11:55
2/8/2018

Część z naszych czytelników otrzymała wiadomości ze złośliwymi załącznikami z kont pocztowych w domenie alfa-serwis.com.pl, należącej do firmy z Częstochowy. Zdarza się nie tylko mniejszym ale i większym (por. Oficjalne serwery pocztowe Ergo Hestii użyte do ataku. Wielu z czytelników, nie spodziewało się tego kontaktu więc — zgodnie z dobrą zasadą, zanim otworzysz załącznik z niespodziewanej wiadomości od nieznanego nadawcy, zadzwoń do niego i sprawdź o co chodzi — postanowiło zadzwonić na numer firmy Alfa Serwis. I chyba telefonów było sporo, bo firma pod numerem +48 531 950 135 odpowiada ciekawym nagraniem:

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Też mi wpadło. Ok 9 wykrywalność na VT 0, ok 10 po wcześniejszym zgłoszeniu do ESETa było już 2/58. Aktualnie 3/58
    Dobre to było nie? :D

  2. A to nie jest ten sam alfaserwis co kiedys prowadzil kki.net.pl?

  3. No i prawidłowo. Bardzo porządne zachowanie ze strony firmy Alfa Serwis.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: