumacta.pl/


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

58 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. dobre, dobre :D

 2. “Wie Stalin” = “jak Putin”, mistrzowsko!

  • Też to usłyszałem – genialne ;)

 3. Rewelacja ! :)

 4. Doobre ;-)) Zapożyczę to sobie.

 5. Świetne! Muszę przyznać, że wybornie zrobione. Fajnie się czyta, rozumiejąc przy okazji co mówią. Prima!!

 6. geniusz!

 7. Z Palikotem ciekawe. Wyszedł od nich. I tak naprawdę w kolejnych wyborach pewnie wygra bo niezły populista z niego.

  • Dokładnie.

 8. Mam pytanie odnośnie referendum acta,
  W pełni popieram tą akcję, tylko czy to coś da?

  • jak nie sprobojesz to sie nie przekonasz.

  • Jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 50% uprawnionych do głosowania to jego wynik jest wiążący, więc może dać dużo :)

  • Podpisuj petycję.

  • @Mistiqe
   Nie petycję tylko wniosek. Petycje nie mają mocy prawnej.

  • Do wszystkich na górze:
   Sejm (nawet jeśli trafi do niego wniosek z podpisem 10 milionów Polaków) może nie przeprowadzić takiego referendum gdyż nie ma takiego obowiązku. Pozostaje to w gestii sejmu. Nawet tu się chamy zabezpieczyły.

  • @kaleka: jasne, Sejm może odrzucić przeprowadzenie referendum, ale wszystko ma swoje konsekwencje. Każdy świadomie lub nieświadomie sobie utrwali w głowie: coś jest nie tak z obecnym rządem/PO/Tuskiem. To “doświadczenie” może pomóc w dokonywaniu bardziej racjonalnych decyzji podczas kolejnych wyborów.

   Co więcej, Tusk i jemu podobni za podejmowanie równie irracjonalnych decyzji mogą zostać najzwyczajniej w świecie znienawidzeni i odrzuceni, a to też ma swoje konsekwencje.

   Enyłej, warto wziąć udział w tej akcji i sam też wydrukowałem wniosek i dałem znajomym do podpisania.

  • Witam, od razu piszę, że nie jestem żadnym ekspertem w kwesti ochrony danych osobowych, nachodzą mnie po prostu pewnie wątpliwości. Inicjatywa wydaję mi się jak najbardziej słuszna, problem w tym, że nie mam pojęcia kim są ludzię za nią stojący.
   Nie chciałbym się dowiedzieć, za kilka tygodni, że jestem jednym z kilkuset tysięcy uczestników eksperymentu pt. “zobaczmy ilu obywateli udostępni swoje dane pod wpływem emocji wywołanych medialnym szumem”. Jeszcze raz powtarzam idea jak najbardziej słuszna, jednak organizatorzy powinni popracować nad uwiarygodnieniem całem akcji. Może współpraca z GIODO?

  • @Kamil
   A pamiętasz 4 x TAK ? Większość już zapomniała

  • @dariusz:
   mam niestety te same obawy co Ty

  • @dariusz & @fugi
   Na tym filmie:
   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hBAz1Uouw9I
   Mówią że już podjęli współpracę z GIODO i jak tylko będą mieli papierek to wrzucą.
   Ja w sumie tylko na to czekam.

  • @cerberus dzięki, podpisy już czekają

  • A czasem Unia Europejska nie będzie miała tu zdania nadrzędnego? A UE podpisała A.C.T.A.

 9. usmialem sie z Kasi, oraz dobrze ze popieracie referendumacta.pl
  bo to co robi wykop to nic… skoro tam nie ma peselu

 10. Uruchomić Palikota =D

 11. “Nie płacz Kasia, nie zhakują Ci bloga”. ;-))

 12. Świetne, świetne :) Wychodzą wszyscy z hasłem admin1 :D

  • Genialne ;)!

 13. wow, mistrzowie!

 14. Z jednej strony śmieszne, ale z drugiej to mam nadzieję że ludzie po tym wszystkim na poważnie zastanowią się na kogo zagłosują, że “internet nie zapomni”.

  Bo jak znowu historia się powtórzy to pakuję manatki i opuszczam tą planetę… http://youtu.be/35TbGjt-weA ;)

 15. Inteligentne :-D

 16. Ja bym miał problem z zaufaniem co do organizatorów, są dla mnie totalnie nieznani. Pod takie akcje chętnie podczepiają się pachołki władzy… Nie sugeruję, że tak jest w tej sytuacji, ale pewności mieć nie można. Bardziej ufny bym był, gdyby akcję organizował znany portal, który brał udział w blackout’cie. Może DI by się tym zajęły Panie Piotrze?

 17. To może i satyryczne, ale rzeczowe i niestety prawdziwe przedstawienie rzeczywistości. Gratuluję pomysłu a wszystkim nam życzę byśmy żyli w pięknym świecie (świat jest piękny) ale też pełnym zwyczajnie ludzkich ludzi.

 18. Dobry pomysl – kto zostanie skarbnikem a kto zajmie sie kontaktami z mediami?
  Sorry ale to bzdura. Idea jest inna!

 19. genialny

 20. Bardzo dobre
  Co do referendum, to już podpisy zebrane wśród znajomych i w zakładzie pracy :)

 21. http://youtu.be/8ZrrvrWrxlI

 22. “Wyjdą wszyscy, którzy mają hasło admin1” – padłem :D :D :D

 23. Tak czy inaczej, USA to wrzód na dupie świata. Ich główny towar eksportowy to terror, bo filmy i muzyka w większości są beznadziejne. Kraj “wolności” i “praw człowieka”, a od 10 lat trzyma ludzi w Guantanamo bez postawienia zarzutów. Nie wiem dlaczego Polska zachowuje się jak tania dziwka i spełnia ich wszystkie zachcianki. Mam nadzieję, że wyłącznie ze strachu.

  • OkropNick za ten wpis masz u mnie galon najlepszego piwa ;) Cały USrael w pewnym momencie się przeliczy, każde “mocarstwo” kiedyś legnie w gruzach to nieuniknione, a te żydki, które sterują gospodarką, projektują wojny zawisną na drzewku.

  • yeah right, taką narrację jankesów uwił OkropNick korzystając pewnie z jakichś programów z projektu GNU, a swoje zdanie popularyzując na dziele amerykańskiej firmy Automattic WordPress. A no i jeszcze o amerykańskich wrzodach na dupie poczytał sobie, wyszukawszy “strony medyczne” w Google

 24. A strona referendumacta.pl leży :)

 25. ACTA jest porozumieniem narzuconym przez Amerykanów. W ten sposób tracimy suwerenność, ponieważ teraz będzie można karać obywateli Polski po załamaniu Amerykańskiego prawa. Jest to skandal na skalę jakiej jeszcze nie mieliśmy do tej pory.
  Jak to możliwe, że premier chce się zgodzić na coś takiego, przecież to zdrada polskiego narodu!!!!! Za to co chce zrobić zapisze się na kartach historii jako jeden z największych zdrajców.
  Ja zacząłem już zbierać podpisy znajomych i rodziny aby rozpoczęło się referendum w tej sprawie, jest nawet jakaś inicjatywa z tym związana.
  Drodzy internauci, ACTA to zamach na naszą suwerenność, nie tylko na internet i wolność słowa, to pogwałcenie wolności państwa Polskiego. Nie po to ludzie walczyli podczas II Wojny Światowej, potem w ’89 byśmy się stali wolni, aby teraz Tusk zmarnował krew i wysiłki polskiego narodu jednym porozumieniem międzynarodowym.

  • @ Jak to możliwe, że premier chce się zgodzić na coś takiego, przecież to zdrada polskiego narodu!!!!! Za to co chce zrobić zapisze się na kartach historii jako jeden z największych zdrajców.

   to się bracie obudziłeś. :)

 26. majstersztyk!

 27. acta sracta… czemu Polaki tyle łążą po ulicy zamiast produkować mi film na niedzielę. Znowu będę musiał kulturyzować się po amerykańsku

 28. Ręka do góry, kto oglądał State of the Union address? Czy ludność polskojęzyczna już trochę umi internyta użytkować, ale jeszcze nie za bardzo istotne rzeczy znajdować?

 29. Jak dobrze że w następnych wyborach będę uprawniony do głosowania (:

 30. torchat: gmxtwsf73vevqazg

  Myślę, że warto było by publikowac też anonimowo takie dane. np. avi lub ogg. nie każdy ma flash

 31. “ACTA zagraża używaniu bezpłatnych systemów

  Publikujemy odpowiedź Andreia Korobeinika, parlamentarzysty z Estońskiej Partii Reform, założyciela estońskiego facebooka – w związku z pytaniem użytkownika Guliwer.

  Jeden z zapisów ACTA zabrania odtwarzania produktów licencjonowanych na dostępnych darmowo odtwarzaczach. Takich np. jak te dostępne dzięki systemowi Linux. Jeżeli użytkownik nie zainstaluje płatnego odtwarzacza, nie będzie mógł oglądać filmów, nawet jeżeli nabył je legalnie w sklepie tłumaczył Korobeinik w wywiadzie dla Gazety Polskiej Codziennie.

  Chciałbym się dowiedzieć, w którym miejscu jest mowa o tym, że nie można odtwarzać multimediów, używając bezpłatnych programów. Przejrzałem ten dokument i nic o tym nie znalazłem, język, jakim jest pisany ten dokument jest dla mnie dosyć zawiły i męczący, więc mogłem przeoczyć… pytał w związku ze stwierdzeniem estońskiego programisty użytkownik Guliwer.

  Andrei Korobeinik nadesłał następującą odpowiedź:

  Odpowiedzialnością za odtwarzanie pirackich treści (filmów, muzyki, programów przyp.red.) zostaną obarczeni producenci odtwarzaczy. Dlatego nie będzie się im po prostu opłacało wspieranie bezpłatnych treści, m.in. bezpłatnego systemu operacyjnego Linux. Za to producenci i dostawcy internetu będą mogli być pociągnięci do odpowiedzialności wraz z klientami napisał założyciel estońskiego facebooka.

  Korobeinik dodał, że dziś bezpłatny system Linux nie ma odtwarzaczy, które obsługują wyłącznie zastrzeżone treści DRM (Digital rights management, pol. cyfrowe zarządzanie prawami). Ten system przeciwdziała używaniu danych w formacie elektronicznym w sposób sprzeczny z wolą ich wydawcy.

  Podobny problem będą mieli dostawcy Internetu. Jeżeli ich klienci będą ściągali produkcję piracką, odpowiadać za to będą musieli sami dostawcy. Co m.in. może doprowadzić do zablokowania możliwości korzystania z protokołów Torrent (protokół wymiany i dystrybucji plików przez Internet, którego celem jest odciążenie łączy serwera udostępniającego pliki przyp.red.) oraz do monitoringu przesyłu danych swoich klientów wyjaśnił Andrei Korobeinik.

  Więcej o tym problemie (w języku angielskim) stronie http://www.fsf.org.”

 32. Uruchomić Palikota :D

 33. Autor tej przeróbki powinien koniecznie dowiedzieć się co to jest interlace :/

 34. A juesej nie będzie raczej ratyfikować SRAKTY:
  http://www.internetblackout.org/usa-nie-bedzie-ratyfikowac-acta,0.html
  Kto podkupił PO? Rząd amerykański czy raczej RIAA/MPAA, etc?

  • Rząd nie ratyfikuje u nich, ale gdzie indziej będzie i usa wyjdzie na tym na plus… będą mogli innych gnębić tym sracta sami mu nie podlegając.

 35. Amerykanie wiedzą jak się ustawić. Wciskają całemu światu bubel, którego sami nie podpisali.

 36. Oczami wyobraźni widzę właścicieli second handów , które za to że ktoś tam podrzucił podróbkę muszą płacić kary 10 krotnie przekraczające obroty sklepu…

  • No właśnie. Skąd ktoś kupujący w hurtowni ma wiedzieć, że coś jest podróbką?

 37. ACTA i tak już pod względem inwigilacji idzie w odstawkę. Na horyzoncie pojawił się nowy obiecujący projekt “INDECT” :]
  http://www.indect-project.eu/front-page

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: