16:16
25/8/2014

A raczej to, jak zmieniły się narzędzia kryptograficzne stosowane przez członków tej organizacji po “aferze Snowdena”.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. fajny film na ten temat to: unthinkable.

  ;)

 2. Unthinkable to naprawdę ciekawy film o zastosowaniu kryptoanalizy metodą pałki (i nie tylko). ;)

  Trudno mi uwierzyć, że organizacje terrorystyczne tworzą własne oprogramowanie kryptograficzne. To wymaga ogromnej wiedzy. Jeżeli takiej nie posiadają, to ich autorskie oprogramowanie byłoby pełne luk i podatności. Jeśli posiadają odpowiednią wiedzę, to powinni rozwijać projekty Open Source tak, aby jeszcze bardziej utrudnić życie wszystkim agencjom wywiadowczym i służbom specjalnym.

  • Pojęcie “organizacja terrorystyczna” jest bardzo szerokie :D
   W chwili obecnej nie tylko Hamas czy Al Kaida można uznać za organizacje terrorystyczne … proszę zwrócić uwagę również na różne tzw. “rządowe” twory ,które też spełniają warunki nazywania ich organizacjami terrorystycznymi dysponującymi w dodatku o wiele większymi środkami finansowymi. Ci których na to stać tworzą jak widać specjalnego przeznaczenia oprogramowanie oraz całe systemy powszechnej inwigilacji służące nie tyle śledzeniu zwykłych ludzi co pozyskiwaniu tajemnic przemysłowych i handlowych.

 3. Nie dziwię się. Po tym jak okazało się, że amerykańskie firmy pracują dla NSA i wbudowują dla nich “furtki” w swoich produktach, w dodatku organizacje standaryzacyjne (NIST) także pracuja dla NSA, itp. to jest to jedyne rozsądne rozwiązanie. A że mają wystarczająco dobrych fachowców, to nie wątpię.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: