16:16
25/8/2014

A raczej to, jak zmieniły się narzędzia kryptograficzne stosowane przez członków tej organizacji po “aferze Snowdena”.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. fajny film na ten temat to: unthinkable.

  ;)

 2. Unthinkable to naprawdę ciekawy film o zastosowaniu kryptoanalizy metodą pałki (i nie tylko). ;)

  Trudno mi uwierzyć, że organizacje terrorystyczne tworzą własne oprogramowanie kryptograficzne. To wymaga ogromnej wiedzy. Jeżeli takiej nie posiadają, to ich autorskie oprogramowanie byłoby pełne luk i podatności. Jeśli posiadają odpowiednią wiedzę, to powinni rozwijać projekty Open Source tak, aby jeszcze bardziej utrudnić życie wszystkim agencjom wywiadowczym i służbom specjalnym.

  • Pojęcie “organizacja terrorystyczna” jest bardzo szerokie :D
   W chwili obecnej nie tylko Hamas czy Al Kaida można uznać za organizacje terrorystyczne … proszę zwrócić uwagę również na różne tzw. “rządowe” twory ,które też spełniają warunki nazywania ich organizacjami terrorystycznymi dysponującymi w dodatku o wiele większymi środkami finansowymi. Ci których na to stać tworzą jak widać specjalnego przeznaczenia oprogramowanie oraz całe systemy powszechnej inwigilacji służące nie tyle śledzeniu zwykłych ludzi co pozyskiwaniu tajemnic przemysłowych i handlowych.

 3. Nie dziwię się. Po tym jak okazało się, że amerykańskie firmy pracują dla NSA i wbudowują dla nich “furtki” w swoich produktach, w dodatku organizacje standaryzacyjne (NIST) także pracuja dla NSA, itp. to jest to jedyne rozsądne rozwiązanie. A że mają wystarczająco dobrych fachowców, to nie wątpię.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: