22:40
2/7/2011

Udostępnianie Amazon Machine Images może się dla użytkowników chmury Amazonu źle skończyć. AMI mogą zawierać prywatne dane, klucze kryptograficzne i hasła. W raporcie niemieckich badaczy wyszczególniono dane, jakie udało się znaleźć w ok. 1000 publicznie dostępnych AMI. 30% z nich pozwoliło badaczom na całkowite przejęcie maszyny.

Udostępnianie AMI cieszy się popularnością wśród początkujących użytkowników — nie muszą oni sami instalować serwera od podstaw, wystarczy, że wyszukają AMI z aplikacjami, które chcą zainstalować. Amazon jest świadomy zagrożenia i udostępnił dwie instrukcje, jak sobie z tym poradzić. Z kolei niemcy wystawili skrypt w pythonie “czyszczący” obrazy.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Blad 404 w linku do raportu”{

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: